S
Header
            شکوه و عظمت مراسم تشییع پیکر شهید جمهور، نتیجه خدمت خالصانه و مردمی است                        مراسم یادبود شهدای خدمت در سراسر کشور برگزار شد                        پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر در پی‌شهادت آیت الله سیدابراهیم رئیسی                        ترقی جامعه، به حفظ کرامت انسان ها وابسته است /دین در پرتو عبودیت خدا دوستدار انسانیت است                        هلال احمر مروج و شاخصه مسئولیت اجتماعی در کشور است                        پیام تسلیت نماینده ولی فقیه به معاون پشتیبانی و منابع انسانی هلال احمر                        هلال احمر در گسترش صلح و آرامش پیشرو است                        امروز جمعیت هلال احمر بر پایه ارزش های انسانی، نماد خدمت به جامعه است                        پیام نماینده ولی فقیه به مناسبت روز جهانی هلال احمر                        از ارتقای اخلاق امدادگری تا توجه به فرهنگ دینی در هلال احمر            
کد خبر : 64586
پیام نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال‌احمر در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی

حمایت از مظلومان فلسطین وظیفه‌ای انسانی و اسلامی است

سرویس اخبار
نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال‌احمر در پیامی ضمن محکوم کردن شدید یورش نظامیان سفاک صهیونیست به مسجدالاقصی، فلسطینیان ساکنان سرزمین‌های اشغالی و نوار غزه، بر ضرورت وحدت و همدلی ظلم‌ستیزان و آزادیخواهان جهان برای مقابله با تجاوزات و جنایات این رژیم تاکید کرد.
سه‌شنبه 28 اردیبهشت 1400 ساعت 13:10
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
حمایت از مظلومان فلسطین وظیفه‌ای انسانی و اسلامی است نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال‌احمر در پیامی ضمن محکوم کردن شدید یورش نظامیان سفاک صهیونیست به مسجدالاقصی، فلسطینیان ساکنان سرزمین‌های اشغالی و نوار غزه، بر ضرورت وحدت و همدلی ظلم‌ستیزان و آزادیخواهان جهان برای مقابله با تجاوزات و جنایات این رژیم تاکید کرد. http://media.nvhelal.ir//Image/2021/05/202105101651127751_Thum.jpg حمایت,از,مظلومان,فلسطین,وظیفه‌ای,انسانی,و,اسلامی,است nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، متن پیام حجت الاسلام مسلمین معزی به این شرح است:


بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
الذین اخرجوا من دیارهم بغیر حق الا ان یقولوا ربنا الله و‌لولا دفع الله الناس بعضهم ببعض لهدمت صوامع و بیع و صلوات و‌ مساجد یذکر فیها اسم‌الله کثیرا و لینصرن الله من ینصره ان الله لقوی عزیز (۱)

جنایات ددمنشانه و دهشتناک رژیم سفاک و کودک‌کش صهیونیستی بار دیگر قلوب آزادیخواهان جهان را لبریز از درد و اندوه کرد. این رژیم شیطان صفت و غاصب در سکوت حمایت‌گرانه دولت‌های غربی و بی‌اعتنا به افکار جریحه‌دار شده مردم جهان ، ده‌ها زن و کودک معصوم را به خاک و خون کشیده و عواطف و احساسات همه عدالتخواهان جهان را برانگیخته است.

این روزها مردم جهان باز هم شاهد وحشیانه‌ترین جنایات رژیمی ساختگی است که خوی وحشی‌گری و تجاوز را نمایان کرده خانه‌های فلسطینیان شرق بیت‌المقدس را اشغال کرده و ندای اعتراض مردم شهرهای سرزمین‌های اشغالی را با گلوله پاسخ می‌دهد. در حمله به غزه زنان و کودکان بی‌دفاع را مورد هجوم قرار می‌دهد و هر روز جنایاتی تازه را رقم می‌زند. حمله به خانه‌های مسکونی و ساختمان های غیرنظامی نمونه‌ای از این صحنه‌های تاثر برانگیز است .

امروز قلب دردمند جهان اسلام در فلسطین می‌تپد. دنیا تماشاگر جوانان فلسطینی است که با اراده‌ای مثال‌زدنی در نبردی نابرابر به مقابله با رژیم تا بن دندان مسلح و ظالم اشغالگر سرزمینش می‌پردازند. امروز فریاد مظلومیت و حق طلبی مردم مظلوم فلسطین که با دستان خالی و اوج مظلومیت مقابل حمله‌ای وحشیانه و غیرانسانی رژیم غاصب صهیونیستی ایستاده‌اند در تمام جهان شنیده می‌شود؛ این مقاومتِ فراتر از تصور، آیتی از قدرت الهی است و یقینا به یاری حضرت حق و با اعتماد به وعده نصرت پروردگار ، سرانجام این مقاومت پیروز خواهد شد. و با وجود نصرت خداوند هیچ نیرویی بر شما غلبه نخواهد کرد. اِن یَنصُرکُمُ اللهُ فَلا غالِبَ لَکُم.(۲)

امروز همگان دریافته‌اند در قضیه فلسطین راهی جز مقاومت ‌وجود ندارد. مجاهدان سرفراز تا آزادی کامل قدس شریف دست از مبارزه و مقاومت نخواهند کشید. چرا که تنها راه احقاق حقوق از دست‌رفته فلسطینیان مظلوم، مقاومت و ایستادگی است. حکام ساده‌لوح و خودباخته منطقه بدانند که هر گونه سازش و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، خنجری در پشت ملت مظلوم و مقاوم فلسطین خواهد بود.

حمایت از مقاومت فلسطین از اصول راهبردی انقلاب اسلامی و مورد تاکید بنیانگذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری بوده است. جمهوری اسلامی ایران نیز فلسطین و قدس شریف، را اساسی‌ترین مسئله در سیاست خارجی خود می‌داند.

جمعیت هلال احمر ایران اسلامی نیز بنا به وظیفه ذاتی خود در حمایت از رنج‌دیدگان و مطلومان و مطابق تعهدات و موازین بین‌المللی بشردوستانه در این لحظات سخت همبستگی خود را با مردم مظللوم فلسطین اعلام می‌‌کند و تمام توان خود را برای کمک و امدادرسانی به مردم مظلوم فلسطین به کارخواهند گرفت.

وَ لَیَنصُرَنَّ‌ اللهُ مَن یَنصُرُه، اِنَّ اللهَ لَقَوِیٌّ عَزیزٌ(۳)


عبدالحسین معزی

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر
۱- سوره مبارکه حج آیه ۴۰: همانها که از خانه و شهر خود، به ناحق رانده شدند، جز اینکه می‌گفتند: «پروردگار ما، خدای یکتاست!» و اگر خداوند بعضی از مردم را بوسیله بعضی دیگر دفع نکند، دیرها و صومعه‌ها، و معابد یهود و نصارا، و مساجدی که نام خدا در آن بسیار برده می‌شود، ویران می‌گردد! و خداوند کسانی را که یاری او کنند (و از آیینش دفاع نمایند) یاری می‌کند؛ خداوند قوی و شکست ناپذیر است.

2-  سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۶۰:اگر خدا شما را یاری کند هیچ کس بر شما غلبه نخواهد کرد.

5/18/2021 1:10:17 PM
آخرین اخبار