S
Header
            تکریم جایگاه شهدا ترویج‌بخش فرهنگ ایثارگری است/شهدا اسوه‌های پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌ها                        نشست برخط «اخلاق امدادگری و مدیریت بحران جامعه‌محور» برگزار شد                        در راستای تعالی و ترقی هلال‌احمر باید از مباحث فرهنگی بهره‌مند شد                        اساس فعالیت در هلال احمر داوطلبانه است / لزوم حراست از ارزش‌های دینی در جامعه                        ملاحظات اخلاقی، روان‌شناختی و معنوی در امداد اهمیت دارد                        ایستادگی، مقاومت و ایمان به مدد پروردگار رمز موفقیت و پیروزی در جنگ تحمیلی بود                        دیدار نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر با نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه                        عملکرد جهادی شهدا الگوی هلال احمر است                        ادیان هویت‌بخش صلح                        قدردانى وزیر خارجه از خدمات بین‌المللی هلال‌احمر در حج، اربعین و امدادرسانی در حوادث منطقه‌ای            
کد خبر : 65204
دکتر کولیوند خبر داد:

افزایش 4 برابری ظرفیت خدمات هلال‌احمر در اربعین سال جاری

سرویس اخبار
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه مسئولیت بهداشت و درمان زائران در کشور عراق و در ایام اربعین حسینی بر عهده این جمعیت است، تاکید کرد: با توجه به پیش‌بینی حضور چند برابری زائران ایرانی در راهپیمایی اربعین امسال، هلال‌احمر نسبت به سال‌های گذشته ظرفیت خود را 4 برابر افزایش داد.
سه‌شنبه 22 شهریور 1401 ساعت 09:05
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
افزایش 4 برابری ظرفیت خدمات هلال‌احمر در اربعین سال جاری رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه مسئولیت بهداشت و درمان زائران در کشور عراق و در ایام اربعین حسینی بر عهده این جمعیت است، تاکید کرد: با توجه به پیش‌بینی حضور چند برابری زائران ایرانی در راهپیمایی اربعین امسال، هلال‌احمر نسبت به سال‌های گذشته ظرفیت خود را 4 برابر افزایش داد. http://media.nvhelal.ir//Image/2022/09/202209102946253783_Thum.jpg افزایش,4,برابری,ظرفیت,خدمات,هلال‌احمر,در,اربعین,سال,جاری nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسانی این جمعیت، دکتر پیرحسین کولیوند در برنامه گفت و گوی ویژه خبری گفت: بیش از 300 تن دارو به کشور عراق ارسال شده و همچنین از نقطه صفر مرزی خدمات به زائران شروع می شود. در این مسیر پایگاه های امداد و نجات حضور فعال دارند و در مسیرهای منتهی به نجف به طور متوسط هر 5 کیلومتر یک پایگاه نجات و سلامت مستقر است.

کولیوند در خصوص حادثه جاده‌ای و انفجار خودروی ون که روز گذشته برای زائران رخ داد، اظهار کرد: بعد از وقوع انفجار بلافاصله با استفاده از ظرفیت پایگاه های بین مسیر، اتوبوس آمبولانس ها به محل حادثه اعزام شدند و امدادرسانی کردند.

کولیوند افزود: جمعیت هلال احمر در اربعین 1401 به منظور بهبود خدمات به زائران حسینی با وزارت بهداشت عراق، حشدالشعبی و هلال احمر کشور عراق همکاری و هم افزایی مطلوبی دارد. در همین راستا جمعیت هلال احمر به بیمارستان های عراقی در نجف که دچار کمبود متخصص بودند، پزشک متخصص اعزام کرده است.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه حضور زائران را در مقایسه با سال 98 رقم قابل توجهی توصیف کرد و گفت: حضور زائران امسال در راهپیمایی اربعین پررنگ تر شده و طبعا خدمت رسانی به زائران نیز افزایش یافته است. به عنوان نمونه، در سال 98 مراکز درمانی جمعیت هلال احمر صف داشت اما امسال صف ها از بین رفته به دلیل اینکه تعداد مراکز بیشتر شده است. در مجموع جمعیت زائران امسال نسبت به سال های گذشته بسیار زیاد است و هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند در مراسم اربعین خدمات ویژه و استثنایی ارائه می دهد؛ ارائه خدمات در حد فوریت های پزشکی است.

 

زائران با ملیت‌های متنوع به هلال‌احمر مراجعه می‌کنند

کولیوند با اشاره به حجم بالای مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی هلال احمر ایران در عراق گفت: در حال حاضر هتل نبا در طول 24 ساعت شبانه‌روز، حدود 2 هزار مراجعه کننده دارد. به طور متوسط روزانه 85 هزار نفر که شامل ملیت های متفاوتی هستند به مراکز درمانی جمعیت هلال احمر ایران مراجعه می کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: 60 موکب مردمی نیز در مسیر نجف تا کربلا به مردم خدمات می دهند. به طور متوسط هر کدام از این موکب ها روزانه به بیش از 300 نفر خدمات ارائه می کنند.

 

بالگردهای جمعیت هلال احمر مجوز ورود به خاک عراق را دارند

دکتر کولیوند افزود: با رایزنی های انجام شده با کشور عراق برای اولین بار بالگردهای جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وارد خاک عراق می شوند تا در صورت لزوم، امدادرسانی به زائران به بهترین نحو انجام شود.

خدمات بهداشتی جمعیت هلال احمر از نجف اشرف تا کربلای معلی

رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص ارائه خدمت در شهر نجف گفت: در شهر نجف اشرف بیمارستان امام علی(ع) که متعلق به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است با 130 تخت فعال، آماده خدمت به زائرین است.

وی تصریح کرد: بیمارستان شهید حکیم نجف اشرف در کنار کلینک‌های این جمعیت در نجف مانند کلینیک ام‌القرا، النبا و کلینک مستقر در صحن حضرت زهرا (س) و بابت القبله آماده خدمت به زائران است.

کولیوند در خصوص تمهیدات هلال احمر در مسیر نجف تا کربلا گفت: در هر 100 عمود یک پایگاه هلال احمر مستقر و اتوبوس آمبولانس ها نیز در مسیر مستقر شده است؛ در این مسیر 3 بیمارستان نیز وجود دارد، کسانی که مشکل گوارشی و گرمازدگی دارند اولین مرکز بیمارستانی (بیمارستان امل) در عمود244 است که بیمارستان مجهزی است. علاوه بر این بیمارستان حیدریه و بیمارستان ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این مسیر واقع است.

رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص اقدامات بهداشتی این جمعیت در شهر مقدس کربلا گفت: بیمارستان الحسین(ع) و ابومهدی المهندس در اختیار جمعیت هلال احمر است. در کنار این کلینیک های الماس شرق و کلینیک مستقر در صحن حضرت زینب (س) به زائران خدمات خوبی ارائه می دهند.

 

9/13/2022 9:05:07 AM
آخرین اخبار