S
Header
photo-camera.png
کد خبر : 65681
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر خبر داد

جذب یک میلیون و ۱۰۰ هزار عضو جدید در سازمان جوانان/ رشد ۹۰۰ درصدی اعضای تیم های سحر

سرویس اخبار
حسینی المدنی با اشاره به جذب یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفری اعضای جوان، از رشد ۹۰۰ درصدی اعضای تیم های سحر هلال احمر خبر داد.
یکشنبه 14 آبان 1402 ساعت 14:34
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
جذب یک میلیون و ۱۰۰ هزار عضو جدید در سازمان جوانان/ رشد ۹۰۰ درصدی اعضای تیم های سحر حسینی المدنی با اشاره به جذب یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفری اعضای جوان، از رشد ۹۰۰ درصدی اعضای تیم های سحر هلال احمر خبر داد. http://media.nvhelal.ir//Image/2023/11/202311106587413505_Thum.jpg جذب,یک,میلیون,و,۱۰۰,هزار,عضو,جدید,در,سازمان,جوانان/,رشد,۹۰۰,درصدی,اعضای,تیم,های,سحر nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسانی این جمعیت، حجت الاسلام و المسلمین‌هاشم حسینی المدنی، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در نشست خبری به مناسبت هفتاد و ششمین سالروز تاسیس سازمان جوانان گفت: سازمان جوانان درگاه ورودی جمعیت هلال احمر بوده که وظیفه جذب، سازماندهی و توانمندسازی اعضا را برعهده دارد.

وی در ادامه بیان کرد: در یک سال اخیر بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در سازمان جوانان عضو شده اند که سبب شد تا در مجموع ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر  عضو جوان در هلال احمر ساماندهی شوند. همین جوانان هستند که می‌توانند در حوادث و بلایا به یاری مردم بشتابند.
رئیس سازمان جوانان تصریح کرد: افزایش تعداد اعضا باعث شد تا در سال گذشته برای مقابله با خشکسالی و تغییرات اقلیمی ۱۴۰ هزار درخت کاشته شود که ۱۰۰ هزار  اصله آن به صورت همزمان در ۱۹ دقیقه کاشته شد و رکورد کاشت نهال کتاب گینس که متعلق به ترکیه  بود شکسته و به ایران  تعلق گرفت.
وی ادامه داد: بیش از ۵۰ هزار نفر از اعضای سازمان جوانان در عید نوروز به مردم در حوزه‌های مختلف کمک کردند. از سوی دیگر شاهد رشد ۹۰۰ درصدی اعضای تیم های سحر بودیم که این افزایش سبب شد تا ۴۵۰ تیم سحر در سراسر کشور برای التیام آلام روحی آسیب دیدگان از حوادث شکل گیرد.
وی افزود: در حوزه اشتغالزایی ۱۴۱۵ هسته کارآفرینی با همکاری کمیته امداد شکل گرفت که هر کدام از آن‌ها می‌توانند بین ۳ تا ۷ شغل ایجاد کنند.
حسینی المدنی درباره تیم های دادرس نیز گفت: بعد از گذشت ۵ سال، امسال مسابقات المپیاد «آماده» در سراسر کشور به میزبانی استان فارس برگزار شد و دانش آموزان خود مراقبتی، دگر مراقبتی، بانداژ و حمل مصدوم را فرا گرفتند.
رئیس سازمان جوانان گفت: پویش «غرق نشویم» نیز در سواحل کشور با همکاری سازمان جوانان برگزار شد و با برنامه‌های متنوع شاهد کاهش ۵۰ درصدی غرق شدگی بودیم.
حسینی المدنی توضیح داد: با فدراسیون‌ «هاکی» یک موافقت نامه منعقد کردیم تا اعضای سازمان جوانان در قالب تیم های‌ هاکی بتوانند فعالیت انجام دهند و اعضای تیم های‌ هاکی هم آموزش های ما را فرا می‌گیرند.
وی در قسمت پایانی صحبت های خود با اشاره به تلاش ها برای برگزاری مسابقات دادرس گفت: به فدراسیون بین المللی صلیب سرخ پیشنهاد شده که مسابقات دادرس به صورت جهانی برگزار شود.

11/5/2023 2:34:00 PM
آخرین اخبار