S
Header
            نشست برخط «اخلاق امدادگری و مدیریت بحران جامعه‌محور» برگزار شد                        در راستای تعالی و ترقی هلال‌احمر باید از مباحث فرهنگی بهره‌مند شد                        اساس فعالیت در هلال احمر داوطلبانه است / لزوم حراست از ارزش‌های دینی در جامعه                        ملاحظات اخلاقی، روان‌شناختی و معنوی در امداد اهمیت دارد                        ایستادگی، مقاومت و ایمان به مدد پروردگار رمز موفقیت و پیروزی در جنگ تحمیلی بود                        دیدار نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر با نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه                        عملکرد جهادی شهدا الگوی هلال احمر است                        ادیان هویت‌بخش صلح                        قدردانى وزیر خارجه از خدمات بین‌المللی هلال‌احمر در حج، اربعین و امدادرسانی در حوادث منطقه‌ای                        همایش علمی «اخلاق امدادگری» برگزار می گردد            
photo-camera.png
کد خبر : 65591
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای معاونین هلال احمر کرمانشاه:

اساس فعالیت در هلال احمر داوطلبانه است / لزوم حراست از ارزش‌های دینی در جامعه

سرویس اخبار
نماینده رهبر معظم انقلاب در نشست شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه بر لزوم توجه به بودجه‌های فرهنگی در جمعیت هلال احمر تاکید کرد.
سه‌شنبه 28 شهریور 1402 ساعت 15:13
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
اساس فعالیت در هلال احمر داوطلبانه است / لزوم حراست از ارزش‌های دینی در جامعه نماینده رهبر معظم انقلاب در نشست شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه بر لزوم توجه به بودجه‌های فرهنگی در جمعیت هلال احمر تاکید کرد. http://media.nvhelal.ir//Image/2023/09/202309103363232410_Thum.jpg اساس,فعالیت,در,هلال,احمر,داوطلبانه,است,/,لزوم,حراست,از,ارزش‌های,دینی,در,جامعه nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام والمسلمین معزی که به منظور تکریم و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان کرمانشاه به این استان سفر کرده است، در نشست شورای معاونین این جمعیت شرکت کرد و بر اهمیت تعامل‌ مستمر بخش‌های مختلف جمعیت هلال احمر در اجرای برنامه‌های فرهنگی با این حوزه تأکید کرد. 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی سخنان خود را با مرور وظایف فرهنگی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر آغاز کرد و با بیان اینکه متولی امور فرهنگی در جمعیت هلال احمر حوزه‌ نمایندگی ولی فقیه است، یادآورشد: هدایت و نظارت بر مجموعه اقدامات و فعالیت‌های جمعیت هلال احمر به منظور رعایت اصول و اهداف عالیه و انطباق آن با موازین اسلامی و انسانی و همچنین آموزش، گسترش و تعمیق تعالیم اسلامی، هدایت امور فرهنگی و نهادینه سازی و ارتقای فرهنگ بر اساس ارزش‌های اسلامی در بین مدیران، کارکنان و اعضای هلال احمر از ماموریت‌های حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر است.  

ضرورت تقویت سرمایه‌های اجتماعی در هلال احمر 

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به ضرورت تقویت سرمایه‌های اجتماعی در هلال احمر تصریح کرد: این جمعیت دارای سرمایه‌های عظیم انسانی است که باید از ظرفیت و پتانسیل حاصل از آن در جهت فعالیت‌های فرهنگی و جریان سازی فرهنگی و اجتماعی استفاده کرد. 

نماینده ولی‌فقیه در هلال‌احمر بزرگترین سرمایه اجتماعی این نهاد عام المنفعه را جوانان برشمرد و تصریح کرد: لازم است تا نهادی مردمی همچون هلال‌احمر بیش از پیش از جوانان به‌ عنوان ظرفیت‌های عظیم اجتماعی برای اهداف بلند خود بهره‌ گیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی معتقد است که دستیابی به اهداف عالیه جمعیت به ویژه برنامه‌های انسان ساز فرهنگی مستلزم برنامه‌ریزی دقیق منطبق با راهبرد جمعیت و معارف روشنگر اسلامی‌ بالاخص ترویج اخلاق و ارتقاء فرهنگ و ارزش‌های والای انسانی اسلامی جامعه ممکن است. 

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در این نشست به انتشار ۶۳ شماره از مجله مهر و ماه و ۴۴ شماره از مجله زاد اشاره کرد و از آن به عنوان دو منبع مناسب برای ارتقای فرهنگ دینی در جمعیت هلال احمر نام برد که متأسفانه به دلیل کمبود اعتبار، انتشار آنها متوقف شده است. 

وی با تاکید بر لزوم توجه به بودجه‌های فرهنگی در این مجموعه خاطرنشان کرد: حراست و صیانت تنها محدود به مسائل فیزیکی و ظاهری نیست و بایستی با برنامه‌ریزی فرهنگی از ارزش‌های دینی و اندیشه اسلامی نیز در جامعه حراست کرد. 

نماینده ولی فقیه در این نشست اعتبار اجتماعی جمعیت هلال احمر را بزرگترین سرمایه در این نهاد عنوان کرد و بر ضرورت حفظ و نگه‌داشت این اعتبار تاکید کرد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در ادامه به خدمت‌رسانی جمعیت هلال‌احمر در سیل سال ۹۸، زلزله ترکیه و سوریه و سیل اخیر لیبی اشاره کرد و افزود: فعالیت در این نهاد مردمی فرصتی برای خدمت بی‌منت به بشریت است. 

حجت الاسلام و المسلمین معزی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تحریم‌ها و جنگ اقتصادی استکبار جهانی با ایران اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: دشمنان جمهوری اسلامی در طول این چند دهه از تمام توان خود برای مبارزه با این نظام مقدس استفاده کرده‌اند. 

وی با اشاره به نقش استان کرمانشاه در هشت سال جنگ تحمیلی ادامه داد: اما ایستادگی مردم ایران اسلامی که تبلور آن را در هشت جنگ تحمیلی شاهد بودیم آنان را در این کوشش ناکام گذاشته است‌. 

اهمیت رسیدگی به مشکلات معیشتی کارکنان، نقش زنان در جمعیت هلال‌احمر، مرور خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه، آسیب‌شناسی تغییر و تحول در ساختارهای مدیریتی، اهمیت اقامه نماز، اهمیت فعالیت‌های بین‌المللی هلال احمر و نگاه به موضوع خدمت در منابع اسلامی از دیگر موضوعات مورد اشاره نماینده رهبر معظم انقلاب در این جلسه بود. 

در این نشست حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر شیخ الاسلامی، معاون فرهنگی، امور آموزشی و پژوهشی نیز به ارائه گزارشی پیرامون فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی جمعیت پرداخت و محمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان نیز در ابتدای این جلسه به ارائه گزارش عملکرد فعالیت‌های استان در زمینه‌های مختلف آموزشی، امدادی و خدمات انساندوستانه داوطلبانه پرداخت.

4006009/20/2023 2:02:34 AMhttp://Media.nvhelal.ir//Image/2023/09/202309103363232410_Thum.jpg
4006009/20/2023 2:02:34 AMhttp://Media.nvhelal.ir//Image/2023/09/202309103379070436_Thum.jpg
4006009/20/2023 2:02:34 AMhttp://Media.nvhelal.ir//Image/2023/09/202309107431741680_Thum.jpg
4006009/20/2023 2:02:34 AMhttp://Media.nvhelal.ir//Image/2023/09/202309103394163143_Thum.jpg

 

9/19/2023 3:13:00 PM
آخرین اخبار