S
Header
            تکریم جایگاه شهدا ترویج‌بخش فرهنگ ایثارگری است/شهدا اسوه‌های پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌ها                        نشست برخط «اخلاق امدادگری و مدیریت بحران جامعه‌محور» برگزار شد                        در راستای تعالی و ترقی هلال‌احمر باید از مباحث فرهنگی بهره‌مند شد                        اساس فعالیت در هلال احمر داوطلبانه است / لزوم حراست از ارزش‌های دینی در جامعه                        ملاحظات اخلاقی، روان‌شناختی و معنوی در امداد اهمیت دارد                        ایستادگی، مقاومت و ایمان به مدد پروردگار رمز موفقیت و پیروزی در جنگ تحمیلی بود                        دیدار نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر با نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه                        عملکرد جهادی شهدا الگوی هلال احمر است                        ادیان هویت‌بخش صلح                        قدردانى وزیر خارجه از خدمات بین‌المللی هلال‌احمر در حج، اربعین و امدادرسانی در حوادث منطقه‌ای            
کد خبر : 65201

پیام رئیس جمعیت هلال‌احمر به مناسبت روز جهانی کمک‌های اولیه

سرویس اخبار
دکتر کولیوند به مناسبت روزجهانی کمک‌های اولیه پیامی صادر و بر اهمیت آموزش همگانی کمک‌های اولیه و مواجه با مخاطرات تاکید کرد.
یکشنبه 20 شهریور 1401 ساعت 07:52
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
پیام رئیس جمعیت هلال‌احمر به مناسبت روز جهانی کمک‌های اولیه دکتر کولیوند به مناسبت روزجهانی کمک‌های اولیه پیامی صادر و بر اهمیت آموزش همگانی کمک‌های اولیه و مواجه با مخاطرات تاکید کرد. http://media.nvhelal.ir//Image/2022/09/202209104575623948_Thum.jpg پیام,رئیس,جمعیت,هلال‌احمر,به,مناسبت,روز,جهانی,کمک‌های,اولیه nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسانی این جمعیت، متن این پیام به شرح زیر است: 

 

ومنْ أحْیاها فکأنّما أحْیا النّاس جمیعًا

و هر کس نفسی را حیات بخشد (از مرگ نجات دهد) مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده[ (آیه 32 سوره مائده)

امسال 10 سپتامبر مصادف با19 شهرور ماه توسط فدراسیون بین المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر به عنوان روز جهانی  کمک‌های اولیه  معرفی  شده‌است. این روز با شعار«کمک های اولیه برای همه در همه جا» نامگذاری شده است.
این شعار نشان از ضرورت توجه و پرداختن به  آموزش کمک‌های اولیه در همه سطوح و برای همه مخاطبان از هر رده سنی است.
لزوم آموزش کمک‌های اولیه بر هیچ کس پوشیده نیست و مردم می‌توانند با فراگیری آموزش‌های همگانی در هنگام حوادث، به یاری اطرافیان خود بشتابند.  این آموزش‌ها باید برای همه، از جمله کودکان،سالمندان و معلولین قابل دسترس باشد.
معاونت آموزش، پژوهش و فناوری در همه شعب جمعیت هلال احمر استان، برای آموزش رایگان کمک‌های اولیه آمادگی کامل دارد تا این آموزش‌ها را به صورت گسترده برای عموم مردم برگزار کند.
اینجانب ضمن گرامیداشت این مناسبت جهانی از تلاش و فداکاری کم‌نظیر مربیان  و مدرسان کمک‌های اولیه  که بی هیچ چشم داشت آموزش و سلامتی را به مردم هدیه می دهند؛قدردانی و تشکر می‌نمایم. امیدوارم امسال برای همه مردم سالی سرشار از سلامتی امیدواری و انگیزه باشد.

پیرحسین کولیوند

رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران

 

9/11/2022 7:52:49 AM
آخرین اخبار