S
Header
کد خبر : 65540
در حاشیه اجلاس کمیته اسلامی هلال بین‌الملل در جده مطرح شد

همکاری هلال‌احمر ایرانی و عراقی در اربعین حسینی، نماد برادری دو کشور است

سرویس اخبار
دوشنبه 2 مرداد 1402 ساعت 21:57
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
همکاری هلال‌احمر ایرانی و عراقی در اربعین حسینی، نماد برادری دو کشور است http://media.nvhelal.ir//Image/2023/07/202307123559855352_Thum.png همکاری,هلال‌احمر,ایرانی,و,عراقی,در,اربعین,حسینی،,نماد,برادری,دو,کشور,است nvhelal

رئیس جمعیت هلال احمر عراقی همکاری با هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در خدمت‌رسانی امدادی و درمانی به زائران اربعین حسینی را مصداق برادری و اخوت اسلامی‌بین دو کشور دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسانی این جمعیت، یعقوب سلیمانی دبیرکل و راضیه عالیشوندی معاون امور بین‌الملل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در حاشیه اجلاس کمیته اسلامی هلال بین‌الملل با یاسین المعموری رئیس جمعیت هلال احمر عراقی دیدار و گفت‌وگو کردند.
تاکید بر استفاده از همه ظرفیت‌ها و برنامه‌ریزی دقیق برای انجام عملیات امددی و درمانی در پیاده‌روی بزرگ اربعین امسال، محور این گفت‌وگوها بود.
رئیس جمعیت هلال احمر عراقی و دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران به برگزاری هرچه باشکوه‌تر اجتماع میلیونی زائران حسینی در ایام اربعین تاکید کردند و المعموری با استقبال از همکاری‌های دوجانبه گفت: خدمت‌رسانی امدادی و درمانی به زائران اربعین حسینی مصداق برادری و اخوت اسلامی‌بین دو کشور است و توصیه‌ی قرآن «واعتصموا بحبل الله جمیعا»، چراغ راهی برای همکاری‌های مشترک بین این دو کشور مسلمان خواهد بود.
المعموری همچنین از آمادگی شعب هلال احمر عراقی در ایام اربعین خبر داد و گفت: همه نیروها و مراکز هلال احمر عراقی از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب کشور آماده هرگونه همکاری با امدادگران ایرانی در ایام راهپیمایی اربعین هستند.
در این دیدار همچنین دبیرکل هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به جزئیات عملیات سلامت در تجمع انبوه اربعین، خواستار پیگیری و هماهنگی بیشتر برای تجهیز مراکز درمانی هلال احمر ایران در عراق، ویژه ایام اربعین شد.
در پایان یعقوب سلیمانی و راضیه عالیشوندی از همکاری مقامات جمهوری عراق به خصوص هلال احمر این کشور در همکاری برای خدمت‌رسانی به زائزان اربعین حسینی قدردانی کردند.

گفتنی‌است، اجلاس کمیته اسلامی هلال بین‌الملل از روز یکشنبه در شهر جده عربستان سعودی با حضور روسا و نمایندگان تعدادی از جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال احمر کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی آغازشده است. این اجلاس ۴ روزه عصر چهارشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۲ به پایان خواهد رسید.

 

7/24/2023 9:57:00 PM
آخرین اخبار