S
Header
کد خبر : 65709

پیام نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر به مناسبت روز جهانی داوطلب

سرویس اخبار
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در پیامی فرا رسیدن«روز جهانی داوطلب» را تبریک گفت.
دوشنبه 13 آذر 1402 ساعت 20:10
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
پیام نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر به مناسبت روز جهانی داوطلب نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در پیامی فرا رسیدن«روز جهانی داوطلب» را تبریک گفت. http://media.nvhelal.ir//Image/2023/12/202312101973670663_Thum.jpg پیام,نماینده,ولی,فقیه,در,هلال‌احمر,به,مناسبت,روز,جهانی,داوطلب nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین معزی همزمان با١۴‌ آذر ماه به شرح زیر است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

فرا رسیدن روز جهانی داوطلب فرصت مغتنمی است برای ارج‌نهادن به خدمات داوطلبان و نیکوکارانی که برای عمل به مسئولیت اجتماعی خود رفتار خیرخواهانه را در جامعه بسط و گسترش می‌دهند.

البته باید دانست اولین و برترین داوطلبان تاریخ، پیامبران الهی بودند که مطالعه جریان تلاش‌های خودجوش و بی‌منت آنان، نشانگر ارزش بی‌نظیر کنش داوطلبی در فرهنگ زندگی انسانی است و گویی هنوز صدای سترگ پیامبران از دل تاریخ به گوش می‌رسد که: و ما اسالکم علیه من اجر...

کار داوطلبانه که با عشق خدمت به همنوعان عجین است رفتاری انسانی، خیرخواهانه و متاثر از اخلاق معنوی است.
انسان داوطلب؛ انسان خدمتگزار است که  دغدغه‌مند و با اراده پولادین در مسیر کاهش آلام بشری و زدودن رنج و محنت از جامعه گام بر می‌دارد. 

در دین مبین اسلام نیز فعالیت های داوطلبی نزد پروردگار ارزشمند است چرا که راه نجات بخش انسان ها بر اساس احادیث و روایات، خدمت به عیال الله است و البته این مسئله مهم در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به وضوح دیده می شود.

سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر نیز مجموعه ای است که با وجود سرمایه ارزشمند اعتماد مردمی باید با برنامه ریزی و سازماندهی بیش از پیش در جهت تقویت روحیه ایثار و از خودگذشتگی و فعالیت‌‌های انسان دوستانه و مومنانه حرکت کند.

یقینا عملکرد موفق این جمعیت در عرصه‌های ملی و بین المللی پس از عنایات الهی، مرهون هدایت‌ها و  تلاش‌های مجاهدانه و خیرخواهانه داوطلبان است که مسئولانه و متعهدانه با باوری راسخ و نیتی الهی و خالص در رفع آلام هم‌نوعان خود بدون هیچ چشمداشتی تلاش می کنند.

اینجانب در پایان بار دیگر  و برآمده از فرهنگ غنی پیامبری،  فرا رسیدن روز جهانی داوطلب را به تمامی نیکوکاران جهان، خصوصا داوطلبان، امدادگران، نجاتگران، جوانان و کارکنان خدوم جمعیت هلال احمر به ویژه مدیران و کارکنان سازمان داوطلبان تبریک و تهنیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال، توفیق روز افزون همگان را مسئلت می‌کنم.

 

۱۴ آذر ماه ۱۴۰۲

عبدالحسین معزی

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر

12/4/2023 8:10:00 PM
آخرین اخبار