S
Header
            انتخابات مظهر اراده‌ مردم در صحنه‌های گوناگون سیاسی و اقتصادی است.                        نماز نسخه شفابخش زندگی است                        والدین باید زمینه ازدواج آسان برای جوانان را فراهم کنند                        برگزاری یادواره شهدا اقدامی ارزشمند در معرفی ارزش‌ها، آرمان ها و راه‌ شهدا به جوانان است                        رابطین فرهنگی هلال احمر در جذب مشارکت خیرین اهتمام نمایند                        خانواده بزرگ جمعیت هلال‌احمر در احسان و نیکوکاری پیشتاز و پرچمدارند                        رشد ‌و شکوفایی حوزه های علمیه پس از پیروزی انقلاب، فرصتی است که طلاب باید برای تعالی در مسیر تبلیغ دین استفاده‌ کنند                        همکاری طلاب با هلال احمر، مصداق فعالیت فرهنگی و ارائه خدمات اجتماعی به جامعه است/ هلال احمر آماده ارائه آموزش‌های معرفتی، امدادی و بشردوستانه به طلاب است                        دیدار حجت الاسلام‌والمسلمین معزی با نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان                        جوانان نیروی پیشران و محرک توسعه و آبادانی در کشور هستند/ جوانان بایستی با الگو پذیری از شهیدان در راستای تعالی جامعه گام بردارند            
کد خبر : 65541

اعزام کادر درمان هلال‌احمر به عراق برای ارائه خدمات در تاسوعا و عاشورا

سرویس اخبار
سه‌شنبه 3 مرداد 1402 ساعت 08:01
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
اعزام کادر درمان هلال‌احمر به عراق برای ارائه خدمات در تاسوعا و عاشورا http://media.nvhelal.ir//Image/2023/07/202307123812177271_Thum.png اعزام,کادر,درمان,هلال‌احمر,به,عراق,برای,ارائه,خدمات,در,تاسوعا,و,عاشورا nvhelal

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از اعزام بیست و نهمین گروه داوطلب کادر پزشکی به عتبات عالیات برای خدمات‌دهی به زائران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای مرکز پزشکی حج و زیارت این جمعیت، فضلی معاون عتبات عالیات این مرکز درباره اعزام کادر درمان به کشور عراق گفت: بیست و نهمین گروه داوطلب کادر درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر امروز به عتبات عالیات برای خدمات دهی به زائران اعزام شدند.

وی در ادامه بیان کرد: این گروه 16 روز در عتبات عالیات مشغول خدمات رسانی خواهند بود. مراکز درمانی نجف و کربلا جهت ارائه خدمات بهداشتی درمانی در ایام محرم الحرام و ماه صفر شبانه روزی شدند.

فضلی افزود: این گروه 30 نفره شامل پزشک، پزشک عمومی، فوریت‌های پزشکی، پرستار، تکنیسن دارویی و پذیرش است و محل ارائه خدمات پزشکی خیابان باب القبله امام حسین هتل الملاک است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات نیز در برنامه تلویزیونی فرامتن شبکه افق به تشریح ارائه خدمات جمعیت هلال‌احمر در اربعین 1402 پرداخت.

مرتضی مرادی‌پور، معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به عضویت جمعیت هلال‌احمر در ستاد ملی اربعین گفت: جمعیت هلال‌احمر، عضو 18 گانه کمیته ستاد اربعین وزارت کشور است و بسته به این عضویت نیز، وظایفی بر عهده دارد. دو کمیته فرعی امداو نجات و در درون مرزها و بیرون از مرزها با ریاست رئیس جمعیت هلال‌احمر و دبیرکلی، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: وظیفه کمیته امداد ونجات در درون مرزها، ارائه خدمات امدادی است و در بیرون از مرزها و در کشور عراق کمیته امدادونجات در حوزه امداد و نجات و سلامتی ارائه خدمات می‌دهد.

مرادی‌پور با اشاره به خدمات بهداشتی و درمانی جمعیت هلال‌احمر در کشور عراق و در اربعین 1402، افزود: بیمارستان حضرت امیر (ع) در شهر نجف اشرف، به زائران امام حسین (ع) در اربعین خدمات رایگان ارائه می‌دهند.

معاون درمان امداد و نجات سازمان امداد و نجات عنوان کرد: تلاش جمعیت هلال‌احمر است که برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران هیچ هزینه‌ای دریافت نشود، اما برای ارائه خدمات بهتر نیاز به تامین بودجه‌ای از سمت دولت‌ها، استفاده از ظرفیت‌های خیرین و یا استفاده از پوشش بیمه‎ ای است.

مرادی‌پور با اشاره به این که بیمارستان امام علی (ع) در تمام روزهای سال، به ارائه خدمات می‌پردازد، گفت: بیمارستان امام علی (ع) نه تنها در مراسم پیاده‌روی اربعین که در تمام روزهای سال، به ارائه خدمات می‌پردازد، با این تفاوت که در مراسم اربعین 1402، تعداد متخصصان و داوطلبان بیشتری حاضر خواهند بود و امسال برخلاف سال‌های گذشته در اربعین 1402، عمل جراحی هم انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در دیدارهای رئیس جمعیت هلال‌احمر با وزیران بهداشت و ارتباطات کشور عراقی، زیرساخت‌های خوبی برای ارائه خدمات به زائران اتفاق افتاده و قرار است که یک شماره کوتاه چهاررقمی مخصوص ارائه خدمات امدادی در عراق، در اختیار زائران مراسم اربعین 1402 قرار گیرد.

مرادی‌پور اضافه کرد: از اول شهریورماه، قرارگاه امدادی برای ارائه خدمات، در داخل و خارج از کشور دایر می‌شود.

 

 

7/25/2023 8:01:53 AM
آخرین اخبار