S
Header
            بازدید مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر از پایگاه امداد و نجات خوزستان                        تقدیر معاون فرهنگی نمایندگی ولی فقیه از خدمات داوطلبانه هلال‌احمر در ایام نوروز                        تقدیر از خدمات هلال‌احمر در حوادث و بحران‌های سال 1401                        قدردانی معاون اول رئیس جمهور و وزرای راه، کشور و کار از خدمات امدادگران هلال‌احمر                        این ماه را از دست ندهید                        بازدید مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر از پایگاه‌های امدادونجات                        فیلم: پیام نوروزی مقام معظم رهبری                        فعالیت‌های اقتصادی باید به گشایش در زندگی مردم ختم شود                        بازدید نماینده ولی فقیه از طرح نوروزی ١۴٠٢ در مازندران                        دلگرمی امدادگران به بازدیدهای نوروزی مسئولین هلال احمر            
کد خبر : 63766
به همت معاونت فرهنگی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر

نشست علمی_تخصصی مبانی کار خیر در آموزه‌های اسلامی برگزار می شود

سرویس اخبار
نشست علمی-تخصصی «مبانی کار خیر در آموزه‌های اسلامی» با ارائه و سخنرانی‌ حجت‌الاسلام مهدی مهریزی پژوهشگر دین و مدرس حوزه و دانشگاه به همت معاونت فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر برگزار می‌شود.
جمعه 11 بهمن 1398 ساعت 09:11
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
نشست علمی_تخصصی مبانی کار خیر در آموزه‌های اسلامی برگزار می شود نشست علمی-تخصصی «مبانی کار خیر در آموزه‌های اسلامی» با ارائه و سخنرانی‌ حجت‌الاسلام مهدی مهریزی پژوهشگر دین و مدرس حوزه و دانشگاه به همت معاونت فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر برگزار می‌شود. http://Media.nvhelal.ir//Image/2020/01/202001104917588251_Thum.jpg نشست,علمی_تخصصی,مبانی,کار,خیر,در,آموزه‌های,اسلامی,برگزار,می,شود nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر، در این نشست مبانی کار خیر در آموزه‌های اسلامی مورد واکاوی و تحلیل قرار خواهد گرفت.

از آنجایی که مهم‌ترین مصداق کارِ خیر امدادرسانی و نجات دیگری است، اندیشیدن به مبادی و مبانی این امر می‌تواند ماهیت و مسیر تحقق آن را روشن کند. این امر همچنین می‌تواند راهنمای عملی خوب و بصیری باشد برای کسانی که به امر یاریگری اهتمام دارند و لذا در این نشست به پیشینه فعالیت خیرخواهانه در ایران اسلامی با محور دیگر خواهی و رهیافت اخلاق امدادگری اشاره می‌شود.

نحوء مواجه ما با دیگری و تبیین و توجیه کرامت از نگاه اسلام از دیگر موضوعاتی است که با تکیه بر سیره و اندیشه دینی در این نشست مورد واکاوی و بررسی قرار خواهد گرفت.
این نشست علمی-تخصصی روز یکشنبه ۱۳ بهمن ماه از ساعت ۱۰ صبح در سالن موزه و مرکز اسناد ملی جمعیت در ساختمان معاونت بهداشت و درمان جمعیت هلال‌احمر برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است، نشست «مبانی کار خیر در آموزه‌های اسلامی»،‌ هفتمین نشست علمی-تخصصی در زمینه اخلاق‌ امدادگری است.

سلسله نشست‌های علمی مرتبط با مفاهیم و اهداف جمعیت هلال احمر در آینده نیز با حضور صاحب نظران و کارشناسان ادامه خواهد یافت.

هدف از برگزاری این سلسله‌ نشست‌های علمی و تخصصی بررسی و تحلیل موضوع‌های مربوط به جمعیت هلال‌احمر توسط اندیشمندان و متفکران حوزه علوم انسانی و مقدمه برگزاری همایش اخلاق امدادگری است. حضور در این نشست برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

10807711/31/2020 9:10:52 AMhttp://Media.nvhelal.ir//Image/2020/01/202001101547442740_Thum.jpg

 

1/31/2020 9:11:37 AM
آخرین اخبار