S
Header
            شکوه و عظمت مراسم تشییع پیکر شهید جمهور، نتیجه خدمت خالصانه و مردمی است                        مراسم یادبود شهدای خدمت در سراسر کشور برگزار شد                        پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر در پی‌شهادت آیت الله سیدابراهیم رئیسی                        ترقی جامعه، به حفظ کرامت انسان ها وابسته است /دین در پرتو عبودیت خدا دوستدار انسانیت است                        هلال احمر مروج و شاخصه مسئولیت اجتماعی در کشور است                        پیام تسلیت نماینده ولی فقیه به معاون پشتیبانی و منابع انسانی هلال احمر                        هلال احمر در گسترش صلح و آرامش پیشرو است                        امروز جمعیت هلال احمر بر پایه ارزش های انسانی، نماد خدمت به جامعه است                        پیام نماینده ولی فقیه به مناسبت روز جهانی هلال احمر                        از ارتقای اخلاق امدادگری تا توجه به فرهنگ دینی در هلال احمر            
کد خبر : 64598
دکتر همتی

آمادگی هلال‌احمر برای ارائه خدمات به زائران در صورت برگزاری مراسم حج تمتع 

سرویس اخبار
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به اینکه امسال به احتمال بسیار زیاد مراسم حج برگزار می‌شود، جمعیت هلال احمر برای انجام وظایف خود در این عرصه، از آمادگی کامل برخوردار است.
چهارشنبه 12 خرداد 1400 ساعت 08:47
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
آمادگی هلال‌احمر برای ارائه خدمات به زائران در صورت برگزاری مراسم حج تمتع  رئیس جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به اینکه امسال به احتمال بسیار زیاد مراسم حج برگزار می‌شود، جمعیت هلال احمر برای انجام وظایف خود در این عرصه، از آمادگی کامل برخوردار است. http://media.nvhelal.ir//Image/2021/05/202105100434880999_Thum.jpg آمادگی,هلال‌احمر,برای,ارائه,خدمات,به,زائران,در,صورت,برگزاری,مراسم,حج,تمتع  nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسانی جمعیت؛ دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه شورای معاونین این جمعیت که روز دوشنبه در ساختمان صلح هلال احمر برگزار شد، گفت: امروز استفاده بهینه از اعتبارات ضرورت بسیار زیادی دارد و باید در این عرصه به نیازهای علمی نیز توجه ویژه ای شود. اعتبارات در سال 1400 در برخی حوزه ها با وجود در نظر گرفتن بودجه خوب از سوی نمایندگان مجلس، همچنان با کمبودهایی رو به روست و ما در این حوزه شاهد بودیم که حتی نمایندگان نیز با نیت خیرخواهانه ورود کردند.

برخی استان ها مشکل اعتباری دارند

وی افزود: امروز برخی استان ها حتی بخاطر عدم تامین تنخواه با مشکلاتی مواجه هستند و امور جاری برخی استان ها به علت نبود اعتبارات کافی با مشکلاتی مواجه شده است. باید حسب مشکلات و آمایش صورت گرفته این مشکلات نیز حل شود و اعتبارات لازم تخصیص داده شود. امروز هلال احمر برای پرداخت حقوق پرسنل نیز دغدغه هایی دارد تا بتواند به موقع آن را پرداخت کند.

نباید از امکانات هلال احمر در انتخابات استفاده شود

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در حال نزدیک شدن به روز برگزاری انتخابات در کشور هستیم و ضرورت دارد تا کارمندان در ساعت اداری فعالیت هایی در این خصوص نداشته باشند. نباید به هیچ وجه از امکانات هلال احمر در عرصه انتخابات استفاده شود، بنابراین حراست و بازرسی در این خصوص نظارت داشته باشند، البته انتظار می رود موضع گیری نیز نشود.

همتی ادامه داد: همگان در کشور از اینکه جمعیت هلال احمر اقدام سیاسی و موضع گیری سیاسی نداشته باشد، خوشحال می شوند. امروز باید مردم را ترغیب کرد تا در انتخابات شرکت کنند چراکه کشور نیاز به افزایش مشارکت در انتخابات دارد.

مولدسازی در هلال احمر تسریع شود

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه ضرورت دارد مولدسازی در مجموعه هلال احمر تسریع شود، اظهار کرد: مولدسازی در هیات دولت به تصویب رسیده و به زودی ابلاغ می شود. مولدسازی به این معناست که دارایی ها باید تبدیل به احسن شود. امروز ملکی که بلااستفاده در یک گوشه کشور افتاده باید برای مجموعه کارآیی داشته باشد. باید املاک هلال احمر در کشور شناسایی شده و تعیین تکلیف شوند. امروز املاک وقفی به هلال احمر باید برای مجموعه عایدی داشته باشد و باید در این مسیر حرکت شود.

وی افزود: باید مدیران هلدینگ ها و شرکت های تابعه هلال احمر خود مشکلات و عیوب را برطرف کنند و پیش از ورود دستگاه های نظارتی با تخلفات برخورد کنند. نظارت مدیران عامل نیز باید تشدید شود و زیرمجموعه های خود را رصد کنند. ما با تخلفات برخورد خواهیم کرد. بازرسی و حراست امروز به ما کمک می کند تا مجموعه هلال احمر با سلامت بیشتری خدمت کند.

مراکز درمانی خارج کشور سامان دهی شدند

همتی با اشاره به فعال شدن مراکز درمانی خارج کشور تصریح کرد: مراکز بلاتکلیف در خارج کشور امروز همگی ساماندهی شده اند. مرکز درمانی در دبی نیز با مشکلاتی مواجه است اما به خوبی به فعالیت خود ادامه می دهد و امید است بواسطه مدیریت جدید وضعیت این مجموعه نیز بهبود یابد.

سرای محله ها ظرفیت خوبی برای آموزش دارند

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه باید همکاری با مجموعه شهری توسعه پیدا کند، گفت: ما از ابتدای مدیریت بر همکاری با شهرداری ها تاکید داشته ایم زیرا ظرفیت های خوبی برای همکاری وجود دارد. امروز سرای محله ها یک محلی برای توسعه آموزش همگانی به شهروندان است و باید هلال احمر در این حوزه ها بیشتر فعالیت کند.

برگزاری مراسم حج در سال جاری

وی افزود: امسال به احتمال بسیار زیاد مراسم حج را در پیش خواهیم داشت و واکسن هایی برای حجاج اجباری شده است که در ایران تزریق نشده است. مسئولین مربوطه در این حوزه فعالیت های لازم را انجام خواهند داد تا این موضوع نیز حل و فصل شود. برگزاری کنترل شده مراسم حج اتفاق خوبی است و هلال احمر نیز وظایف خود را در این عرصه انجام خواهد داد.

دولت کمک های زیادی به هلال احمر کرد

رئیس جمعیت هلال احمر در پایان گفت: از اقدامات خوبی که همزمان شرکت نوید در دستور کار خود قرار داده است، اورهال کردن بالگردهای موجود بود. این اورهال کردن در عرصه خودرویی نیز در دستور کار قرار گرفته تا ناوگان ما بازسازی و نوسازی شود. با بهبود شرایط کشور قطعا کمک ها به هلال احمر نیز بیشتر می شود. تا به امروز نیز دولت و حاکمیت کمک های زیادی به هلال احمر کرده و با وجود اینکه مشکلاتی در کشور وجود داشته اما کمک ها به هلال احمر تداوم داشته است.

 

6/2/2021 8:47:04 AM
آخرین اخبار