S
Header
کد خبر : 64522
رئیس جمعیت هلال‌احمر

میزان مشارکت‌های مردمی برای پیشگیری از کرونا به ۲۸۸ میلیارد تومان رسید

سرویس اخبار
رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: میزان مشارکت‌های نقدی و غیرنقدی مردمی جمع‌آوری شده از سوی سازمان داوطلبان این جمعیت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور از یکم فروردین تا ۲۹ اسفند سال گذشته (۹۹ ) به ۲۸۸ میلیارد تومان رسید.
یکشنبه 29 فروردین 1400 ساعت 12:05
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
میزان مشارکت‌های مردمی برای پیشگیری از کرونا به ۲۸۸ میلیارد تومان رسید رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: میزان مشارکت‌های نقدی و غیرنقدی مردمی جمع‌آوری شده از سوی سازمان داوطلبان این جمعیت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور از یکم فروردین تا ۲۹ اسفند سال گذشته (۹۹ ) به ۲۸۸ میلیارد تومان رسید. http://media.nvhelal.ir//Image/2021/03/202103128439606383_Thum.png میزان,مشارکت‌های,مردمی,برای,پیشگیری,از,کرونا,به,۲۸۸,میلیارد,تومان,رسید nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسانی این جمعیت، کریم همتی در پاسخ به این سئوال که جمعیت هلال احمر با وجود تحریم و فشارهای ظالمانه در زمان شیوع ویروس منحوس کرونا چه مقدار کمک‌های نقدی و غیر نقدی داخلی و خارجی را دریافت کرده است، اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲۸۸ میلیارد تومان (۱۷۸ میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی در زمان شیوع کرونا و بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان کمک در زمان عادی شامل پروژه ها و اهدایی های ماندگار و در مجموع ۲۸۸ میلیارد تومان) توسط هلال احمر جمع‌آوری شده است.

وی ادامه داد: براساس ماده ۱۴ قانون مدیریت بحران، جمع آوری کمک های مردمی داخلی و خارجی و همچنین توزیع آن بر عهده جمعیت هلال احمر گذاشته شد و این جمعیت از همان روزهای نخست، تمرکز خود را بر جمع آوری کمک های مردمی گذاشت و مردم خوب و فهیم ایران مثل همیشه در کنار جمعیت هلال احمر بودند و  مشارکت خوبی در این زمینه داشتند.

رئیس جمعیت هلال احمر توضیح داد: در بحران شیوع بیماری کرونا بعد از شرایط جنگ تحمیلی و حتی بیشتر از آن و با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، همدلی بی نظیری در کشور ایجاد شد که با تلاش‌های انجام شده توانستیم مشکلات ناشی از این بیماری را تا حد زیادی کنترل کرده و به رغم وجود مشکلات اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه، این بیماری و اثرات مخرب ناشی از آن را مدیریت کنیم.

دکتر همتی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر از ابتدای شیوع بحران کووید۱۹ همواره برای جذب کمک‌های بین المللی در راستای ارتقای سطح پاسخگویی خود به مردم در این  بحران و کمک به محرومان تلاش کرده است، اضافه کرد: جمعیت هلال احمر با وجود تحریم و فشارهای ظالمانه کمک‌های نقدی و غیر نقدی خوبی را دریافت و بین آسیب دیدگان توزیع کرده است.

وی کمک های نقدی خارجی به جمعیت هلال احمر برای پیشگیری از کرونا را ۶۲۴ میلیارد و ۳۶۹ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، کمک های نقدی برای زلزله سی سخت را ۱۰۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال و کمک های غیرنقدی  را ۱۷۰۰میلیارد و ۲۹۶میلیون و ۱۵۹هزار و ۴۷۴ ریال عنوان و اعلام کرد : مجموع کمک های نقدی و غیرنقدی برای موارد یادشده ۲۴۳۰ میلیارد و ۹۱۵میلیون و ۶۵۹ هزار و ۴۷۴ ریال بوده است.

بر اساس این گزارش، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده‌ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.

این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تأمین احترام انسان‌ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت‌ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.

 

4/18/2021 12:05:04 PM
آخرین اخبار