S
Header
            دیدار نماینده ولی فقیه در هلال احمر با پدر شهید آل هاشم                        بیانیه سیزدهمین گردهمایی مسئولان دفاتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال‌احمر استان‌ها و سازمان‌ها                        مراسم اختتامیه گردهمایی سیزدهمین دوره مسئولان دفاتر استانی برگزار شد                        ارتقاء کیفی و کمی‌ مشارکت‌های مردمی در دستور کار سازمان داوطلبان                        واکاوی وظایف حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در هلال‌احمر در دو کمسیون فرهنگی و نظارتی                        شکل‌گیری کانون‌های تخصصی در دستور کار سازمان جوانان                        دفاترنمایندگی ولی‌فقیه مهم‌ترین پایگاه فرهنگی و اعتقادی در هلال احمر به شمار می‌آیند                        پایگاه‌ امداد‌ونجات معرف جمعیت هلال احمر به مردم                        رعایت نظم سازمانی مقدمه رشد و تعالی یک مجموعه است                        ضرورت توجه نظارتی به برگزاری انتخابات مجامع            
کد خبر : 64657
در جمعیت هلال احمر خوزستان

آیین تجلیل از شعب برتر حوزه جوانان برگزار شد

سرویس اخبار
آیین تجلیل از شعب برتر در حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان خوزستان برگزار شد.
سه‌شنبه 12 مرداد 1400 ساعت 19:41
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
آیین تجلیل از شعب برتر حوزه جوانان برگزار شد آیین تجلیل از شعب برتر در حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان خوزستان برگزار شد. http://media.nvhelal.ir//Image/2021/08/202108108199696103_Thum.jpg آیین,تجلیل,از,شعب,برتر,حوزه,جوانان,برگزار,شد nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر، در این مراسم که به مناسبت عید سعید غدیر برگزار گردید، حجت الاسلام و المسلمین انصاری گفت: خداوند نعمت های فراوانی را به انسان ارزانی داشته و تا وقتی نعمتی دیده نشود، نمی توان شکر آن را به جا آورد و یکی از نعمت های مهم خدا، جوانی و عمر ماست و در روایات آمده است که در قیامت قدم از قدم برداشته نمی شود مگر اینکه از جوانی و مسیر طی کردن عمر سئوال شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خوزستان افزود: یکی از چالش های جوان امروز در کشورمان استفاده بی رویه و بی هدف از فضای مجازی است به طوری که میانگین استفاده نوجوان و جوانان ما در آمارها ۱۴ ساعت اعلام شده و این در حالی است که در کشور های بعضا پیشرفته ۴۵ دقیقه الی یک ساعت می باشد. باید خدا را شاکر بود که جوانان هلال احمر وقت و همت خود را در جهت امداد و نجات انسان ها و فعالیت های بشردوستانه سپری می کنند.

وی در ادامه با اشاره به آیه ۳ سوره مائده و نعمت ولایت گفت: مهم ترین نعمت خدا به بشر، نعمت ولایت است و در سوره مائده، خدای متعال می فرماید: "الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتِی وَرَضِیتُ لَکُمُ الْإِسْلَامَ" و از ولایت امیرالمومنین(ع) با واژه نعمت یاد می کنند و با توجه به آیه ۸ سوره تکاثر که "ثُمَّ لَتُسْأَلُنَّ یَوْمَئِذٍ عَنِ النَّعِیمِ" یکی از پرسش هایی که در باب نعمت ها از انسان در قیامت صورت می گیرد همین نعمت ولایت است.

وی افزود: بزرگترین رویداد تاریخ بشر، عید غدیر است و دلیل بر آن حدیث امام باقر (علیه السلام) است که فرمودند: هیچ ندایی از آسمان بهتر از غدیر بر زمین نازل نشد. غدیر ظرفیت تمدن سازی نوین بشری را دارد. کسانی که با غدیر و فرهنگ آن مخالف هستند و مانع انتشار آن می شوند، شیاطین عالم و مستکبرین هستند.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری به برخی سوء مدیریت ها در تنش های اخیر آبی در خوزستان نیز اشاره کرد.

در پایان این مراسم و با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان، جمعی از معاونین، مدیران ستادی، روسای شعب و اعضای داوطلب جوان، از همه کسانی که در مجموعه جوانان شعب استان و مناسبت ها و مراسمات فعالیت کردند تقدیر و لوح سپاس و جوایزی اهدا شد.

8/3/2021 7:41:22 PM
آخرین اخبار