S
Header
            قدردانی از برگزارکنندگان محافل قرآنی در جمعیت هلال احمر                        پیام نماینده ولی فقیه در هلال احمر یه مناسبت فرا رسیدن عید فطر                        هویت بخشی به جوانان یکی از وظایف سازمان جوانان است/ مشارکت جوانان در تصمیم‌گیری‌ها انگیزه آنان را در مشارکت اجتماعی ارتقاء می‌دهد                        همراهی رابطین فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه هلال احمر خوزستان با طرح نوروزی ۱۴۰۳                        بهار قرآن در جمعیت هلال احمر خوزستان                        ملت ایران اسلامی صدای مظلومیت مردم فلسطین را به گوش جهانیان رسانده است                        دعوت رئیس هلال احمر از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس                        روز قدس، روز دفاع از مظلومیت‌ ملت فلسطین                        پیام نماینده ولی فقیه در هلال احمر به مناسبت روز قدس                        قرآن کریم بهترین نسخه شفاء بخش برای بشریت است            
کد خبر : 65668
نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر

جامعه امروز جهانی، نیازمند امداد فرهنگی است

سرویس اخبار
نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر در دومین روز از سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای مدیران و هیأت مدیره هلال‌احمر استان شرکت کرد.
چهارشنبه 10 آبان 1402 ساعت 18:04
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
جامعه امروز جهانی، نیازمند امداد فرهنگی است نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر در دومین روز از سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای مدیران و هیأت مدیره هلال‌احمر استان شرکت کرد. http://media.nvhelal.ir//Image/2023/11/202311103777231993_Thum.jpg جامعه,امروز,جهانی،,نیازمند,امداد,فرهنگی,است nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی در سخنان خود با با اشاره به آمادگی جمعیت هلال احمر به منظور ارسال کمک های مورد نیاز مردم فلسطین به پشتوانه کمک های مردمی، از حمایت‌های خداپسندانه و  انساندوستانه ملت ایران از مردم بی دفاع و مظلوم  غزه قدردانی کرد. 

وی با تاکید بر این که  انقلاب اسلامی صدای مظلومیت مردم فلسطین را به گوش جهانیان رسانده است، خاطر نشان کرد: امروز شاهد هستیم که فریاد آزادی‌خواهانه مردم فلسطین در سراسر جهان شنیده می‌شود. 

نماینده رهبر معظم انقلاب کارنامه جمهوری اسلامی ایران در یاری‌گری ملت‌های مظلوم جهان را کارنامه‌ای مشخص و معین دانست و تاکید کرد ایران اسلامی همواره در کنار ملت‌های مظلوم جهان ایستاده است. 

وی در بخش دیگر از سخنان خود به فعالیت‌های بشردوستانه برون مرزی جمعیت هلال‌احمر اشاره کرد و افزود: اولین پرچمی که در هنگام بروز حوادث طبیعی و غیرطبیعی، به منظره کمک به همنوع به احتراز در می‌آید، پرچم جمعیت هلال احمر است. 

نماینده ولی فقیه در هلال احمر اقدامات جمعیت را تنها مختص ایران ندانست و افزود: هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بر اساس رسالت و اهداف بین المللی خویش با داشتن مراکز درمانی در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین فعالیت در سایر کشورهای نیازمند به خدمات درمانی، به ارائه خدمت می‌پردازد.

حجت الاسلام‌والمسلمین معزی در بخش دیگری از  سخنان خود با تاکید بر لزوم همدلی و هم افزایی در فعالیت‌ها به تبیین اهداف و ماموریت‌های دفاتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر پرداخت.

وی با اشاره به این‌که چهارمین نشست ائمه جماعات و رابطین فرهنگی استان‌ها روز گذشته در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، افزود: در این‌ نشست‌ها حاضران به هم‌اندیشی پیرامون برنامه‌های تبلیغی، فرهنگی و ترویجی می پردازند. 

نماینده ولی فقیه در هلال احمر همچنین یادآور شد که هدایت و نظارت بر مجموعه اقدامات و فعالیت‌های جمعیت هلال احمر از اصلی‌ترین ماموریت‌های حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال است.  

در این نشست حجت الاسلام‌والمسلمین معزی،  بر اهمیت شورای فرهنگی در این مجموعه نیز تأکید کرد و آن را زمینه‌ساز تعالی و ترقی هلال احمر در عرصه فرهنگ دینی در جمعیت هلال‌احمر احمر برشمرد. 

وی در ادامه با اشاره به آیات و روایات و همچنین اهداف و اصول جمعیت هلال احمر به موضوعاتی همچون اخلاص در عمل، خدمت بی‌منت، حفظ کرامت انسانی و خدمت داوطلبانه اشاره کرد. 

حجت الاسلام‌والمسلمین معزی با تأکید بر اینکه انسان از دیدگاه اسلام محترم است، گفت: خداوند می‌فرماید ما انسان را گرامی داشتیم و بر سایر موجودات فضیلت داده ایم. هلال احمر نیز همواره با کرامت انسانی و بر اساس مهر و محبت به آنها یاری می‌رساند.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر در بخش دیگری از سخنان بر ضرورت توجه به امداد فرهنگی در جمعیت هلال احمر تاکید کرد. 

وی با بیان اینکه که تنها زلزله، سیل، آتش سوزی و .... خانمان انسان‌ها را ویران نمی‌سازد، گفت: ناهنجاری‌های فرهنگی_اجتماعی به مثابه 

زلزله‌های روح و جان جوانان این سرزمین را نشانه گرفته است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به اعتیاد، فروپاشی نظام خانواده، حاشیه نشینی شهرها، کاهش روحیه کار، مسئولیت ناپذیری و نا امیدی در جامعه اشاره کرد. 

نماینده رهبر معظم انقلاب یکی از وظایف جمعیت هلال احمر را رسیدگی به این‌ چالش‌ها دانست و افزود: باید با برنامه‌ریزی مناسب فرهنگی جوانان را تا حد امکان نسبت به این چالش‌ها ایمن سازیم. 

در این سفر، معاونین و مدیر کل حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر، حجت الاسلام و المسلمین معزی را همراهی می کنند.

40060011/1/2023 8:00:48 PMhttp://Media.nvhelal.ir//Image/2023/11/202311103777231993_Thum.jpg
40060011/1/2023 8:00:48 PMhttp://Media.nvhelal.ir//Image/2023/11/202311103823255432_Thum.jpg
40060011/2/2023 1:29:38 AMhttp://Media.nvhelal.ir//Image/2023/11/202311105239098494_Thum.jpg

 

11/1/2023 6:04:00 PM
آخرین اخبار