S
Header
            عرفه و قربان، گام بلند بندگی                        رهبر معظم انقلاب: قساوت صهیونیست ها جای مماشات باقی نگذاشته است/باید عرصه را بر جلادان تنگ کرد                        دیدار نماینده ولی فقیه در هلال احمر با پدر شهید آل هاشم                        بیانیه سیزدهمین گردهمایی مسئولان دفاتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال‌احمر استان‌ها و سازمان‌ها                        مراسم اختتامیه گردهمایی سیزدهمین دوره مسئولان دفاتر استانی برگزار شد                        ارتقاء کیفی و کمی‌ مشارکت‌های مردمی در دستور کار سازمان داوطلبان                        واکاوی وظایف حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در هلال‌احمر در دو کمسیون فرهنگی و نظارتی                        شکل‌گیری کانون‌های تخصصی در دستور کار سازمان جوانان                        دفاترنمایندگی ولی‌فقیه مهم‌ترین پایگاه فرهنگی و اعتقادی در هلال احمر به شمار می‌آیند                        پایگاه‌ امداد‌ونجات معرف جمعیت هلال احمر به مردم            
کد خبر : 65201

پیام رئیس جمعیت هلال‌احمر به مناسبت روز جهانی کمک‌های اولیه

سرویس اخبار
دکتر کولیوند به مناسبت روزجهانی کمک‌های اولیه پیامی صادر و بر اهمیت آموزش همگانی کمک‌های اولیه و مواجه با مخاطرات تاکید کرد.
یکشنبه 20 شهریور 1401 ساعت 07:52
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
پیام رئیس جمعیت هلال‌احمر به مناسبت روز جهانی کمک‌های اولیه دکتر کولیوند به مناسبت روزجهانی کمک‌های اولیه پیامی صادر و بر اهمیت آموزش همگانی کمک‌های اولیه و مواجه با مخاطرات تاکید کرد. http://media.nvhelal.ir//Image/2022/09/202209104575623948_Thum.jpg پیام,رئیس,جمعیت,هلال‌احمر,به,مناسبت,روز,جهانی,کمک‌های,اولیه nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسانی این جمعیت، متن این پیام به شرح زیر است: 

 

ومنْ أحْیاها فکأنّما أحْیا النّاس جمیعًا

و هر کس نفسی را حیات بخشد (از مرگ نجات دهد) مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده[ (آیه 32 سوره مائده)

امسال 10 سپتامبر مصادف با19 شهرور ماه توسط فدراسیون بین المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر به عنوان روز جهانی  کمک‌های اولیه  معرفی  شده‌است. این روز با شعار«کمک های اولیه برای همه در همه جا» نامگذاری شده است.
این شعار نشان از ضرورت توجه و پرداختن به  آموزش کمک‌های اولیه در همه سطوح و برای همه مخاطبان از هر رده سنی است.
لزوم آموزش کمک‌های اولیه بر هیچ کس پوشیده نیست و مردم می‌توانند با فراگیری آموزش‌های همگانی در هنگام حوادث، به یاری اطرافیان خود بشتابند.  این آموزش‌ها باید برای همه، از جمله کودکان،سالمندان و معلولین قابل دسترس باشد.
معاونت آموزش، پژوهش و فناوری در همه شعب جمعیت هلال احمر استان، برای آموزش رایگان کمک‌های اولیه آمادگی کامل دارد تا این آموزش‌ها را به صورت گسترده برای عموم مردم برگزار کند.
اینجانب ضمن گرامیداشت این مناسبت جهانی از تلاش و فداکاری کم‌نظیر مربیان  و مدرسان کمک‌های اولیه  که بی هیچ چشم داشت آموزش و سلامتی را به مردم هدیه می دهند؛قدردانی و تشکر می‌نمایم. امیدوارم امسال برای همه مردم سالی سرشار از سلامتی امیدواری و انگیزه باشد.

پیرحسین کولیوند

رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران

 

9/11/2022 7:52:49 AM
آخرین اخبار