S
Header
            «داوطلبی» نماد انسانیت و ایمان به خدا است                        خدمات «داوطلبانه و‌ با ایمان» یک عبادت والا و ارزشمند است                        صلیب سرخ مرزها را برای اعزام کمک به فلسطینیان بشکند                        پیام نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر به مناسبت روز جهانی داوطلب                        آئین غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای اهواز انجام شد                        دومین روز مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در ساختمان صلح برگزار شد                        مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در ساختمان صلح برگزار شد                        مقاومت مردم فلسطین مبتنی بر ایمان به وعده‌های الهی است                        انعقاد تفاهم نامه همکاری نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه                        دبیرخانه دائمی اخلاق امدادگری تشکیل شد            
کد خبر : 64369

رونمایی از 1600 کپسول اکسیژن اهدایی به هلال‌احمر قم

سرویس اخبار
دوشنبه 15 دی 1399 ساعت 03:44
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
رونمایی از 1600 کپسول اکسیژن اهدایی به هلال‌احمر قم http://media.nvhelal.ir//Image/2021/01/202101100247742987_Thum.jpg رونمایی,از,1600,کپسول,اکسیژن,اهدایی,به,هلال‌احمر,قم nvhelal

مراسم رونمایی و اهدای 1600 کپسول اکسیژن و 1600 دستگاه مانومتر از سوی مجمع خیرین سلامت قم به بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال‌احمر استان با حضور استاندار، رئیس سازمان داوطلبان هلال‌احمر و رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسانی این جمعیت؛آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در این مراسم، تاکید کرد: این مراسم و تجلیل از همت بلند خیرین حوزه سلامت، می تواند الگویی برای سراسر کشور باشد.

وی افزود: اهدای 1600 کپسول اکسیژن از سوی خیرین به بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر؛، کار بزرگی است و این خدمت تنها یک مورد از ده‌ها مورد کمک خیرین قم به بیماران نیازمند بوده است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به آیه «ان الله یحب المحسنین» تاکید کرد: برمبنای این آیه، خداوند خیرین را که در شرایط سخت بیماری کرونا به کمک هموطنان آمدند، دوست دارد و این رابطه میان محب و محبوب است.

آیت الله بوشهری افزود: در این مدت، شاهد حوادث تلخی بودیم. شهید فخری زاده؛ دانشمندی بزرگ و عالمی فرهیخته بود که دشمن از ما گرفت اما رویش های انقلاب به فضل الهی به دشمن اجازه نمی دهد بر ما مسلط شود. سال گذشته هم دشمن، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، این قهرمان قهرمانان را از ما گرفت. در سالگرد شهادت او، در دورترین نقاط دنیا، عکس های شهید سلیمانی بر در و دیوار است. این نشان می دهد محبت کسانی که 2 ویژگی ایمان و عمل صالح دارند، در دلها جای می گیرد. شهید سلیمانی نه سردار دل‌های مردم ایران بلکه سردار دلهای کسانی شد که به انسانیت عشق می ورزند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر محمد نصیری هم در مراسم رونمایی از 1600 کپسول اکسیژن اهدایی خیرین به بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر قم، با تسلیت سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و فرارسیدن چهلمین روز شهادت شهید فخری زاده و همچنین تسلیت رحلت حضرت آیت الله مصباح یزدی، گفت: آبان‌ماه جاری، ابتدای پیک سوم کرونا در کشورمان بود و آنچه که هلال احمر در موضوع کرونا برخود فرض دانسته، این است که به عنوان پشتیبان برای ارائه خدمات به بیماران، خانواده آنها و تامین بسته های معیشتی و ... در کنار وزارت بهداشت و درمان کشور باشد.

وی با بیان اینکه حدود 10 سال است که طرح بانک امانات تجهیزات پزشکی در هلال احمر و برای خدمت به بیماران به ویژه در حوزه توانبخشی به اجرا درآمده، افزود: آنچه در حوزه درمان کرونا برای هلال احمر و بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر مورد اهمیت است و البته مورد وثوق پزشکان نیز بوده، موضوع تامین اکسیژن بوده است.

نصیری گفت: تا آبان‌ماه جاری، بانک امانات پزشکی هلال احمر در کل کشور، علیرغم نیاز فراوان بیماران، دارای 1500 کپسول اکسیژن و 80 دستگاه اکسیژن ساز بود و به ازای هر کپسول، 10 درخواست از سوی بیماران وجود داشت. به همین دلیل، طرح اهدای نفس در هلال احمر برای تامین کپسول های اکسیژن مورد نیاز بیماران به اجرا درآمد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در ادامه با بیان اینکه مجمع خیرین استان قم در اجرای طرح اهدای نفس هلال احمر نیز همچون همیشه پیشتاز بود، افزود: نهم آذرماه جاری در تهران، مراسم اهدا و رونمایی از 1000 کپسول اکسیژن با همکاری خیرین برگزار شد و در همان مراسم، رئیس جمعیت هلال احمر وعده داد که برای پاسخگویی در بحران کرونا باید حداقل 4000 کپسول اکسیژن و 1000 دستگاه اکسیژن ساز خانگی داشته باشیم.

نصیری گفت: امروز و با کپسول های اهدایی مجمع خیرین قم به بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر، بیش از 4500 کپسول اکسیژن در سراسر کشور داریم و موجودی ما تقریبا با مشارکت مردم و خیرین و در کمتر از 2 ماه، سه برابر شده است. دستگاه های اکسیژن ساز نیز در این مدت از 80 دستگاه به حدود 500 دستگاه رسیده است که بتوانیم پاسخگوی نیاز بیماران مبتلا به کرونا باشیم.

وی تاکید کرد: در عرصه مشارکت و کار خیر، مجمع خیرین استان قم در میان تمام مجامع خیرین کشور و در حوزه همکاری با هلال احمر پیشگام است و تاکنون تمام درخواست‌های هلال احمر از این مجمع تحقق 100 درصدی داشته است.

 

1/4/2021 3:44:19 AM
آخرین اخبار