S
Header
            شکوه و عظمت مراسم تشییع پیکر شهید جمهور، نتیجه خدمت خالصانه و مردمی است                        مراسم یادبود شهدای خدمت در سراسر کشور برگزار شد                        پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر در پی‌شهادت آیت الله سیدابراهیم رئیسی                        ترقی جامعه، به حفظ کرامت انسان ها وابسته است /دین در پرتو عبودیت خدا دوستدار انسانیت است                        هلال احمر مروج و شاخصه مسئولیت اجتماعی در کشور است                        پیام تسلیت نماینده ولی فقیه به معاون پشتیبانی و منابع انسانی هلال احمر                        هلال احمر در گسترش صلح و آرامش پیشرو است                        امروز جمعیت هلال احمر بر پایه ارزش های انسانی، نماد خدمت به جامعه است                        پیام نماینده ولی فقیه به مناسبت روز جهانی هلال احمر                        از ارتقای اخلاق امدادگری تا توجه به فرهنگ دینی در هلال احمر            
photo-camera.png
کد خبر : 65903
نماینده ولی فقیه در هلال احمر

هلال احمر با تاسی از سیره رفتاری امیرالمومنین (ع) به نیازمندان جامعه خدمت نماید

سرویس اخبار
نماینده رهبر معظم انقلاب در آخرین نشست از پنجمین دوره مجمع عمومی جمعیت هلال‌احمر بر اهمیت بهره‌گیری از سیره‌رفتاری امیرالمومنین(ع) در جمعیت تاکید کرد.
پنج‌شنبه 13 اردیبهشت 1403 ساعت 09:54
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
هلال احمر با تاسی از سیره رفتاری امیرالمومنین (ع) به نیازمندان جامعه خدمت نماید نماینده رهبر معظم انقلاب در آخرین نشست از پنجمین دوره مجمع عمومی جمعیت هلال‌احمر بر اهمیت بهره‌گیری از سیره‌رفتاری امیرالمومنین(ع) در جمعیت تاکید کرد. http://media.nvhelal.ir//Image/2024/05/202405102049233135_Thum.jpg هلال,احمر,با,تاسی,از,سیره,رفتاری,,,امیرالمومنین,(ع),به,نیازمندان,جامعه,خدمت,نماید nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در هلال احمر، حجت الاسلام والمسلمین معزی سخنان خود را با قدردانی از تلاش‌های صورت‌گرفته در این دوره از مجمع عمومی آغاز و ابراز امیدواری کرد که در نتیجه این فعالیت‌ها، خدمت‌رسانی به مردم افزایش و ارتقاء یابد.

وی در جوار حرم ملکوتی امیرالمؤمنین علیه السلام در شهر نجف اشرف به بازخوانی بخش‌هایی از خطبه‌های نهج‌البلاغه پرداخت. 

عفت و پاکدامنی، تقوا، ساده‌زیستی، عدالت‌طلبی، رفتار صادقانه، خصم با ظالم و دستگیری از مظلوم از جمله شاخص رفتاری امام علی علیه‌السلام بود که نماینده رهبر معظم انقلاب به آن اشاره کرد.

حجت الاسلام‌والمسلمین معزی به بخش‌هایی از ادعیه‌های زیارتی نیز اشاره کرد. 

نماینده رهبر معظم انقلاب در این بخش از سخنان خود حمایت مردم ایران اسلامی از مردم مظلوم غزه را برآمده از سیره رفتاری امیرالمومنین علیه السلام توصیف کرد.

عدالت‌خواهی یکی از شاخص‌های دیگر سیره رفتاری امیرالمومنین علیه السلام است که نماینده رهبر معظم انقلاب به آن اشاره کرد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به فرمایش امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر که می فرمایند: "مالک مردم دو دسته اند یا برادر دینی تو هستند و یا در خلقت همانند تو" افزود : نظام اسلامی باید مطبق با معارف دینی و سیره رفتاری معصومین علیهم السلام گام بردارد.

حجت الاسلام‌والمسلمین معزی هدایت در مسیر امام علی علیه‌السلام را یک دعای خیر خواند و تصریح کرد: باید در عمل با تاسی از امیرالمومنین علیه السلام در مسیر سعادت و کمال گام برداریم تا مبادا میل‌ و هوس‌های دنیوی ما را از این مسیر خارج سازند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت بر اهمیت تاسی از امیرالمومنین علیه السلام در جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد. 

به گفته وی شاخص‌های رفتاری حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام همچون حمایت از مظلوم، احسان به دیگری باید به عنوان شعار اصلی فعالیت‌ها در هلال احمر قرار گیرد.

وی جمعیت هلال‌احمر را جمعیت خدمت‌رسانی مظلومان و مستضعفان توصیف کرد و افزود: فرد حادثه‌دیده در حقیقت انسان مکرمی‌ است، که در زمانی کوتاه ممکن است بر اثر حوادث و سوانح طبیعی و غیرطبیعی لطمات جانی و مالی دیده باشد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خدمت‌رسانی به این حادثه دیده را برگرفته از روحیه معارف دینی‌ و آموزه‌های منطبق با سیره ی ائمه اطهار علیهم السلام دانست.

حجت الاسلام‌والمسلمین معزی در این بخش با گرامیداشت و یاد و خاطره آیت‌الله غیوری در جمعیت هلال‌احمر به حکم امام‌خمینی(ره) به ایشان نیز اشاره کرد که بر رسیدگی به مستضعفان تاکید شده است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خدمت‌رسانی در حوادث همچون زلزله، سیل، طوفان و حوادث جاده‌ای را از مصادیق خدمت به همنوع برشمرد که این نهاد عام‌المنفعه در عرصه بین‌المللی و داخلی نسبت به انجام آن اهتمام می‌ورزد.

حجت الاسلام‌ والمسلمین معزی اما با طرح این پرسش که آیا تنها زلزله به جامعه لطمات و خسارت وارد می‌سازد، افزود: ناهنجاری‌های فرهنگی_اجتماعی نیز به مثابه زلزله‌ روح و جان جوانان را نشانه گرفته است و باید در برابر این ناهنجاری نیز اقدامات لازم صورت پذیرد.

به گفته وی دشمنان با ابزارهای متعدد تبلیغانی سعی دارند ایمان و امید را در جوانان ایران اسلامی‌ کاهش دهند لذا ضرورت دارد در با ارتقا فرهنگ دینی و معرفتی در کشور این توطئه‌ها را خنثی ساخت.

وی در ادامه جامعه ‌اسلامی را جامعه‌ خدمتگزار، شکیبا، احسان‌گر و عادل برشمرد و تصریح کرد: در جامعه اسلامی با مردم باید با عدالت رفتار کرد. عدالت از نگاه امیرالمومنین علیه السلام یعنی هر چیز در وضع خودش قرار داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلیمن معزی همچنین با اشاره به روایات و احادیث، خدمت به خلق را خدمت به خدا بر شمرد و بر احسان و مهرورزی بر دیگری تاکید کرد. 

وی در پایان از رئیس جمعیت هلال احمر، دبیرکل و یکایک اعضای مجمع عمومی قدردانی کرد و این خدمت را که در مسیر رضای خداوند است، بسیار ارزشمند دانست.

4006005/3/2024 10:35:28 AMhttp://Media.nvhelal.ir//Image/2024/05/202405102072524349_Thum.jpg
4006005/3/2024 10:35:28 AMhttp://Media.nvhelal.ir//Image/2024/05/202405102084076791_Thum.jpg
4006005/3/2024 10:35:28 AMhttp://Media.nvhelal.ir//Image/2024/05/202405102069729404_Thum.jpg

 

 

 

5/2/2024 9:54:00 AM
آخرین اخبار