S
Header
            دیدار نماینده ولی فقیه در هلال احمر با پدر شهید آل هاشم                        بیانیه سیزدهمین گردهمایی مسئولان دفاتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال‌احمر استان‌ها و سازمان‌ها                        مراسم اختتامیه گردهمایی سیزدهمین دوره مسئولان دفاتر استانی برگزار شد                        ارتقاء کیفی و کمی‌ مشارکت‌های مردمی در دستور کار سازمان داوطلبان                        واکاوی وظایف حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در هلال‌احمر در دو کمسیون فرهنگی و نظارتی                        شکل‌گیری کانون‌های تخصصی در دستور کار سازمان جوانان                        دفاترنمایندگی ولی‌فقیه مهم‌ترین پایگاه فرهنگی و اعتقادی در هلال احمر به شمار می‌آیند                        پایگاه‌ امداد‌ونجات معرف جمعیت هلال احمر به مردم                        رعایت نظم سازمانی مقدمه رشد و تعالی یک مجموعه است                        ضرورت توجه نظارتی به برگزاری انتخابات مجامع            
کد خبر : 65789
در جشن میلاد حضرت علی(ع) و روز پدر مطرح شد؛

دکتر کولیوند: اخلاق و فضائل امام علی (ع) سرلوحه فعالیت های هلال احمر است

سرویس اخبار
جشن بزرگ میلاد خجسته حضرت علی (ع)و روز پدر، با حضور نماینده ولی فقیه،، رییس، دبیرکل، رییس سازمان جوانان و مسئولان و مدیران ستادی و استانی هلال احمر، امام جمعه موقت تهران، در کنار بیش از ٣ هزار عضو داوطلب هلال احمر برگزارشد.
چهارشنبه 4 بهمن 1402 ساعت 19:59
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
دکتر کولیوند: اخلاق و فضائل امام علی (ع) سرلوحه فعالیت های هلال احمر است جشن بزرگ میلاد خجسته حضرت علی (ع)و روز پدر، با حضور نماینده ولی فقیه،، رییس، دبیرکل، رییس سازمان جوانان و مسئولان و مدیران ستادی و استانی هلال احمر، امام جمعه موقت تهران، در کنار بیش از ٣ هزار عضو داوطلب هلال احمر برگزارشد. http://media.nvhelal.ir//Image/2024/01/202401108485017678_Thum.jpg دکتر,کولیوند:,اخلاق,و,فضائل,امام,علی,(ع),سرلوحه,فعالیت,های,هلال,احمر,است nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسانی این جمعیت، دکتر پیرحسین کولیوند، در این مراسم ضمن تبریک ایام فرخنده ماه رجب و میلاد با سعادت حضرت علی (ع)، یاد و خاطره شهدای هلال احمر به ویژه دو جوان جان باخته در حادثه گلزار کرمان را گرامیداشت و گفت: تمامی رفتار و اخلاق و اقدام های حضرت علی (ع) سرلوحه فعالیت های هلال احمر، است.
رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه صفات اخلاقی و اجتماعی حضرت امیر مومنان از زبان دشمنانش هم صفات بالایی است، و از او به عنوان راهنمای حیات معنوی، رحمت الهی، انسانی شجاع و با مروت یاد می‌کردند، خاطر نشان کرد: طرح خدمات مومنانه جوانان داوطلب هلال احمر در ماه مبارک رمضان برگرفته از رفتار و توصیه‌های حضرت علی (ع) است.
کولیوند با اشاره به اینکه حضرت علی (ع) هیچگاه با دشمنان برای هوای نفس نجنگید، بلکه با ایمان به خدا و برای اسلام با کفار نبرد می‌کرد، افزود: این نوع تفکر الگوی ما در هلال احمر است و اگر خدمتی ارائه می‌شود بر اساس مروت و جوانمردی انجام می‌شود.
رییس جمعیت هلال احمر ضمن قدردانی و تقدیر از فعالیت و مشارکت اعضای داوطلب هلال احمر در مناسبت ها و برنامه‌های امدادی و فرهنگی جمعیت، گفت: اعضا و داوطلبان در خیلی از اتفاقات و حوادث در داخل و خارج از کشور، مثل زلزله ترکیه، سوریه، افغانستان، سیل پاکستان و لیبی همچنین در زلزله خوی و خیلی از حوادث محلی و استانی حضور داشتند، که همه نشان از عشق به خدمت همنوعان، کاهش آلام بشری، کمک به مستمندان و نجات جان انسان‌هاست.
کولیوند در ادامه به وضعیت ناگوار مردم جنگ زده غزه اشاره کرد، و افزود: امروز، که ما اینجا در آرامش بسر می‌بریم، مردم مظلوم غزه مورد هجمه سنگین دشمن قرار دارند، که در طول تاریخ نمونه آن نبوده و اینگونه خیانتی تجربه نشده است. بیش از 100 روز از مقاومت مردم فلسطین گذشته و طی آن بیش از 20 هزار کودک به دنیا آمده است. مجروحانی که آب و غذا، دارو و تجهیزات ندارند، در حالیکه زیر بمب و موشک در محاصره کامل هستند و همکاران هلال احمر فلسطینی ما فداکارانه مشغول خدمت رسانی به آسیب دیدگان، هستند.
وی با بیان اینکه، در همین راستا کنفرانسی با حضور برخی از جمعیت های ملی، بیش از 12 رییس هیات، 10  سازمان بین المللی و 16 کشور، برگزار کردیم تا برای حمایت از مردم مظلومی‌که تحت ظلم هستند بتوان کاری کرد، افزود: ماحصل کنفرانس مصوب شدن یک بیانیه عملیاتی بود تا با کمک اعضای داوطلب اقدامات اساسی صورت بگیرد.
کولیوند با بیان اینکه شرکت کنندگان در کنفرانس از پیشران بودن ایران برای امداد رسانی به مردم غزه تقدیر و تشکر کردند. تاکید کرد: همه عزیزان هلال احمری باید از علی (ع) الگو بگیرند و خصائل وی را سرمشق کار و زندگی خود قرار دهند. 

جوانان آینده سازان و چشمه‌های جوشان اقتدار کشورند
حجت الاسلام صدیقی امام جمعه موقت تهران نیز در این مراسم، ضمن تبریک میلاد حضرت علی(ع) و فرا رسیدن روز پدر، گفت: جوانان آینده سازان و چشمه‌های جوشان اقتدار کشورند، و با الگو قرار دادن معیار و خصائل امیر مومنان علی (ع) افتخار آفرین و قهرمان سازند.
رییس بنیاد بین المللی غدیر در وصف امیرالمومنین گفت: جوانان هلال احمر در سنگرهای نوعدوستی با ایثار و از خودگذشتگی در کنار دردمندان و آسیب دیدگان در بحران‌ها و حوادث هستند و این نشانه عشق به حضرت علی(ع) است.

1/24/2024 7:59:00 PM
آخرین اخبار