S
Header
            دیدار حجت الاسلام‌والمسلمین معزی با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی                        اهمیت مسئولیت پذیری و راهکارهای افزایش آن در جامعه                        از ابزارهای روزآمد در مسیر ترویج فرهنگ، دین و تقویت ایمان بهره گیرید/ ائمه جماعات همچون سفیران امید آفرینی و تقویت روحیه مسئولیت ‌پذیری عمل کنند                        دومین نشست گفتمان تبیینی ائمه جماعات جمعیت هلال احمر برگزار شد                        نماهنگ: دلتنگتم یا امام رضا(ع)                        دیدار صمیمانه نماینده رهبر معظم انقلاب باائمه جماعات هلال احمر فارس                        جشن ولادت امام رضا (ع)در هلال احمر فارس                        سنگ مضجع شریف حرم مطهر امام زاده سید علاالدین حسین(ع) رونمایی شد                        بازدید نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر از جمعیت شهرستان نی‌ریز                        انس و تدبر در قرآن ضرورت جامعه به ویژه جوانان است / قرآن مسیر هدایت و تعالی انسان هاست            
کد خبر : 64597
تشریح جزئیات مربوط به برگزاری مراسم حج تمتع در عربستان

احتمال اعزام 2 هزار زائر ایرانی به مراسم حج

سرویس اخبار
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از قطعی شدن برگزاری مراسم حج امسال و اعزام احتمالی 2 هزار زائر از ایران خبر داد.
چهارشنبه 12 خرداد 1400 ساعت 08:38
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
احتمال اعزام 2 هزار زائر ایرانی به مراسم حج رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از قطعی شدن برگزاری مراسم حج امسال و اعزام احتمالی 2 هزار زائر از ایران خبر داد. http://media.nvhelal.ir//Image/2021/06/202106109631421171_Thum.jpg احتمال,اعزام,2,هزار,زائر,ایرانی,به,مراسم,حج nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ علی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت در خصوص مراسم حج در سال 1400 گفت: دولت عربستان دستورالعملی در راستای برگزاری مراسم حج در سال جاری اعلام کرده که طبق آن 60 هزار زائر در حج تمتع امسال می توانند شرکت کنند. از این تعداد، 15 هزار نفر زوار داخلی آن کشور هستند و سایر کشورها نیز می توانند مجموعا 45 هزار زائر اعزام کنند.

وی افزود: با توجه به سهمیه هر کشور در سنوات گذشته و نسبتی که وجود داشت، احتمالا حدود 1500 نفر سهمیه به ایران تخصیص داده می شود که  با توجه به نزدیک شدن روابط سیاسی، احتمال افزایش این سهمیه به 2 هزار نفر نیز وجود دارد. در این مراسم فقط زائرین 18 تا 60 سال می توانند شرکت کنند و زائر بیمار نیز مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در مراسم حج، حتما باید واکسینه شده و از دز دوم دریافتی آن ها نیز 14 روز گذشته باشد.

مرعشی ادامه داد: زائران حتما 72 ساعت قبل از پرواز باید تست PCR  داده باشند و جواب آن نیز منفی باشد. فضایی که برای زائران در نظر گرفته شده، در منا و عرفات، پنج متر فاصله ایمنی دارد و در هتل ها به ازای هر نفر دو متر فاصله در نظر گرفته شده است. مجموعه های غذاخوری به طور کامل تعطیل است و وعده های غذایی به صورت بسته های بهداشتی در اختیار زائران قرار می گیرد.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر افزود: اتوبوس ها در مراسم حج با 50 درصد ظرفیت فعالیت می کنند و نرم افزاری با عنوان "توکلنا" طراحی شده که یک نرم افزار بهداشتی بوده و زائران باید در آن ثبت نام کنند تا بتوانند وارد مسجدالنبی و مسجدالحرام شوند و در نمازها شرکت کنند. در این نرم افزار زائران باید روز و ساعت را تعیین کنند چرا که پس از تکمیل ظرفیت، کسی نمی تواند وارد این اماکن شود.

مرعشی در پایان گفت: خروج از هتل ها برای گردش و سیاحت در شهر نیز ممنوع است و زائران فقط توسط اتوبوس به مراکز زیارتی انتقال داده می شوند که حضور در مراکز زیارتی نیز با نظارت راهنماهایی که به زبان های مختلف مسلط هستند، انجام می شود.

 

6/2/2021 8:38:58 AM
آخرین اخبار