S
Header
            قدردانی از برگزارکنندگان محافل قرآنی در جمعیت هلال احمر                        پیام نماینده ولی فقیه در هلال احمر یه مناسبت فرا رسیدن عید فطر                        هویت بخشی به جوانان یکی از وظایف سازمان جوانان است/ مشارکت جوانان در تصمیم‌گیری‌ها انگیزه آنان را در مشارکت اجتماعی ارتقاء می‌دهد                        همراهی رابطین فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه هلال احمر خوزستان با طرح نوروزی ۱۴۰۳                        بهار قرآن در جمعیت هلال احمر خوزستان                        ملت ایران اسلامی صدای مظلومیت مردم فلسطین را به گوش جهانیان رسانده است                        دعوت رئیس هلال احمر از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس                        روز قدس، روز دفاع از مظلومیت‌ ملت فلسطین                        پیام نماینده ولی فقیه در هلال احمر به مناسبت روز قدس                        قرآن کریم بهترین نسخه شفاء بخش برای بشریت است            
کد خبر : 65218
نشست علمی- تخصصی اربعین، تجلی خدمت و معنویت در هلال احمر برگزار شد

رویداد اربعین یک حرکت مردمی

سرویس اخبار
نشست علمی-تخصصی «اربعین ،تجلی خدمت ومعنویت» با ارائه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان ایلام برگزار شد.
جمعه 8 مهر 1401 ساعت 17:48
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
رویداد اربعین یک حرکت مردمی نشست علمی-تخصصی «اربعین ،تجلی خدمت ومعنویت» با ارائه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان ایلام برگزار شد. http://media.nvhelal.ir//Image/2022/09/202209102417044533_Thum.jpg رویداد,اربعین,یک,حرکت,مردمی nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر، در این نشست علمی-تخصصی که به همت معاونت فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در این جمعیت برگزار شد، حجت الاسلام جواد الیاسی به تبیین ابعاد متعدد حماسه اربعین حسینی پرداخت.
وی پیاده روی اربعین را که نماد شکوه و عظمت اسلامی است را میعادگاه عاشقان امامت و ولایت دانست و افزود: این رویداد معنوی اگر با بصیرت دنبال شود، راهگشای بسیاری از مشکلات است. نکات و مطالبی که رهبر معظم انقلاب در خصوص راهپیمایی اربعین در طول این‌سال ‌مطرح کرده‌اند، می‌تواند حقیقت و عظمت این رویداد را برای ما روشن سازد.
حجت الاسلام جواد الیاسی در ادامه به روایات وکلام بزرگان در مورد عظمت وبزرگی اربعین اشاره کرد و افزود: این پیاده روی، وحدت افرین وحماسه عظیم معنوی وفرهنگی است که بنیان آن را می‌توان یک حرکت مردمی برشمرد. اگر چه در این راه و تسهیل آن دولت ایران و عراق فعالیت‌های متنوعی را دنبال می‌کنند؛ اما اساس آن یک حرکت کاملا مردمی و غیرسازمانی است. 
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ایلام در ادامه به روایتی در خصوص اربعین اشاره کرد که در آن زیارت اربعین یکی از پنج ویژگی مومن عنوان شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر نقش به سزایی در ارائه خدمات برای بهتر برگزار شدن این رویداد دارد، افزود: اربعین یک پدیده الهی است که افراد با اشتیاق و مهروزی در آن به ارائه خدمت می‌پردازند.
حجت الاسلام جواد الیاسی، اربعین را به دریا و اقیانوسی از معرفت تشبیه کرد که می‌تواند انسان را به سمت کمال و تکامل سوق دهد. 
وی همچنین این رویداد معنوی را تمرینی برای زندگی در عصر ظهور دانست و گفت: در این راه اگر با بصیرت قدم برداریم، در واقع جسم و روح انسان در مسیر سعادت قدم برداشته است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ایلام در ادام راهپیمایی  اربعین را بزرگترین راهپیمایی مذهبی و انسانی خواند که آزادگان جهان را به سمت خود کشانده است. 
وی به عظمت و فضیلت خدمت به زائران حسینی در این رویداد معنوی نیز پرداخت و  گزارشی از چگونگی خدمات هلال احمر ارائه نمود.

9/30/2022 5:48:50 PM
آخرین اخبار