S
Header
            شکوه و عظمت مراسم تشییع پیکر شهید جمهور، نتیجه خدمت خالصانه و مردمی است                        مراسم یادبود شهدای خدمت در سراسر کشور برگزار شد                        پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر در پی‌شهادت آیت الله سیدابراهیم رئیسی                        ترقی جامعه، به حفظ کرامت انسان ها وابسته است /دین در پرتو عبودیت خدا دوستدار انسانیت است                        هلال احمر مروج و شاخصه مسئولیت اجتماعی در کشور است                        پیام تسلیت نماینده ولی فقیه به معاون پشتیبانی و منابع انسانی هلال احمر                        هلال احمر در گسترش صلح و آرامش پیشرو است                        امروز جمعیت هلال احمر بر پایه ارزش های انسانی، نماد خدمت به جامعه است                        پیام نماینده ولی فقیه به مناسبت روز جهانی هلال احمر                        از ارتقای اخلاق امدادگری تا توجه به فرهنگ دینی در هلال احمر            
کد خبر : 65483

دیدار حجت الاسلام‌والمسلمین معزی با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی

سرویس اخبار
نماینده ولی فقیه در هلال احمر در ادامه سفر به استان مرکزی، حجت الاسلام و المسلمین معزی با آیت الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک دیدار و گفت‌وگو کرد.
چهارشنبه 17 خرداد 1402 ساعت 21:18
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
دیدار حجت الاسلام‌والمسلمین معزی با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نماینده ولی فقیه در هلال احمر در ادامه سفر به استان مرکزی، حجت الاسلام و المسلمین معزی با آیت الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک دیدار و گفت‌وگو کرد. http://media.nvhelal.ir//Image/2023/06/202306106771252307_Thum.jpg دیدار,حجت,الاسلام‌والمسلمین,معزی,با,نماینده,ولی,فقیه,در,استان,مرکزی nvhelal

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در این دیدار که روز چهارشنبه ١٧ خرداد ١۴٠٢ به برگزاری جلسه گفتمان تبیینی ائمه جماعات جمعیت هلال احمر در چهار استان‌ به میزبانی خمین اشاره کرد و افزود: حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر سعی دارد با بهره‌گیری از ظرفیت طلاب و روحانیون در جمعیت هلال احمر، زمینه افزایش و تقویت سرمایه‌ی اجتماعی در جامعه را فراهم سازد. 

نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر در تایید این مسئله به حمایت‌های روحانیون در طول این‌سال‌ها از جمعیت هلال احمر اشاره کرد که زمینه‌‌ساز حضورگسترده‌ مردم در این نهاد بوده است.

وی با بیان اینکه حمایت روحانیون زمینه‌ فرهنگ‌سازی و انس مردم با جمعیت هلال‌احمر است، افزود: خوشبختانه جمع کثیری از جوانان کشور در قالب کانون‌های مختلف با جمعیت همکاری دارند که از جمله آنها کانون طلاب است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ارتقاء فرهنگ دینی وظیفه حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر است، اضافه کرد: این حوزه با برنامه‌ریزی‌های منسجم از جمله برگزاری گردهمایی سالانه مسئولان دفاتر نمایندگی سعی کرده است در راستای این وظیفه مهم گام بردارد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌ مساجد در مسائل اجتماعی تاکید کرد. 

وی در تکمیل این بخش از سخنان خود تصریح کرد: مساجد یک پایگاه عبادی و مردمی برای آموختن و نشر معارف دینی و همچنین اتصال و ارتباط مردم با مردم است.

 حجت الاسلام والمسلمین معزی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر یک نهاد مردمی و عام المنفعه است، اضافه کرد: با توجه به حادثه خیز بودن کشور، ما امیدواریم که با بهره‌گیری از ظرفیت مساجد بتوانیم در ارتقا خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان گام برداریم.

نماینده رهبر معظم انقلاب در ادامه با اشاره به ویژگی‌های جغرافیایی و فرهنگی استان مرکزی خاطرنشان کرد:  استان مرکزی، مهد پرورش علماء، فقها و دانشمندان بزرگی بوده و خاستگاه انقلاب اسلامی نیز به نوعی در این استان شکل گرفته است.

 آیت الله دری نجف‌آبادی نیز در این دیدار  از خدمات جمعیت هلال احمر در یک دهه گذشته در این استان قدردانی کرد. 

وی جمعیت هلال‌احمر را  بنگاه خدمات صادقانه و خالصانه معرفی کرد و افزود: این خدمات نوع‌دوستانه به‌ ویژه در مواقع بحران، پررنگ‌تر می‌شود. 

امام جمعه شهر اراک در این دیدار همچنین بر لزوم تمرکرزدایی از پایتخت و توجه بیشتر به استان‌های دیگر در اختصاص اعتبارات فرهنگی خدماتی تاکید کرد.

6/7/2023 9:18:17 PM
آخرین اخبار