S
Header
کد خبر : 64535
در دیدار مسئولان هلال احمر یزد با مدیر حوزه علمیه استان تاکید شد

تشکیل خانه هلال حوزه علمیه و تقویت کانون های طلاب

سرویس اخبار
جلسه هماهنگی راه اندازی خانه های هلال در حوزه های علمیه و تقویت کانون های طلاب در مدارس علمیه استان یزد، با حضور مدیرعامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان و مدیر حوزه علمیه یزد برگزار شد.
شنبه 4 اردیبهشت 1400 ساعت 20:41
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
تشکیل خانه هلال حوزه علمیه و تقویت کانون های طلاب جلسه هماهنگی راه اندازی خانه های هلال در حوزه های علمیه و تقویت کانون های طلاب در مدارس علمیه استان یزد، با حضور مدیرعامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان و مدیر حوزه علمیه یزد برگزار شد. http://media.nvhelal.ir//Image/2021/04/202104107933144143_Thum.jpg تشکیل,خانه,هلال,حوزه,علمیه,و,تقویت,کانون,های,طلاب nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر، در این دیدار که در محل مرکز مدیریت حوزه علمیه یزد تشکیل شد، دکتر حرازی زاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ضمن ارائه گزارشی از مجموعه فعالیت های انجام شده از طرف جمعیت استان ابراز امیدواری کرد، با راه اندازی "خانه هلال حوزه علمیه" بتوان زمینه استفاده از ظرفیت طلاب در بهترین شرایط فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه هر کاری که در جمعیت هلال‌احمر انجام می‌شود به ‌صورت داوطلبانه، بی‌منت و بی‌طرفانه است، گفت: ما باید اصل بی‌طرفی و بی ‌منت بودن را در کارهایمان رعایت کنیم؛ همان‌طور که در فرامین دینی تاکید گردیده اقدامات باید برای خدا باشد و هلال‌احمر آن را مدنظر دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد افزود: با تشکیل خانه هلال‌احمر در حوزه علمیه یزد این نوید را می‌دهیم که یک هلال‌ احمر کوچک در این مجموعه تشکیل شود و برای ارائه آموزش‌های لازم در خصوص امدادرسانی ویژه کارکنان و خانواده‌ها همکاری های لازم انجام خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین شعشعی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان یزد نیز خاطر نشان کرد : دفتر نمایندگی هلال احمر استان تمام تلاش خود را در راستای بهره بردن از ظرفیت کانون های طلاب و زمینه سازی مناسب برای برگزاری دوره های آموزشی کمک های اولیه برای طلاب به کار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: تشکیل خانه هلال و فعال شدن کانون های طلاب علاوه بر ارائه آموزش های همگانی، می‌تواند به یک پایگاه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای حمایت از اقشار کم برخوردار تبدیل شوند.

صدیقی معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان هم در این جلسه با تاکید بر اهمیت آموزش‌های همگانی تصریح‌ کرد: با استفاده از ظرفیت آموزش به امام جماعت‌های مساجد شهری و روستایی و همچنین اساتید و طلاب این شهرستان می‌توان سطح گسترده ای از جامعه محلی را در برابر مخاطرات و حوادث طبیعی آماده کرد.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین محمد شمس مدیر حوزه علمیه استان یزد از تلاش های موثر هلال احمر به ویژه در دوران کرونا تقدیر نمود و خاطر نشان کرد: وجود نیروهای هلال احمر باعث ایجاد آرامش و اطمینان خاطر در جامعه است.
وی با تقدیر از جمعیت هلال‌احمر برای تشکیل خانه‌های هلال در سازمان‌های مختلف گفت: تشکیل خانه هلال باعث شبکه ‌سازی و سپردن بسیاری از کارها به سازمان‌های مردم ‌نهاد می‌شود تا در زمان بروز حادثه، این شبکه‌ها به سرعت به یکدیگر متصل شده و به کمک هلال‌ احمر بیایند.

مدیر حوزه علمیه استان با استقبال از تشکیل خانه هلال حوزه علمیه و تقویت کانون طلاب، افزود: بعد سخت افزاری، یعنی آموزش طلاب و تشکیل این کانون و گروه بندی و آماده سازی آنها در راستای همکاری در زمان حوادث و بعد نرم افزاری برای حضور در برنامه های فرهنگی در کنار جوانان و برقراری تعامل میان جوانان هلال احمر و طلاب دارای بسیار مهم و قابل توجه می باشد.

وی در پایان بر تسریع و اولویت بخشیدن به تشکیل خانه هلال حوزه علمیه و نیز تربیت "مربی طلبه" تاکید کرد.

4006004/24/2021 8:39:51 PMhttp://Media.nvhelal.ir/Image/2021/04/202104102955532205_Thum.jpg

 

4/24/2021 8:41:36 PM
آخرین اخبار