S
Header
            فعالیت‌های اقتصادی باید به گشایش در زندگی مردم ختم شود                        پیام نماینده ولی فقیه در هلال احمر به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان و بهار طبیعت                        با ترویج حس مسئولیت‌پذیری در میان جوانان امید در جامعه را گسترش دهید                        نشست مجمع عمومی هلال احمر با حضور نماینده ولی فقیه در هلال احمر رئیس جمعیت در مشهد                        فعالیت هلال احمر براساس اصول انسانی و منطبق بر فعالیت های دینی است                        پیام نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال‌احمر به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان                        پیام تبریک رئیس هلال‌احمر به‌مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت امام زمان (عج)                        مراسم جشن عید نیمه شعبان در هلال احمر برگزار شد                        انتظار؛ دوری و فراقی انسان ساز                        مراسم جشن نیمه شعبان در هلال احمر            
کد خبر : 64164

سلام بر محرم

سرویس یادداشت
آرام آرام حال و هوای شهر، محله، خانه و دل من عوض می شود. ناگهان های و هویی به پا می شود که همه های و هوی های دیگر را فراموش می کنی. رنگ ها رنگ می بازند و خانه و مسجد و محله و مردم، سراسر سیاه می پوشند و عزادار می شوند.
پنج‌شنبه 30 مرداد 1399 ساعت 14:05
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
سلام بر محرم آرام آرام حال و هوای شهر، محله، خانه و دل من عوض می شود. ناگهان های و هویی به پا می شود که همه های و هوی های دیگر را فراموش می کنی. رنگ ها رنگ می بازند و خانه و مسجد و محله و مردم، سراسر سیاه می پوشند و عزادار می شوند. http://Media.nvhelal.ir//Image/2020/08/202008104118492519_Thum.jpg سلام,بر,محرم nvhelal

در نقل ها آمده گذشتگان و آیندگان از آدم تا خاتم صلوات الله علیهم اجمعین بر این عزا گریسته اند.

پدرش امیرالمومنین و پسرش حجت ابن الحسن علیهم السلام هم، همان که انتقام گیرنده خون اوست و  فرموده است در این مصیبت اگر اشک هایم تمام شود، خون خواهم گریست.

در تاریخ از سر خودخواهی و غرور و نخوت و نادانی بشر جنگ ها بسیار برپا شده و خون ها بسیار ریخته شده است اما این خون و این مظلومیت دیگر گونه است و همین است که آتش بر جان ها نشسته از این مصیبت از هزار توی تاریخ شعله می کشد و می سوزد و می سوزاند و هیچ گاه سرد نخواهد شد.

نه امروز که پرسش این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست؟ پرسشی جهانی است و هر که بشنود کربلا، تشنگی، آب و حسین و... بی تاب می شود و اشک از چشم هایش روان می شود، بلکه همان روزها که با تهدید و تنبیه شیفتگان و عزاداران او را می گرفتند و می بستند و می کشتند، نتوانستند این آتشِ در دل نشسته را خاموش کنند.

این عشق و این سوز در پی آب و رنگی نیامده که با آب و رنگی دیگر برود که هر که عشق را بفهمد و با آن سر و سری داشته باشد، می فهمد که جنس آن چیز دیگر است.

 مهر و عشقِ به نام او، هنگام شیر خوردن در دامان مادر، بر جانت نشسته است و مادرِ آرامِ جان را، بی تاب و اشک ریز دیده ای، و این چیزی نیست که هیچ اتفاق و حادثه و عادتی بتواند آن را از عمق جان تو بزداید.

خاطرات کودکی ات را که ورق می زنی پر است از هیات و پرچم و سینه زنی و نذری و بدو بدوهای کودکانه ات که مبادا از هیات عقب بمانی.

نوجوانی را با غرور برپا کردن و بر دوش کشیدن پرچم هیات و سینه زنی و زنجیرزنی و ایستادن در صف دست به دست کردن غذا گذرانده ای.

جوان که شدی دیگر زیارت کربلا رویا نبود و کسی که یک بار حرم شش گوشه ارباب در آغوشش بکشد و آرام،  آن گونه که جان ندهد از خیمه گاه و قتلگاه گذشته باشد، دیگر محرم و هیات و ... برایش جلوه ای دیگر دارد. 

  و این سال ها همه شور و اشتیاق برپا کردن عزای تاسوعا و عاشورا را به این امید انجام داده ای که تو را برای زیارت اربعین بطلبد تا همگام شوی با قدم های پیوسته و زخمی و قطره شوی در سیل عاشقان حسین (ع).

خوب گوش کن

در این هیاهوی شهر و گرفتاری و بیماری و اخبار ریز و درشت و گرم و سرد که گاهی خودت درمی مانی که با روح و روانت چه خواهد کرد؟! صدای پای آن کاروانِ آشنا دوباره به گوش می رسد.

 و این حسین است که به همراه عزیزان و یاران خود به کربلا نزدیک می شود.

کاروانی که کوچک است و یاران آن کم اند. اگرچه آنها که خود را رسانده اند سر از پا نشناخته گرد حسین و عزیزان او می گردند.

 و آن خیلی ها، آنها که نیامدند یا دیر آمدند، آنها که هزاران سال سرافکنده هزاران عذر و بهانه را تکرار می کنند و هیچ جوانمرد و با انصافی از ایشان نمی پذیرد که چرا و چگونه با خود کنار آمدند که حسین را تنها بگذارند؟!!!

قدم های کاروان آهسته است و زنان و کودکان آن در بیابان چشم می گردانند که آیا یار و یاوری به حسین علیه السلام خواهد پیوست؟

 

حجت الاسلام دکتر سید مجتبی اکرمی

 

8/20/2020 2:05:20 PM
آخرین اخبار