S
Header
کد خبر : 65666
نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر در یادواره ۱۵ شهید امدادگر کهگیلویه و بویراحمد

فعالیت اجتماعی طلاب، بستری برای تبلیغ و ترویج مفاهیم دینی است

سرویس اخبار
یادواره ۱۵ شهید امدادگر استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال‌احمر در حوزه علمیه امام رضا (ع) شهر یاسوج برگزار شد.
سه‌شنبه 9 آبان 1402 ساعت 15:35
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
فعالیت اجتماعی طلاب، بستری برای تبلیغ و ترویج مفاهیم دینی است یادواره ۱۵ شهید امدادگر استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال‌احمر در حوزه علمیه امام رضا (ع) شهر یاسوج برگزار شد. http://media.nvhelal.ir//Image/2023/10/202310100000936649_Thum.jpg فعالیت,اجتماعی,طلاب،,بستری,برای,تبلیغ,و,ترویج,مفاهیم,دینی,است nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر، در این گردهمایی که با حضور روحانیون، مدیر حوزه های علمیه استان و طلاب برگزار شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی به ارائه نکات و رهنمودهایی در خصوص فعالیت‌های تبلیغی و اجتماعی طلاب پرداخت.

نماینده رهبر معظم انقلاب با مرور حضور پررنگ طلاب در جریان حوادث طبیعی و غیر طبیعی در کنار سایر امدادگران هلال احمر گفت: اگر یک طلبه در رنج و درد مردم در کنار آن‌ها باشد به بهترین شکل می‌تواند مفاهیم دینی را به مردم انتقال دهد. 

حجت الاسلام والمسلمین معزی با بیان اینکه طلّاب با تلاش، کوشش و مجاهدت در راه فراگیری علوم، معارف و حقایق دین را آموخته و به جامعه منتقل می‌کنند، تصریح کرد: رساندن پیام دین به جامعه از مهمترین رسالت‌های روحانیت است. 

حجت الاسلام و المسلمین معزی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح فعالیت‌های کانون طلاب در جمعیت هلال احمر پرداخت و بر لزوم ترویج فعالیت‌های اجتماعی میان طلاب تاکید کرد. 

وی در این‌باره گفت: در جمعیت هلال احمر طلاب با فراگیری آموزش های لازم در خصوص انجام امور امدادی و همچنین اقدامات روحی و روانی می‌توانند در زمان بروز حادثه و یا کمک به مرتفع نمودن آسیب های اجتماعی موثر و کارگشا باشند. 

وی با بیان اینکه اکنون بیش از ٣٠٠ کانون طلاب در سراسر کشور فعالیت می‌کنند، خاطر نشان کرد: در سال‌های اخیر تفاهم‌نامه‌های مشترکی میان حوزه نمایندگی ولی فقیه، جمعیت هلال‌احمر و حوزه‌ علمیه به امضاء رسیده است که زمینه توسعه کمی و کیفی این کانون‌ها را فراهم کرده است. 

حجت الاسلام‌والمسلمین معزی در ادامه زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهیدان را یکی از مسائل‌ اساسی در جامعه برشمرد که باید همواره مورد توجه قرار گرفته شود. 

نماینده رهبر انقلاب در جمعیت هلال‌احمر با تأکید بر نقش اثر‌گذار فرهنگ و ایثار و شهادت در هدایت جامعه به سوی مسیر حق و حقیقت گفت: برگزاری گرامیداشت همایش و کنگره پاسداشت جانفشانی‌ها و دلاوری‌های شهیدان می‌تواند قدمی کوچک در جهت تجلیل از مقام رفیع آنان باشد. 

حجت الاسلام والمسلمین معزی به وجود بیش از چهارصد و نود شهید امدادگر در جمعیت هلال احمر نیز اشاره کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم با برگزاری این گونه برنامه ها، فرهنگ شهادت، ایثار و شجاعت ملت ایران را گسترش دهیم. 

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر به سکوت جامعه جهانی در قبال ریختن  خون ۸ هزار فلسطینی بی‌پناه غزه نیز اشاره کرد و افزود: بیش از ۵٠ درصد از شهدای بمباران‌های اخیر، زنان و کودکان هستند. 

وی با انتقاد از دولت‌های غربی و سکوت آنان در این‌باره گفت: مدعیان حقوق بشری غربی امروز در برابر جنایات رژیم صهیونیستی سکوت می‌کنند و این سکوت بیانگر پوشالی بودن ادعاهای آنان است.

10/31/2023 3:35:00 PM
آخرین اخبار