S
Header
کد خبر : 65676
رئیس هلال‌احمر ایران در گفت‌وگو با همتای مصری

رایزنی برای ارسال محموله‌های بشردوستانه/ اعلام آمادگی جهت حمایت درمانی‌ از مجروحان فلسطینی

سرویس اخبار
رئیس جمعیت هلال‌احمر در گفت و گو با همتای مصری خود از اعلام آمادگی جهت ارسال محموله‌های امدادی و بشردوستانه به این کشور خبر داد و گفت: آماده پشتیبانی درمانی از مصر در راستای کمک‌رسانی به مجروحان غزه هستیم.
شنبه 13 آبان 1402 ساعت 22:21
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
رایزنی برای ارسال محموله‌های بشردوستانه/ اعلام آمادگی جهت حمایت درمانی‌ از مجروحان فلسطینی رئیس جمعیت هلال‌احمر در گفت و گو با همتای مصری خود از اعلام آمادگی جهت ارسال محموله‌های امدادی و بشردوستانه به این کشور خبر داد و گفت: آماده پشتیبانی درمانی از مصر در راستای کمک‌رسانی به مجروحان غزه هستیم. http://media.nvhelal.ir//Image/2023/11/202311101102023988_Thum.jpg رایزنی,برای,ارسال,محموله‌های,بشردوستانه/,اعلام,آمادگی,جهت,حمایت,درمانی‌,از,مجروحان,فلسطینی nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسانی این جمعیت؛ دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر در گفت و گوی برخط با رئیس هلال احمر مصر گفت: از همراهی شما در محکومیت حملات رژیم صهیونیستی قدردانی می‌کنم.

کولیوند با بیان اینکه ضرورت دارد تا روند حمایت‌ها از مردم بی‌پناه غزه ادامه پیدا کند، خاطرنشان کرد: کمک های جمعیت های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران شامل مواد بهداشتی، غذایی، درمانی و زیستی برای مردم فلسطین آماده ارسال است.

وی افزود: امید است با همکاری‌های آن جمعیت و دولت مصر این اقلام به دست مردم غزه برسد. در این رابطه از شما درخواست داریم که شرایطی را مهیا کنید تا نیازهای مردم غزه احصاء و از این طریق تامین شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر در ادامه افزود: امروز غزه در شرایط سختی قرار دارد و مردم این منطقه به بدترین شکل مورد حمله قرار می‌گیرند. این کشتارها با هیچ قانونی سازگار نیست. علاوه بر این برخلاف قوانین بین المللی در غزه به امدادگران و پزشکان حمله شده و به‌هیچ وجه به اصول و عرف حقوق بین الملل بشردوستانه توجه نمی‌شود.

وی افزود: هدف قرار دادن مراکز درمانی و آمبولانس‌ها باید پیگیری شود.

رئیس هلال احمر توضیح داد: باید هماهنگی صورت گیرد تا شکایتی علیه رژیم صهیونیستی تنظیم شود تا این بی توجهی نسبت به نشان هلال احمر پیگیری شود.

دکتر کولیوند خاطرنشان کرد: امروز جمعیت های اسلامی‌باید دور هم جمع شده و تصمیمی اساسی بگیرند. باید مشترکا تصمیم گیری شود تا بتوان از طریق مصر با صدایی متحد به غزه کمک رسانی کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: بر همین اساس از هلال احمر مصر تقاضا داریم تا نیازهای غزه را بررسی کند که محموله‌های امدادی با توجه به آن نیازها ارسال شود.

کولیدند با اشاره به اینکه بیمارستان‌های غزه دیگر سوختی ندارند و این کار را دشوار کرده است، گفت: ما این آمادگی را داریم تا از طریق مصر سوخت مورد نیاز را به غزه ارسال کنیم که مشکلات انرژی در این منطقه حل شود و بتوان به مجروحین امدادرسانی کرد.

وی یادآور شد: این آمادگی وجود دارد تا بیمارستان سیار در مصر و در نزدیکی مرز فلسطین ایجاد شود. همچنین می‌توان در درمان و انتقال مجروحین به بیمارستان‌های ایران کمک کرد. ورود این حجم از مجروحین به مصر برای شما سخت خواهد بود و ما آماده اعزام نیروهای درمانی برای کمک رسانی هستیم.

وی افزود: از شما تقاضا داریم که یک اجماع ایجاد کنید تا بتوان محموله‌های امدادی را به مردم غزه رساند. این کار بزرگی است که شما انجام می دهید و مشخصا می‌تواند گره از کار امدادرسانی به غزه باز کند.

همچنین در این گفت و گوی تصویری، رامی الناظر، رئیس هلال احمر مصر با اعلام انزجار از جنایت های رژیم صهیونیستی گفت: از جمعیت هلال احمر ایران بخاطر تلاش های انجام شده تشکر می‌کنیم، این اقدامات می‌تواند منجر به کاهش آلام مردم غزه شود.

وی افزود: چالش های سیاسی موانعی را ایجاد می‌کند که امدادرسانی را به غزه سخت کرده است.

الناظر تصریح کرد: امروز رژیم صهیونیستی قوانین بین المللی را مشخصا نقض می‌کند و قوانین صرفا تبدیل به کاغذ شده اند. این رژیم هر کاری می خواهد انجام می دهد و هیچ کس آن‌ها را پاسخگو نمی‌کند.

وی افزود: این واقعیتی تلخ است که کشتار رخ می دهد و هیچ کس جلودار این حوادث ناگوار نیست. سازمان‌های بین المللی کوتاهی می‌کنند و هیچ نهادی به کشتار مردم غزه توجه نمی‌کند.

رئیس هلال احمر مصر خاطرنشان کرد: کمیته بین المللی صلیب سرخ باید در مقابل این جنگ بایستد و با صدای واحد مانع کشتار اسرائیل شوند. عدم اعلام آتش بس کار را برای امدادرسانی دشوار کرده است و بر همین اساس صرفا می‌توان کمک های محدودی به مجروحین کرد.

وی افزود: تاریخ این جنایت ها را فراموش نمی‌کند و این لکه ننگی بر چهره این رژیم و ساکنین در برابر این جنایت ها است.

11/4/2023 10:21:00 PM
آخرین اخبار