S
Header
photo-camera.png
کد خبر : 65269
نماینده ولی فقیه در هلال احمر در مراسم گرامیداشت روزجهانی داوطلب تاکید کرد

رفتار خیرخواهانه، بهترین مروج برای ترویج کار داوطلبانه است/ ضرورت ترویج احسان و انفاق در جامعه

سرویس اخبار
مراسم روز گرامیداشت روز جهانی داوطلب با حضور شخصیت‌های کشوری و لشگری و نماینده صلیب‌سرخ جهانی در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد.
دوشنبه 14 آذر 1401 ساعت 15:03
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
رفتار خیرخواهانه، بهترین مروج برای ترویج کار داوطلبانه است/ ضرورت ترویج احسان و انفاق در جامعه مراسم روز گرامیداشت روز جهانی داوطلب با حضور شخصیت‌های کشوری و لشگری و نماینده صلیب‌سرخ جهانی در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد. http://media.nvhelal.ir//Image/2022/12/202212109638485132_Thum.jpg رفتار,خیرخواهانه،,بهترین,مروج,برای,ترویج,کار,داوطلبانه,است/,ضرورت,ترویج,احسان,و,انفاق,در,جامعه nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام والمسلمین معزی، در این مراسم روحیه کار داوطلبانه در ایران اسلامی را برخواسته از فرهنگ غنی ملی و اسلامی در کشور دانست و بر ضرورت ترویج ارزش‌‌های انسانی در عصر کنونی تاکید کرد. 
نماینده رهبرمعظم انقلاب در هلال احمر در آغاز سخنان خود با تبریک این روز به خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر از زحمات و تلاش‌های صورت گرفته در عرصه داوطلبی درکشور تقدیر کرد. 
وی در همایش روز جهانی داوطلب موضوع داوطلبی را یک مساله پراهمیت دانست که علاوه بر زمینه‌سازی توسعه پایدار در جامعه در حل چالش‌های اجتماعی و اقتصادی نیز بسیار حائز اهمیت است. نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر در این‌باره تصریح کرد: هلال احمر بزرگترین تشکل مردمی خدمت در کشور محسوب می‌شود که داوطلب محور است و اساس شکل‌گیری آن بر پایه فعالیت های داوطلبی است. 
حجت الاسلام والمسلمین معزی در ادامه با بیان اینکه اعضای جمعیت هلال احمر بر اساس فطرت پاک و سرشت الهی خدمتگزاری می‌کنند، اضافه کرد:
داوطلبان جمعیت هلال احمر  بدون چشمداشت و با حفظ کرامت انسانی در سوانح طبیعی و غیرطبیعی به ارائه خدمت می‌‌پردازند و این خدمات داوطلبانه در جمعیت در پیشرفت و  توسعه جامعه بسیار نقش اساسی دارد.
حجت الاسلام والمسلمین معزی در ادامه به بخشی از حکم صادره از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در انتصاب نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر اشاره کرد که در آن بر انطباق اهداف هلال احمر با معارف دین مبین اسلام تاکید شده است. 
وی روحیه کار داوطلبانه در ایران اسلامی را برخواسته از فرهنگ غنی ملی و اسلامی در کشور دانست و بر ضرورت ترویج ارزش‌‌های انسانی در عصر کنونی تاکید کرد. 
نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر در ادامه با اشاره به آیات و روایات متعدد در خصوص اهمیت فعالیت‌های خیرخواهانه و داوطلبانه در دین مبین اسلام اذعان کرد: توصیه امام علی علیه السلام به محمد حنفیه فرزند خود این است که انچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند. 
نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر با اشاره به این که اخلاق  در سراسر وجود نیروی‌های هلال احمر متبلور است، افزود: رفتار خیرخواهانه بهترین مروج برای ترویج کار داوطلبانه است. 
وی با اشاره به اینکه حرکت‌های داوطلبانه زندگی را معنا می بخشد، افزود: فرهنگ احسان و مهربانی باید زنده شود، چرا که این فرهنگ خود بهترین مروج برای ایجاد همبستگی با کار داوطلبانه است.
نماینده ولی فقیه در هلال احمر در ادامه به برخی از مصادیق کار داوطلبانه در جمعیت هلال احمر همچون حضور در زلزله‌ها و سیل‌های گذشته، مشارکت در طرح نذرآب و کمک به محرومان در عرصه‌های پزشکی و رفاهی اشاره کرد و افزود: تنها با گفتن و نوشتن این موارد محقق نمی‌شود بلکه باید با عمل داوطلبانه به چنین نتایجی رسید.
اهمیت موضوع انفاق، ضرورت سازماندهی داوطلبان و اهمیت گسترش فرهنگ داوطلبی از موضوعات دیگری بود که در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین به آنان اشاره کرد.
وی در پایان بار دیگر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای امدادگر هشت سال جنگ تحمیلی از همه همکاران در این نهاد مردمی اعم از داوطلبان، امدادگران و جوانان که صادقانه، خالصانه، ایثارگرانه و جان بر کف در حوادث مختلف به مردم خدمت کرده‌اند، تقدیر کرد و این خدمت را که در مسیر رضای خداوند است بسیار ارزشمند دانست.
گفتنی است در این مراسم از برترین داوطلبان جمعیت هلال احمر در عرصه‌های مختلف تقدیر شد و ٣ طلبه داوطلب و عضو کانون طلاب جمعیت هلال احمر کشور نیز در این مراسم مورد تجلیل قرار گرفتند.

12/5/2022 3:03:48 PM
آخرین اخبار