S
Header
            آئین غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای اهواز انجام شد                        دومین روز مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در ساختمان صلح برگزار شد                        مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در ساختمان صلح برگزار شد                        مقاومت مردم فلسطین مبتنی بر ایمان به وعده‌های الهی است                        انعقاد تفاهم نامه همکاری نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه                        دبیرخانه دائمی اخلاق امدادگری تشکیل شد                        حضرت زینب (س) اُسوه مهربانی و بردباری است/ ایثارگری‌های پرستاران در دوران کرونا فراموش نشدنی است                        پیام رئیس هلال احمر به مناسبت گرامیداشت روز پرستار                        قرائت خطبه عقد زوج امدادگر توسط نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر                        دیدار دبیرکل هلال احمر با خانواده شهید امدادگر محمدمهدی قصاب            
کد خبر : 65497
حجت الاسلام والمسلمین معزی

بهره‌گیری از مفاهیم قرآنی، منبع و مسیری ارزشمند برای تقویت ایمان و امید در جامعه است

سرویس اخبار
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه ارتقاء فرهنگ نیکوکاری در کشور با نهادینه‌سازی فرهنگ قرآنی ممکن است، گفت: بهره‌گیری از مفاهیم قرآنی، منبع و مسیری ارزشمند برای تقویت ایمان و امید در جامعه است.
جمعه 2 تیر 1402 ساعت 17:00
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
بهره‌گیری از مفاهیم قرآنی، منبع و مسیری ارزشمند برای تقویت ایمان و امید در جامعه است نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه ارتقاء فرهنگ نیکوکاری در کشور با نهادینه‌سازی فرهنگ قرآنی ممکن است، گفت: بهره‌گیری از مفاهیم قرآنی، منبع و مسیری ارزشمند برای تقویت ایمان و امید در جامعه است. http://media.nvhelal.ir//Image/2023/06/202306100933841711_Thum.jpg بهره‌گیری,از,مفاهیم,قرآنی،,منبع,و,مسیری,ارزشمند,برای,تقویت,ایمان,و,امید,در,جامعه,است nvhelal

به گزارش پایگاه‌اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، آیین اختتامیه کشوری مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه در جمعیت هلال احمر عصر  امروز جمعه دوم تیرماه با پخش پیام تصویری حجت الاسلام والمسلمین معزی در تالار شیخ صدوق حرم عبدالعظیم حسنی برگزار شد.
در این پیام تصویری، نماینده رهبر معظم انقلاب با ارائه رهنمودها و نکاتی به تبیین اهمیت برگزاری این مسابقات پرداخت و بر ضرورت بهره‌گیری از معارف قرآنی در جمعیت هلال احمر تاکید کرد.  

حجت الاسلام والمسلمین معزی در ابتدای سخنان خود از مشارکت و استقبال چشمگیر خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر در این مسابقات که در رشته‌ها و موضوعات قرائت، حفظ و تفسیر قرآن کریم و همچنین نهج‌البلاغه برگزار شده است، قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه تدبر و عمل به آیات قرآن انسان را در مسیر تعالی و رشد قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: اگر ما بتوانیم خانواده جمعیت هلال احمر را با قرآن، بیش از پیش آشنا کنیم، این مجموعه را در مسیر تعالی و پیشرفت قرار می‌دهیم که یکی از برنامه های ما نیز حرکت در همین مسیر است. 

حجت الاسلام والمسلمین معزی در تکمیل این بخش از سخنان خود به آیاتی از قرآن کریم اشاره کرد و گفت: خداوند متعال در قران کریم مومنان را به فعالیت خیرخواهانه و نوع‌دوستانه دعوت می‌کند. 

وی در این‌باره با تاکید بر خدمت داوطلبانه در پرتو مفاهیم قرآنی ادامه می‌دهد: قرآن استوارترین برنامه برای هدایت انسان‌ها است، چنانکه بهره‌گیری از معارف آن در ترقی و تکامل انسان موثر است.

حجت الاسلام والمسلمین معزی حضور هشتاد حافظ کل قرآن کریم در جمعیت هلال احمر را مایه مباهات و افتخار این نهاد مردمی دانست و گفت: ظرفیت‌‌های وسیع نهفته در جمعیت هلال‌احمر پیرامون بهره‌مندی از مفاهیم قرآنی بسیار است که باید در جهت شکوفا کردن آن تلاش کرد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر به سخنان مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: اگر امروز جامعه ما به ویژه جوانان بیش از هر چیز به ایمان نیاز دارند، ارائه مفاهیم قرآنی یکی از بهترین روش‌ها برای تقویت ایمان در ذهن، فکر و اندیشه جامعه است.

 

جمعیت هلال احمر با بهره‌گیری از مفاهیم قرآنی در مسیر تعالی و پیشرفت گام بردارد

حجت الاسلام و المسلمین معزی برگزاری مسابقات قرآنی را یک حرکت مشوقانه در راستای نهادینه‌سازی مفاهیم قرآنی در جامعه برشمرد و افزود: مساله حفظ قرآن و برگزاری مسابقات یک فعالیت پر اهمیت است که این مهم نیز ایمان را در جامعه تقویت خواهد کرد.

وی با اشاره به اشتراکات مفاهیم قرآنی با اهداف جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد. ما در پرتو قرآن کریم به حقایق دست پیدا می‌کنیم و می‌توانیم در کنار یک دیگر با همدلی و همراهی و هم‌فکری در مسیر تعالی حرکت کنیم.

گسترش انفاق و احسان، ترویج خضوع، حفظ کرامت انسانی، ترویج فرهنگ صلح و برادری، ارتقاء سلامت فکری و جسمی جامعه، ترویج انصاف و عدالت  در پرتو قرآن کریم از دیگری موضوعاتی است که نماینده ولی‌فقیه در این پیام تصویری به آن اشاره کرد.

در پایان نیز نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر از تلاش‌های رئیس، دبیر کل و معاون فرهنگی حوزه نمایندگی ولی فقیه و دیگر بخش‌‌های جمعیت هلال احمر در جهت ترویج مفاهیم قرآنی قدردانی کرد. لازم به ذکر است که در پایان این مراسم از نفرات بر تر مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه تقدیر به عمل آمد.

4006006/23/2023 8:58:01 PMhttp://Media.nvhelal.ir//Image/2023/06/202306109472959774_Thum.jpg

4006006/23/2023 8:58:14 PMhttp://Media.nvhelal.ir//Image/2023/06/202306100933841711_Thum.jpg

 

6/23/2023 5:00:00 PM
آخرین اخبار