S
Header
            دیدار نماینده ولی فقیه در هلال احمر با پدر شهید آل هاشم                        بیانیه سیزدهمین گردهمایی مسئولان دفاتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال‌احمر استان‌ها و سازمان‌ها                        مراسم اختتامیه گردهمایی سیزدهمین دوره مسئولان دفاتر استانی برگزار شد                        ارتقاء کیفی و کمی‌ مشارکت‌های مردمی در دستور کار سازمان داوطلبان                        واکاوی وظایف حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در هلال‌احمر در دو کمسیون فرهنگی و نظارتی                        شکل‌گیری کانون‌های تخصصی در دستور کار سازمان جوانان                        دفاترنمایندگی ولی‌فقیه مهم‌ترین پایگاه فرهنگی و اعتقادی در هلال احمر به شمار می‌آیند                        پایگاه‌ امداد‌ونجات معرف جمعیت هلال احمر به مردم                        رعایت نظم سازمانی مقدمه رشد و تعالی یک مجموعه است                        ضرورت توجه نظارتی به برگزاری انتخابات مجامع            
کد خبر : 65703
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خوزستان

مقاومت مردم فلسطین مبتنی بر ایمان به وعده‌های الهی است

سرویس اخبار
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد انصاری در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به تحولات در فلسطین گفت: ایمان متعلقات متعدد و گوناگونی شامل ایمان به رسولان، غیب و... دارد و یکی از آن متعلقات که اینجا مورد بحث است ایمان به وعده‌های الهی است.
جمعه 3 آذر 1402 ساعت 18:00
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
مقاومت مردم فلسطین مبتنی بر ایمان به وعده‌های الهی است حجت‌الاسلام والمسلمین محمد انصاری در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به تحولات در فلسطین گفت: ایمان متعلقات متعدد و گوناگونی شامل ایمان به رسولان، غیب و... دارد و یکی از آن متعلقات که اینجا مورد بحث است ایمان به وعده‌های الهی است. http://media.nvhelal.ir//Image/2023/11/202311103182756680_Thum.jpg مقاومت,مردم,فلسطین,مبتنی,بر,ایمان,به,وعده‌های,الهی,است nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از خبرگزاری ایکنا، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان خوزستان، با بیان اینکه آن چه امروز مقاومت مردم فلسطین را رقم زده مقاومت مبتنی بر ایمان به صدق وعده‌های الهی است، گفت: خداوند در آیه ۶۰ سوره روم می‌فرماید: «فَاصْبِرْ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ وَلَا یَسْتَخِفَّنَّکَ الَّذِینَ لَا یُوقِنُونَ؛ پس صبر کن که وعده خدا حق است و زنهار تا کسانى که یقین ندارند تو را به سبک سرى واندارند» و این امر بر همین نوع از ایمان استناد می‌کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری افزود: یک واقعیتی که خداوند در قرآن مومنان را نسبت به آن هوشیار می‌کند اجتناب‌ناپذیری جدال حق و باطل است. مؤمنان نباید تصور کنند که اگر کاری به جبهه باطل نداشته باشند، باطل هم کاری با آنها نخواهد داشت. خداوند در همین رابطه در سوره انعام آیه ۱۱۲ می‌فرماید: «وَکَذَلِکَ جَعَلْنَا لِکُلِّ نَبِیٍّ عَدُوًّا شَیَاطِینَ الْإِنْسِ وَالْجِنِّ یُوحِی بَعْضُهُمْ إِلَى بَعْضٍ زُخْرُفَ الْقَوْلِ غُرُورًا وَلَوْ شَاءَ رَبُّکَ مَا فَعَلُوهُ فَذَرْهُمْ وَمَا یَفْتَرُونَ؛ و این گونه برای هر پیامبری دشمنانی از شیاطین انس و جن قرار دادیم، که برای فریب مردم همواره گفتاری باطل ولی به ظاهر آراسته و دلپسند به یکدیگر القاء می‌کنند، و اگر پروردگارت می‌خواست چنین نمی کردند، پس آنان و آنچه را به دروغ به هم می‌بافند واگذار.» و این نشان دهنده یک جدال تاریخی است. شهید سید مرتضی آوینی در مقاله «از آن کربلا تا این کربلا»‌ نوشته است: «هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاک جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است که شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیک است. تاریخ انبیا سراسر صحنه‌ی نبرد حق و باطل است و تاریخ شاهنشاهان نیز سراسر عرصه‌ی جنگ‌های بزرگ‌تری است که بر سر قدرت درمی‌گیرد، و هستند کسانی که فی ما بین این دو نبرد تفاوتی نمی‌بینند.» بسیاری از آیات و احادیث و سخنان بزرگان به همین تقابل اشاره دارد و اگر همه اینها هم نبودند منطق و فکر هر فردی این موضوع را تصدیق می‌کرد که تقابل بین حق و باطل اجتناب‌ناپذیر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری ادامه داد:‌ وقتی که تقابل بین حق و باطل طبق آموزه‌های قرآنی ما یک امر اجتناب‌ناپذیر است راه و گریزی نمی‌ماند جز مقاومت و جهاد در راه خدا. همه ما می‌دانیم که این مسیر بسیار متلاطم و پر فراز و نشیب است و اگر نصرت الهی شامل مؤمنان نشود چه بسا که مؤمنان جان سالم از آن به در نبرند و نتوانند به آن اهدافی که برای ایجاد یک جامعه دارای امنیت و متعالی دارند، دست یابند. لذا خداوند یکی از وعده‌های محکم را به مؤمنان بیان می‌کند و آن نصرت در مسیر پیکار است. گاهی خداوند این نصرت و یاری رساندن به جامعه ایمانی و پایدار و مقاومت را به شکل مستقیم بیان می‌فرماید: «وَلَیَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ یَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ؛ و هر که خدا را یاری کند البته خدا او را یاری خواهد کرد، که خدا را منتهای اقتدار و توانایی است» و گاهی در قالب حکایت‌های عبرت‌آموز قرآنی همچون ماجرای قوم حضرت موسی(ع) بیان می‌کند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان خوزستان بیان کرد: توهم قوم برتر بودن یهودیان ریشه در چند امر خرافی دارد که مردم دنیای امروز و جوامع، این اباطیل و حرف‌های نابخردانه را نمی‌پذیرند چه رسد به دانشمندان، عالمان و روشنفکرانی که برایشان این مسائل قابل هضم نیست. براساس قرآن کریم، منطق روشنفکران و صاحبان عقل به واسطه عمل، علم و ایمان و تقوا برتری ایجاد می‌شود. اینکه یک قوم به سبب نژاد خود را برتر از دیگران بداند سبب مضحکه یک تفکر و مکتب خواهد بود.

وی با بیان اینکه وظیفه امت اسلامی براساس دستور خداوند وحدت است، گفت: در جامعه ایمانی و امت اسلامی نباید صداهای متعدد در برابر دشمن بلند شود. شهید سلیمانی که به تعبیر اسماعیل هنیه، شهید راه قدس است، یک جمله‌ای دارد که می‌گوید «مهمترین ساحت وحدت، حول شناخت دشمن و مقابل او ایستادن است.» اگر کسی دشمن را دوست تلقی کند خللی در مقاومت ایجاد می‌شود. همچنین خداوند درباره مسیر مقاومت می‌فرماید که پشیمانی، سستی و ناراحتی در این مسیر به دل راه ندهید: «فَلَا تَهِنُوا وَتَدْعُوا إِلَى السَّلْمِ وَأَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ وَاللَّهُ مَعَکُمْ وَلَنْ یَتِرَکُمْ أَعْمَالَکُمْ؛ پس سستى نورزید و [کافران را] به آشتى مخوانید [که] شما برترید و خدا با شماست و از [ارزش] کارهایتان هرگز نخواهد کاست (آیه ۳۵ سوره محمد).

حجت الاسلام والمسلمین انصاری در پایان گفت: همه ما باید با قلم، بیان و نوشته در محکومیت رژیم صهیونیستی سعی و تلاش کنیم و برای تقویت جبهه مقاومت کم نگذاریم و امیدوارم نصرت الهی هر چه زودتر شامل حال ما شود و این آتش مهیب بر سر امت اسلامی گلستان شود و ثمره آن شکست همیشگی صهیونیست و اعتلای کلمه الله و امت اسلامی باشد.

11/24/2023 6:00:52 PM
آخرین اخبار