S
Header
            نشست برخط «اخلاق امدادگری و مدیریت بحران جامعه‌محور» برگزار شد                        در راستای تعالی و ترقی هلال‌احمر باید از مباحث فرهنگی بهره‌مند شد                        اساس فعالیت در هلال احمر داوطلبانه است / لزوم حراست از ارزش‌های دینی در جامعه                        ملاحظات اخلاقی، روان‌شناختی و معنوی در امداد اهمیت دارد                        ایستادگی، مقاومت و ایمان به مدد پروردگار رمز موفقیت و پیروزی در جنگ تحمیلی بود                        دیدار نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر با نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه                        عملکرد جهادی شهدا الگوی هلال احمر است                        ادیان هویت‌بخش صلح                        قدردانى وزیر خارجه از خدمات بین‌المللی هلال‌احمر در حج، اربعین و امدادرسانی در حوادث منطقه‌ای                        همایش علمی «اخلاق امدادگری» برگزار می گردد            
کد خبر : 65264
نماینده ولی فقیه در هلال احمر در آستانه روز جهانی داوطلب تاکید کرد

داوطلبان؛ بزرگترین سرمایه‌‌های هلال‌احمر محسوب می شوند

سرویس اخبار
نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر در آستانه روز جهانی داوطلب در پیامی ضمن تبریک این ایام ابراز امیدواری کرد که با ارتقاء هر چه بیشتر فرهنگ مشارکت، خیرخواهی و نوع‌دوستی، شاهد گسترش روح نشاط‌جمعی و تقویت روحیه امید در ایران اسلامی باشیم.
یکشنبه 13 آذر 1401 ساعت 17:52
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
داوطلبان؛ بزرگترین سرمایه‌‌های هلال‌احمر محسوب می شوند نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر در آستانه روز جهانی داوطلب در پیامی ضمن تبریک این ایام ابراز امیدواری کرد که با ارتقاء هر چه بیشتر فرهنگ مشارکت، خیرخواهی و نوع‌دوستی، شاهد گسترش روح نشاط‌جمعی و تقویت روحیه امید در ایران اسلامی باشیم. http://media.nvhelal.ir//Image/2022/12/202212120400937452_Thum.png داوطلبان؛,بزرگترین,سرمایه‌‌های,هلال‌احمر,محسوب,می,شوند nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر؛ متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین معزی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق»
روز جهانی داوطلب فرصتی است برای ارج نهادن به خدمات چشمگیر داوطلبانی که با مسئولیت‌پذیری خود، حس خوب انسانیت و نوع‌دوستی را در جامعه ترویج می‌کنند. در آغاز این روز را به همه افرادی که با دل‌های ‌پاک و اراده‌های معطوف به زدودن رنج از جان و چهره رنج‌دیدگان عالم به خدمت مشغول هستند، خصوصا  همکاران، اعضا و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر تبریک می‌گویم.
هر زمان سخن از مفاهیمی چون ایثار، فداکاری، ازجان‌گذشتگی و مهربانی به میان آید بدون تردید نام جمعیت هلال‌احمر و رادمردان و شیرزنان آن در ذهن‌ها تداعی می‌گردد. 
اگرچه این مهم را هم باید یادآور شد که روز داوطلب روز یک نهاد و سازمان نیست؛ روز خدمت مومنانه است؛ خدمتی که می‌تواند حس خوب انسانیت و نوع‌دوستی را در جامعه ترویج ‌کند. روز کرامت و احترام به قهرمانانی است که برای کاستن رنج‌ انسان ایستاده‌اند.
از سویی دیگر این روز فرصتی است تا با مشارکت جامعه، فعالیت‌های داوطلبانه را ارتقا دهیم و از ظرفیت این سرمایه‌ اجتماعی در پیشبرد اهداف ایران اسلامی گام برداریم.
جمعیت هلال‌احمر در ایران اسلامی نیز در صد سال گذشته خدمات متعدد، متنوع، عام‌المنفعه‌ و  داوطلبانه بسیاری ارائه کرده است که بهره‌برداران این خدمات نیازمندان، محرومان، مصیبت‌دیدگان و اقشار ضعیف جامعه بوده‌اند. این جمعیت پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با بهره‌گیری از آموزه‌های مکتب اسلام عزیز و سیاست‌های نظام اسلامی و به فعلیت‌رساندن ظرفیت‌های بشردوستانه مردم مومن و همیشه انقلابی ایران، نقش مهمی در نهادینه‌کردن فرهنگ یادشده ایفا نموده است و اعضای آن برای آسایش و رفاه مردم ایران عزیز از آرامش و عافیت خود چشم پوشیده‌اند.
اینجانب جانفشانی و مسئولیت‌پذیری شما امدادگران، نجاتگران، جوانان و داوطلبان عزیز را ستایش می‌کنم و خالصانه این روز را به جامعه داوطلبان کشور، به ویژه اعضای جمعیت هلال‌احمر تبریک می‌گویم. ازخودگذشتگانی که همواره از بحران‌های مختلف سربلند بیرون آمده‌اند و بی‌توقع به همنوعان‌شان یاری رسانده‌اند.
امید است با ایثار و مجاهدت‌های مومنانه این عزیزان شاهد رشد و گسترش نشاط‌جمعی و تقویت روحیه امید در ایران اسلامی باشیم با درود به ارواح پاک و طیبه همه شهیدان به‌ویژه  شهدای جمعیت هلال‌احمر، عزت روزافزون را برای این عزیزان از درگاه خداوند منان خواستارم.

عبدالحسین معزی 
نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر

12/4/2022 5:52:44 PM
آخرین اخبار