S
Header
            دیدار نماینده ولی فقیه در هلال احمر با پدر شهید آل هاشم                        بیانیه سیزدهمین گردهمایی مسئولان دفاتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال‌احمر استان‌ها و سازمان‌ها                        مراسم اختتامیه گردهمایی سیزدهمین دوره مسئولان دفاتر استانی برگزار شد                        ارتقاء کیفی و کمی‌ مشارکت‌های مردمی در دستور کار سازمان داوطلبان                        واکاوی وظایف حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در هلال‌احمر در دو کمسیون فرهنگی و نظارتی                        شکل‌گیری کانون‌های تخصصی در دستور کار سازمان جوانان                        دفاترنمایندگی ولی‌فقیه مهم‌ترین پایگاه فرهنگی و اعتقادی در هلال احمر به شمار می‌آیند                        پایگاه‌ امداد‌ونجات معرف جمعیت هلال احمر به مردم                        رعایت نظم سازمانی مقدمه رشد و تعالی یک مجموعه است                        ضرورت توجه نظارتی به برگزاری انتخابات مجامع            
کد خبر : 65780
گفت‌وگوی اختصاصی با مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر ایلام

پدر یک رکن اصلی در نظام خانواده است/ صیانت از خانواده یکی از وظایف کلیدی دستگاه‌های فرهنگی است

سرویس اخبار
حجت الاسلام‌والمسلمین الیاسی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر به تبیین جایگاه پدر در معارف اسلامی پرداخت.
چهارشنبه 4 بهمن 1402 ساعت 14:39
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
پدر یک رکن اصلی در نظام خانواده است/ صیانت از خانواده یکی از وظایف کلیدی دستگاه‌های فرهنگی است حجت الاسلام‌والمسلمین الیاسی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر به تبیین جایگاه پدر در معارف اسلامی پرداخت. http://media.nvhelal.ir//Image/2024/01/202401101931808820_Thum.jpg پدر,یک,رکن,اصلی,در,نظام,خانواده,است/,صیانت,از,خانواده,یکی,از,وظایف,کلیدی,دستگاه‌های,فرهنگی,است nvhelal

مسئول نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ایلام با اشاره به آیات و روایات گفت: در اسلام در نظام خانواده پدر در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد.

این کارشناس علوم دینی درباره احترام فرزندان به والدین اظهار کرد: پدر در اسلام دارای مقامی‎ ارجمند و چهره ای برجسته و مورد احترام است. 

وی تصریح کرد: در آیات و روایات، تعبیرهای بلندی در شأن پدر به کار رفته است.  او به قدری رفعت یافته که گوی سبقت را از دیگران ربوده و با یار همیشه همراهش [مادر] در نزدیکیِ خدا سُکنی گزیده است. 

حجت الاسلام‌والمسلمین الیاسی به اشاره سخنان علمای بزرگ در خصوص جایگاه پدر افزود: علامه طباطبایی رحمه الله می‎فرماید: «مسئله احسان به پدر و مادر بعد از مسئله توحید خدا، واجب ترین واجبات است.اطاعتِ فرزند از پدر باید در حدّی باشد که اگر لازم شد، برای انجام فرامین او، خود را به سختی بیاندازد. 

این کارشناس مذهبی، نقش پدر در خانواده را همچون نقش پیامبران در جامعه دانست و افزود:دشمنان به منظور دست یافتن به اهداف خود یعنی فروپاشی خانواده‌ها سعی می‌کنند جایگاه پدر را در جامعه متزلزل سازند.

وی یکی از وظایف دستگاه فرهنگی را صیانت از خانواده دانست و بر لزوم صیانت از خانواده در نظام اسلامی تاکید کرد.

1/24/2024 2:39:00 PM
آخرین اخبار