S
Header
            شکوه و عظمت مراسم تشییع پیکر شهید جمهور، نتیجه خدمت خالصانه و مردمی است                        مراسم یادبود شهدای خدمت در سراسر کشور برگزار شد                        پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر در پی‌شهادت آیت الله سیدابراهیم رئیسی                        ترقی جامعه، به حفظ کرامت انسان ها وابسته است /دین در پرتو عبودیت خدا دوستدار انسانیت است                        هلال احمر مروج و شاخصه مسئولیت اجتماعی در کشور است                        پیام تسلیت نماینده ولی فقیه به معاون پشتیبانی و منابع انسانی هلال احمر                        هلال احمر در گسترش صلح و آرامش پیشرو است                        امروز جمعیت هلال احمر بر پایه ارزش های انسانی، نماد خدمت به جامعه است                        پیام نماینده ولی فقیه به مناسبت روز جهانی هلال احمر                        از ارتقای اخلاق امدادگری تا توجه به فرهنگ دینی در هلال احمر            
photo-camera.png
کد خبر : 65425
نماینده ولی فقیه در هلال احمر در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل(ره)

هلال احمر، مصداق بارز مسئله خدمت به دیگران در سیره عملی امام خمینی (ره) است

سرویس اخبار
نمایندگان خانواده بزرگ جمعیت هلال‌‌احمر در هفته گرامیداشت هلال احمر در حرم مطهر امام‌خمینی(ره) حضور پیدا کرده و با بنیان‌گذار انقلاب عهدی دوباره بستند.
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1402 ساعت 17:20
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
هلال احمر، مصداق بارز مسئله خدمت به دیگران در سیره عملی امام خمینی (ره) است نمایندگان خانواده بزرگ جمعیت هلال‌‌احمر در هفته گرامیداشت هلال احمر در حرم مطهر امام‌خمینی(ره) حضور پیدا کرده و با بنیان‌گذار انقلاب عهدی دوباره بستند. http://media.nvhelal.ir//Image/2023/05/202305102364058656_Thum.jpg هلال,احمر،,مصداق,بارز,مسئله,خدمت,به,دیگران,در,سیره,عملی,امام,خمینی,(ره),است nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، در این مراسم که با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن خمینی تولیت آستان حضرت امام خمینی(ره)، نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر، رئیس جمعیت هلال‌احمر، دبیرکل و جمعی از مدیران ارشد و اعضای این مجموعه برگزار شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی در سخنانی به تببین و تشریح موضوع خدمت به دیگری از نگاه امام خمینی پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین معزی با تاکید بر این مهم که نهضت و قیام امام خمینی (ره) در راستای رضای پروردگار بوده است، تصریح کرد: امروز اعضای هلال احمر علاوه بر تجدید میثاق با آرمان‌های سیاسی بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، با آموزه‌های بلند معنوی و عرفانی ایشان نیز تجدید میثاق می‌کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین معزی در بخش بعدی سخنان خود مساله اخلاص‌ را یکی از آموزه‌های حضرت‌های امام خمینی(ره) برشمرد که خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر باید به آن توجه داشته باشند. وی رمز ماندگاری خدمت به مردم را همین اخلاص دانست و تصریح کرد: خدمت به مردم اگر خالصانه باشد، ماندگار خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر فرصت خدمت در جمعیت‌ هلال احمر را یکی از نعمت‌های الهی دانست و خاطرنشان کرد: خدمت به‌دیگری یکی دیگر از آموزه‌هایی است که باید از سیره رفتاری امام خمینی (ره) آموخت.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر آموزه‌ها و اندیشه‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی حیات بخش و تمدن‌ساز جامعه اسلامی دانست.

وی با اشاره به اهمیت خدمت به دیگری در دین اسلام خاطرنشان کرد: در نگاه دینی خلق خدا، خانواده خدا محسوب می‌شوند و بعد از انجام فرایض دینی، مهمترین مسئله ای که ما را به خدا می‌رساند خدمت به خلق است که در فعالیت‌های هلال احمر به وضوح دیده می شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی با اشاره به این‌که مکتب اسلام، دین بشردوستی و نوعدوستی است که برای نجات و رستگاری انسان‌ها آمده است و این مهم در اهداف و فعالیت‌های هلال‌احمر کاملا مشهود است، خاطرنشان کرد: نخستین و مهمترین هدف جمعیت هلال‌احمر، تسکین آلام بشری و خدمت خالصانه و بی‌منت به دیگری است که در جهت کاهش درد و رنج انسان‌ها صورت می‌گیرد. 

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ادامه داد: تکریم انسان‌ها بدون نگاه به زبان، نژاد، قومیت و ملیت آنها و مطابق تعالیم والای اسلام دیگر هدف جمعیت هلال‌احمر در فعالیت‌های گسترده این جمعیت است که از مرکز تا اقصی نقاط کشور را در برمی‌گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین معزی در بخش دیگری از سخنان خود اخلاص در عمل را یکی از مهمترین محورهای فعالیت های خداپسندانه برشمرد و افزود: اهمیت این مسئله به قدری است که می توان تاکید بر آن را در یادداشت رهبر کبیر انقلاب اسلامی در دفتر حجت الاسلام وزیری که از آن نیز به عنوان اولین نامه و بیانیه امام یاد می‌شود، مشاهده کرد.  

وی با اشاره به لزوم بهره‌گیری از بیانیه گام دوم در حوزه جوانان، تربیت جوان مومن، دانا، پرانگیزه، پرتلاش، انقلابی و کاردان را از جمله محورهای گام دوم انقلاب دانست و تصریح کرد: جمعیت هلال احمر باید منطبق با اهداف و اصول خود در راستای تحقق آن گام بردارد.

اخلاص در فعالیت‌های نوع دوستانه،انطباق اهداف هلال احمر با معارف دینی، توجه به جوانان به عنوان سرمایه‌‌های اجتماعی جمعیت، اهمیت ترویج نوع‌دوستی در جامعه اسلامی و بر بهره‌گیری از اندیشه امام خمینی (ره) در مسیر تکامل و اصلاح روش های عملی فعالیت های اجتماعی از دیگر موضوعات مورد اشاره نماینده رهبر انقلاب در این مراسم بود.

وی در این مراسم از زحمات تولیت حرم مطهر امام خمینی(ره) و خادمان این حرم قدردانی کرد. شرکت‌کنندگان در این مراسم با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید، نثار تاج گل و قرائت بیانیه و فاتحه ضمن ادای احترام به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی با آرمان‌های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید میثاق کردند

5/10/2023 5:20:00 PM
آخرین اخبار