S
Header
کد خبر : 65485
معاون اول رییس جمهور

امدادگران و داوطلبان در هر حادثه ای در صف اول خدمت رسانی به مردم هستند

سرویس اخبار
۵۲۴ خانه هلال و ۴۱ پروژه عمرانی هلال‌احمر امروز سه شنبه با حضور معاون اول رئیس جمهور به‌طور همزمان در سراسر کشور به بهره برداری رسید.
سه‌شنبه 23 خرداد 1402 ساعت 18:00
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
امدادگران و داوطلبان در هر حادثه ای در صف اول خدمت رسانی به مردم هستند ۵۲۴ خانه هلال و ۴۱ پروژه عمرانی هلال‌احمر امروز سه شنبه با حضور معاون اول رئیس جمهور به‌طور همزمان در سراسر کشور به بهره برداری رسید. http://media.nvhelal.ir//Image/2023/06/202306108507204851_Thum.jpg امدادگران,و,داوطلبان,در,هر,حادثه,ای,در,صف,اول,خدمت,رسانی,به,مردم,هستند nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر محمد مخبر در آیین افتتاح پروژه‌های امدادی و عمرانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی‌با قدردانی از خدمات صد ساله هلال احمر در خدمت رسانی به مردم و آسیب دیدگان، تاکید کرد: ایثار، از خودگذشتگی، شجاعت، جهاد و دستگیری در بحران‌ها و حوادث و بلایای طبیعی از مهمترین ویژگی‌های داوطلبان و امدادگران برای خدمت به تمام طبقات و آحاد جامعه است.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تلاشگران و جهادگران جمعیت هلال احمر همواره در هر حادثه و بلایای طبیعی در صف اول خدمت رسانی به مردم هستند، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر در هر شرایط جغرافیایی و آب و هوایی خدمات خود را به مردم ارائه می دهد که قطعاً چنین خدمتی اجری ویژه در نزد پروردگار متعال دارد.

دکتر مخبر جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را سازمانی با قابلیت خدمت رسانی و کمک به مردم در همه ابعاد مختلف از جمله درمانی، خدماتی، امدادی و ... دانست و ادامه داد: در زمان حوادث هر دستگاه و سازمانی مامور به انجام یک وظیفه مشخص است اما این جمعیت هلال احمر است که از لحظات آغازین بروز حوادث تا هر موقع که نیاز باشد، تمام خدمات موردنیاز را در اختیار مردم و آسیب دیدگان قرار می دهد.

معاون اول رئیس جمهور خاطر نشان کرد: کارکرد و نقش این سازمان تحت یک نظام دینی و جهادی، متفاوت با سایر سازمان‌های امدادی در اقصی نقاط جهان است و همین روحیه و فرهنگ دینی و نوع دوستی است که این سازمان را در زمره بهترین سازمان‌های امدادی دنیا قرار داده است.

وی با تجلیل از نقش پررنگ و خدمات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به کشورهای منطقه به ویژه در حادثه زلزله ترکیه و سوریه و همچنین سایر کشورهای همسایه، تاکید کرد: در سفر اخیر به کشور ترکیه مسئولان کشورهای منطقه بدون استثنا از نقش هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تجلیل و قدردانی کردند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در ایام اربعین حسینی افزود: نقش آفرینی جمعیت هلال احمر در ایام اربعین حسینی به خوبی برای آحاد جامعه تبیین نشده است و امسال هم با توجه به شرایط آب و هوایی، رسیدگی به زائران در داخل و خارج از کشور با سختی‌هایی همراه است که باید در این زمینه آمادگی و برنامه ریزی بیشتری داشته باشیم.

دکتر مخبر همچنین به تفاوت نوع حوادث در کنار حوادث طبیعی اشاره و تصریح کرد: ماهیت حوادث در جهان در سالهای گذشته به تناسب تغییرات جوامع و پیشرفت علم و فناوری تغییر کرده است و باید کشور برای بروز هر گونه حادثه آمادگی‌های لازم را پیدا کند.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: دولت موظف است جمعیت هلال احمر را پیش از وقوع حوادث و با رویکرد دانش پژوهی و آینده نگری تقویت کند و تمهیدات، تجهیزات و پشتیبانی لازم را در اختیار این سازمان خدوم قرار دهد.

گفتنی است در این مراسم معاون اول رئیس جمهور با دریافت کارت و لباس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عضویت افتخاری و داوطلبانه این جمعیت درآمد.

همچنین معاون اول رئیس جمهور در حاشیه این مراسم از نمایشگاه توانمندی‌ها و تجهیزات تخصصی و جدیدترین امکانات جمعیت هلال احمر در حوزه‌های امداد هوایی، اسکان، خدمات درمانی و آموزشی و... بازدید کرد و با اجرای یک مانور امدادی در جریان عملکرد و آمادگی تیم های تخصصی این جمعیت در عملیات های امدادی قرار گرفت.

6/13/2023 6:00:00 PM
آخرین اخبار