S
Header
            شکوه و عظمت مراسم تشییع پیکر شهید جمهور، نتیجه خدمت خالصانه و مردمی است                        مراسم یادبود شهدای خدمت در سراسر کشور برگزار شد                        پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر در پی‌شهادت آیت الله سیدابراهیم رئیسی                        ترقی جامعه، به حفظ کرامت انسان ها وابسته است /دین در پرتو عبودیت خدا دوستدار انسانیت است                        هلال احمر مروج و شاخصه مسئولیت اجتماعی در کشور است                        پیام تسلیت نماینده ولی فقیه به معاون پشتیبانی و منابع انسانی هلال احمر                        هلال احمر در گسترش صلح و آرامش پیشرو است                        امروز جمعیت هلال احمر بر پایه ارزش های انسانی، نماد خدمت به جامعه است                        پیام نماینده ولی فقیه به مناسبت روز جهانی هلال احمر                        از ارتقای اخلاق امدادگری تا توجه به فرهنگ دینی در هلال احمر            
کد خبر : 64501

۱۲ فروردین، تحقق ارادۀ ملی در برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی

سرویس یادداشت
در ایام ماه مبارک رمضان و همزمان با بهار طبیعت، شکوفایی و تاسیس پر افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در ١٢ فروردین را شاهد هستیم تا در سالی که با نام "جهش تولید با مشارمردم" از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری شده است و در گام دوم انقلاب شاهد رشد و توسعه بیش از پیش کشور در همه زمینه ها باشیم.
شنبه 11 فروردین 1403 ساعت 17:26
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
۱۲ فروردین، تحقق ارادۀ ملی در برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی در ایام ماه مبارک رمضان و همزمان با بهار طبیعت، شکوفایی و تاسیس پر افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در ١٢ فروردین را شاهد هستیم تا در سالی که با نام "جهش تولید با مشارمردم" از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری شده است و در گام دوم انقلاب شاهد رشد و توسعه بیش از پیش کشور در همه زمینه ها باشیم. http://media.nvhelal.ir//Image/2021/04/202104105750875904_Thum.jpg ۱۲,فروردین،,تحقق,ارادۀ,ملی,در,برپایی,نظام,مقدس,جمهوری,اسلامی nvhelal

یوم الله دوازدهم فروردین به عنوان نقطه عطف مبارزه مردمی و متعالی ملت شریف و بزرگ ایران، در راه تحقق شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» ثبت گردیده تا با فروپاشی حکومت طاغوت و بریده شدن دست اجانب و بیگانگان از تسلط بر کشور، حکومت مردم سالاری دینی با خواست مردم شکل بگیرد و تعالیم ارزشمند اسلام و فرهنگ متعالی اهل بیت(علیهم السلام) در میان مردمی متدین و مذهبی نقش آفرین گردد.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) بنا نهادند و با رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بیش از چهل و چهار سال از عمر با برکت خویش را تجربه نموده است، در گام دوم خود، مسیر رشد، توسعه و بالندگی را ادامه می دهد و علیرغم همه بحران ها و توطئه آفرینی های دشمنان و بدخواهان، استوار و مقتدر نقش مهم و تاثیرگذار خود را در منطقه و جهان به درستی ترسیم می نماید.

 امروز ایران اسلامی به پشتوانه ملت بزرگ و شریف، علیرغم شرایط سختی که دشمنان ایجاد نموده اند و آمریکا با تحریم های ظالمانه خود به گمان خود، مقاومت پولادین مردم ایران را نشانه رفته است، بحران های مختلف و  متعددی را پشت سر گذارده و با صلابت تر از همیشه به پیش می رود.

و اما همواره باید پیام امام امت که بت زمان را با عنایت الهی و پشتوانه مردمی به زانو درآورد به مناسبت 12 فروردین که آن را به حق یوم الله و عید نامید که "صبحگاه 12 فروردین - که روز نخستین حکومت الله است - از بزرگترین اعیاد مذهبی و ملی ماست" مرور نمود که فرمودند:

"و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین. صدق الله العظیم

من به ملت بزرگ ایران که در طول تاریخ شاهنشاهی، که با استکبار خود آنان را خفیف شمردند و بر آنان کردند آنچه کردند، صمیمانه تبریک می گویم. خداوند تعالی بر ما منت نهاد و رژیم استکبار را با دست توانای خود که قدرت مستضعفین است در هم پیچید و ملت عظیم ما را ائمه و پیشوای ملتهای مستضعف نمود، و با برقراری جمهوری اسلامی، وراثت حقه را بدانان ارزانی داشت. من در این روز مبارک، روز امامت امت و روز فتح و ظفر ملت، جمهوری اسلامی ایران را اعلام می کنم. به دنیا اعلام می کنم که در تاریخ ایران چنین رفراندمی سابقه ندارد که سرتاسر مملکت با شوق و شعف و عشق و علاقه به صندوق‌ها هجوم آورده و رای مثبت خود را در آن ریخته و رژیم طاغوتی را برای همیشه در زباله دان تاریخ دفن کنند.

من از این همبستگی که جز مشتی ماجراجو و بی خبر از خدا، همه و همه به ندای آسمانی واعتصموا بحبل الله جمیعا لبیک گفتند، و با تقریبا اتفاق آرا به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند و رشد سیاسی و اجتماعی خود را به شرق و غرب ثابت کردند، تقدیر می کنم.

مبارک باد بر شما روزی که پس از شهادت جوانان برومند و داغ دل مادران و پدران و رنج های طاقت فرسا، دشمن غول صفت و فرعون زمان را از پای درآوردید، و با رای قاطع به جمهوری اسلامی، حکومت عدل الهی را اعلام نمودید. حکومتی که در آن، جمیع اقشار ملت با یک چشم دیده می شوند و نور عدالت الهی بر همه و همه به یک طور می تابد، و باران رحمت قرآن و سنت بر همه کس به یکسان می بارد. مبارک باد شما را چنین حکومتی که در آن اختلاف نژاد و سیاه و سفید و ترک و فارس و لر و کرد و بلوچ مطرح نیست. همه برادر و برابرند؛ فقط و فقط کرامت در پناه تقوا و برتری و به اخلاق فاضله و اعمال صالحه است.
مبارک باد بر شما روزی که در آن تمام اقشار ملت به حقوق خود می رسند، فرقی بین زن و مرد و اقلیت های مذهبی و دیگران در اجرای عدالت نیست. طاغوت دفن شد و طغیان و سرکشی به دنبال او دفن می شود، و کشور از چنگال دشمنهای داخلی و خارجی و چپاولگران و غارت پیشگان نجات یافت. اینک شما ملت شجاع، پاسداری جمهوری اسلامی هستید.

اینک شما هستید که باید این اثر الهی را با قدرت و قاطعیت حفظ کنید و نگذارید بقایای رژیم متعفن که در کمین نشسته اند و طرفداران دزدان بین المللی و نفت خواران مفتخوار در بین صفوف فشرده شما رخنه کنند. اینک شمایید که باید مقدرات خود را به دست بگیرید و مجال به فرصت طلبان ندهید، و با قدرت الهی که مظهر آن جماعت است، قدمهای بعدی را بردارید، و با فرستادن طبقه فاضله و امنای خود در مجلس موسسان، قانون اساسی جمهوری اسلامی را به تصویب برسانید، و همان طور که با عشق و علاقه به جمهوری اسلامی رای دادید، به امنای امت رای دهید تا مجالی برای بداندیشان نماند.

صبحگاه 12 فروردین - که روز نخستین حکومت الله است - از بزرگترین اعیاد مذهبی و ملی ماست. ملت ما باید این روز را عید بگیرند و زنده نگه دارند. روزی که کنگره های قصر ٢۵٠٠ سال حکومت طاغوتی فرو ریخت و سلطه شیطانی برای همیشه رخت بربست و حکومت مستضعفین که حکومت خداست به جای آن نشست.

 ای ملت عزیز که با خون جوانان خود حق خود را به دست آوردید، این حق را عزیز بشمرید و از آن پاسداری کنید، و در تحت لوای اسلام و پرچم قرآن، عدالت الهی را با پشتیبانی خود اجرا نمایید. من با تمام قوا در خدمت شما که خدمت به اسلام است، این چند روز آخر عمر را می گذرانم، و از ملت انتظار آن داریم که با تمام قوا از اسلام و جمهوری اسلامی پاسداری کنند.
من از دولت ها می خواهم که بدون وحشت از غرب و شرق، با استقلال فکر و اراده، باقیمانده رژیم طاغوتی را که آثارش در تمام شئون کشور ریشه دارد پاکسازی کنند، و فرهنگ و دادگستری و سایر وزارتخانه ها و ادارات که با فرم غربی و غربزدگی به پا شده است به شکل اسلامی متحول کنند، و به دنیا عدالت اجتماعی و استقلال فرهنگی و اقتصادی و سیاسی را نشان دهند.

 از خداوند تعالی عظمت و استقلال کشور و امت اسلامی را خواستارم."

به راستی ١٢ فروردین ۵٨ را می بایست، روز تجلی حکومت عدل الهی و تحقق وعده خداوند در بذل عزت و بزرگی به مستضعفان جهان نیز دانست که ان شاء الله با پاسداشت خون شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان حرم و گام نهادن در این مسیر نورانی، تا تحقق وعده الهی و ظهور حضرت مهدی(عج)، استوار و مقاوم ادامه خواهد یافت.

یوم الله ١٢ فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران مبارک باد.

پایگاه اطلاع رسانی

حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر

 

3/30/2024 5:26:00 PM
آخرین اخبار