S
Header
photo-camera.png
کد خبر : 64365
نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر تاکید کرد:

شهید سلیمانی فرزند مکتب عاشورا بود

سرویس اخبار
آیین افتتاحیه یادواره نخستین سالگرد سردار شهادت شهید سرافراز سردار قاسم سلیمانی با عنوان «طرح ملی رفیق خوشبخت ما» با حضور نائب رئیس مجلس، نماینده ولی فقیه در هلال احمر، رئیس جمعیت هلال احمر، جمعی از مسئولان جمعیت و اصحاب رسانه از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.
شنبه 13 دی 1399 ساعت 22:46
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
شهید سلیمانی فرزند مکتب عاشورا بود آیین افتتاحیه یادواره نخستین سالگرد سردار شهادت شهید سرافراز سردار قاسم سلیمانی با عنوان «طرح ملی رفیق خوشبخت ما» با حضور نائب رئیس مجلس، نماینده ولی فقیه در هلال احمر، رئیس جمعیت هلال احمر، جمعی از مسئولان جمعیت و اصحاب رسانه از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد. http://media.nvhelal.ir//Image/2021/01/202101107964102181_Thum.jpg شهید,سلیمانی,فرزند,مکتب,عاشورا,بود nvhelal
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر، حجت الاسلام والمسلمین معزی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید قاسم سلیمانی، با اشاره به جایگاه این سردار شهید در میان مردم ایرانی اسلامی گفت: به راستی که سردار سلیمانی، سردار دلها‌ بود، فعالیت‌های او در تاریخ انقلاب اسلامی بی‌نظیر بوده است و همین باعث شده که آحاد مختلف مردم با هر نگاهی در فقدان او حزین و اندوهگین باشند. ابعاد سوگواری مردم ایران اسلامی و حتی مردم آزادی‌‌خواه دیگر نقاط جهان در مراسم تشییع پیکر این شهید کم‌نظیر بود و شکوه مراسم و رحلت جانسوز حضرت امام خمینی (ره) را یادآوری کرد‌.
نماینده رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه نوع‌دوستی و مردم‌داری سردار سلیمانی او را در تاریخ ماندگار کرد، ادامه داد: سردار سلیمانی همه‌ دل‌ها را به خود جذب می‌کرد و بیشتر از این که در اندیشه خود باشد‌ به دیگران می‌اندیشید. نماینده ولی فقیه در هلال احمر با بیان اینکه مکتب سردار سلیمانی در امتداد مکتب عاشورا بود، افزود: عاشورا یک جریان تاریخی صرف نیست، یک مکتب است، یک مکتب جریان‌ساز که در طول همه ادوار تاریخی زنده، پویا و جاری است. شهید سردار سلیمانی فرزند عاشورا و درس‌‌آموخته مکتب سیدالشهدا بود‌.
نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر در ادامه سخنان خود از سازمان جوانان هلال احمر به عنوان برگزار کننده این یادواره در روزهای سخت کرونایی قدردانی کرد و با اشاره به برخی از صفات برجسته سردار شهید سلیمانی خاطر نشان نمود: مکتب حاج قاسم، مکتب عشق به خدا و خلق، مهربانی، شجاعت و مقاومت است.
حجت الاسلام والمسلمین معزی شهید سپهبد سلیمانی را نمادی بارز از عزت، غیرت، کرامت، اخلاص، استکبار ستیزی، دفاع از مظلوم و وطن دوستی دانست و افزود: ثبات و ایمان در راه خدا، باورمندی عمیق به انقلاب و تقوی از دیگر صفات برجسته شهید سلیمانی است‌.
وی با اشاره به ظرفیت میلیونی سازمان جوانان هلال احمر اضافه کرد: جوانان جمعیت باید شهدای گران‌قدر را به عنوان شاخص و الگوی خود در مسیر زندگی قرار دهند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر در ادامه به بازخوانی بخش‌هایی از خطبه ۱۳۱ نهج البلاغه پرداخت و خاطرنشان کرد: در این خطبه آمده است: "بار خدایا، تو مى دانى، که آن کارها که از ما سر زد، نه براى هم‌چشمى بود و نه رقابت در قدرت و نه خواستیم از این دنیاى ناچیز چیزى افزون به چنگ آوریم. بلکه مى‌خواستیم نشانه‌هاى دین تو را که دگرگون شده بود بازگردانیم و بلاد تو را اصلاح کنیم تا بندگان ستمدیده‌ات در امان مانند و آن حدود که مقرر داشته‌اى، جارى گردد". این سخن امیرمومنان است در تبیین بعثت و‌ همراهی ایشان با دعوت پیامبر . امام حسین (علیه‌السلام) نیز در تشریح علت قیام خود همین معانی را با عباراتی مشابه بیان می‌فرمایند. این مکتب اهل‌بیت (ع) است که سردار شهید نیز در مسیر همین مکتب حرکت کرد، مسیری که نشان‌های دین خدا را زنده می‌کند و این ویژگی بارز اولیاء خداست.
1/2/2021 10:46:07 PM
آخرین اخبار