S
Header
کد خبر : 65352
نماینده رهبر معظم انقلاب تاکید کرد

ضرورت توجه بیش از پیش رابطین فرهنگی استان‌ها به جوانان / وظیفه اصلی روحانیت تبلیغ دین است

سرویس اخبار
نماینده ولی فقیه در هلال احمر و هیئت همراه در ادامه سفر به خوزستان با رابطین فرهنگی و دبیران کانون‌های طلاب معاونت جوانان دیدار کرد.
چهارشنبه 3 اسفند 1401 ساعت 17:43
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
ضرورت توجه بیش از پیش رابطین فرهنگی استان‌ها به جوانان / وظیفه اصلی روحانیت تبلیغ دین است نماینده ولی فقیه در هلال احمر و هیئت همراه در ادامه سفر به خوزستان با رابطین فرهنگی و دبیران کانون‌های طلاب معاونت جوانان دیدار کرد. http://media.nvhelal.ir//Image/2023/02/202302101138359674_Thum.jpg ضرورت,توجه,بیش,از,پیش,رابطین,فرهنگی,استان‌ها,به,جوانان,/,وظیفه,اصلی,روحانیت,تبلیغ,دین,است nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام والمسلمین معزی در  این دیدار تاکید کرد که وظیفه اصلی روحانیت تبلیغ و رساندن پیام دین است. 

نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر سخنان خود را با تبریک و تهنیت اعیاد شعبانیه آغاز کرد و بر لزوم بهره‌گیری از فضائل این ماه تاکید نمود. 

وی در ادامه به تشریح و تبیین ظرفیت بالای طلاب در تبلیغ و حضور موثر در جامعه پرداخت و به بخش‌هایی از ایثارگری‌های روحانیون و طلاب در دوران مبارزاتی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اشاره کرد. 

در این نشست صمیمی حجت الاسلام والمسلمین معزی یاد و خاطره شهدای استان خوزستان را نیز گرامیداشت و خاطرنشان کرد: استان خوزستان سرزمین دلاوران بزرگ تاریخ و مردانی است که همواره در برابر استعمارگران ایستاده و مقاومت کرده اند. 

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در این نشست بر  لزوم افزایش سطح آگاهی و  دانش طلاب نیز  تاکید کرد و گفت: طلاب باید برای آگاهی دادن و تبلیغ دین از هر فرصتی برای مطالعه و بروز رسانی اطلاعات خود متناسب با نیاز جامعه استفاده کنند.  

حجت الاسلام والمسلمین معزی در ادامه سخنان خود، مساله تعلیم و تریبت را از مهمترین فعالیت‌ها برشمرد و افزود: در جمعیت هلال احمر، برنامه‌ریزی و هدایت فعالیت‌های تربیتی، گسترش و ارتقای فرهنگ دینی و ترویج ارزش‌های اسلامی و انقلابی بر عهده حوزه نمایندگی ولی فقیه است. 

نماینده رهبر معظم انقلاب با بیان‌ اینکه هدف یک مبلغ در هر جایگاهی تربیت و پیا‌م‌‌رسانی دین است، افزود: در هر جایگاهی یک روحانی باید مَلْجَأ و پناه مردم باشد، دقیقا به مانند کاری که شما انجام می‌دهید.  

وی  همچنین خواستار توجه بیش از پیش رابطین فرهنگی استان‌ها به جوانان و استفاده بهینه از مشاوره فکری، تخصصی و مهارت داوطلبان در راستای کمک به جامعه هدف جمعیت هلال احمر شد. 

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر همچنین  با تبیین ابعاد مختلف فردی و اجتماعی نماز، تقرب به پروردگار متعال را از اصلی ترین اهداف انجام این عمل دینی دانست و تصریح کرد: اگر بخواهیم در جهان کنونی منادی اسلام باقی بمانیم باید به یاد داشته باشیم که این مهم در پاکی، پاکیزگی و طهارت انسان ها و جامعه تجلی پیدا می کند. 

 

اقدامات هلال احمر مثبت بوده است 

حجت الاسلام و المسلمین معزی در ادامه با اشاره به اهداف جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر به دنبال این است که بتواند این اهداف و فعالیت‌ها را در پرتوی کرامت انسانی دنبال کند، انسان‌ها را محترم بداند و تلاش کند تا برادری و اخوت را در میان مردم گسترش دهد و صلح و صمیمیت را در جامعه برقرار سازد. 

وی افزود: هلال احمر اهدافی دارد که آرامش می‌بخشد به دل‌ها و جان‌های دردمند و موجب تسکین آلام بشری در عین حفظ کرامت و شخصیت بخشی به نیازمند می‌شود. این جمعیت در جهت حفظ سلامت معنوی و جسمی دیگری تلاش می‌کند و این تلاش در نزد خداوند متعال به قدری ارزشمند است که هر کس چنین کوششی انجام دهد، بهشت از آن اوست. 

وی در ادامه با اشاره به عملکرد و تلاش ایثارگرانه این جمعیت در طول صد سال گذشته و همچنین حوادث تلخ پس از انقلاب همچون زلزله رودبار، بم، کرمانشاه و سیل سال ۹۸ تصریح کرد: خانواده جمعیت هلال احمر یک خانواده عظیم و مردمی است که در حوادث گوناگون یاری‌گر جسم و روح‌آسیب دیده‌گان بوده است. 

در این نشست مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خوزستان نیز به ارائه گزارشی از فعالیت‌های رابطین فرهنگی و کانون‌های طلاب هلال احمر خوزستان پرداخت و برخی از طلاب و روحانیون حاضر نیز  دیدگاه و نقطه نظرات خود را  با نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر در میان گذاشتند.

2/22/2023 5:43:00 PM
آخرین اخبار