S
Header
            پیام نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر در پی زلزله  منطقه جنوب کشور                        بانوان امدادگر حضرت معصومه(س) را الگوی رفتاری خود قرار دهند                        همایش اخلاق و پویایی(قسمت سوم)                        از عملکرد هلال احمر در ارسال‌ فوری محموله‌های بشردوستانه قدرانی شد                        فیلم: گزارش تصویری از یازدهمین گردهمائی مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر                        همایش اخلاق و پویایی(قسمت دوم)                        حجت الاسلام و المسلمین معزی: هلال احمر سیاسی نیست، بلکه وظیفه دینی و الهی است/باید جهاد تبیین انجام و در برابر دشمنی ها ایستادگی شود                        همایش  اخلاق و‌پویایی(1)                        دیدار نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر با خانواده شهید مهدی‌پور                        تمدید تفاهم‌نامه مشترک حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر با حوزه علمیه خراسان            
کد خبر : 64340

زینب؛ اسوۀ صبر و مقاومت

سرویس اخبار
در سال پنجم هجری در خانه رسالت چشم به جهان گشود.  جبرئیل امین از جانب پروردگار بر پیامبر نازل شد و نام او را زینب نهادند.  این مروارید گرانبها در خانه امیرالمومنین (ع)  رشدی پاکیزه داشته، در کنار پیغمبر اکرم(ص) بوده و پنج تن اهل کساء در پرورش و تربیت او اهتمام داشتند.
چهارشنبه 27 بهمن 1400 ساعت 16:15
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
زینب؛ اسوۀ صبر و مقاومت در سال پنجم هجری در خانه رسالت چشم به جهان گشود.  جبرئیل امین از جانب پروردگار بر پیامبر نازل شد و نام او را زینب نهادند.  این مروارید گرانبها در خانه امیرالمومنین (ع)  رشدی پاکیزه داشته، در کنار پیغمبر اکرم(ص) بوده و پنج تن اهل کساء در پرورش و تربیت او اهتمام داشتند. http://Media.nvhelal.ir//Image/2020/12/202012108607728543_Thum.jpg زینب؛,اسوۀ,صبر,و,مقاومت nvhelal
زمانی که مردم با امیرالمومنین علی بن ابی طالب (ع) بیعت کردند، برای یاری از پدر از مدینه به کوفه رفت. 
در پنج سال دوران سخت حکومت حضرت علی (ع)، همواره یار و تسکین بخش غم‌های پدر بود و در تعلیم زنان کوفه نیز نقش به سزایی داشت. 
با وجودی که غم های بسیار زیادی بر قلب حضرت زینب(س) وارد شد اما روحیه فداکاری و ایثار در وجود ایشان خاموش نشد و  این کوه استقامت و صبوری با دیدن همه این مصیبت ها، برای پایداری دین اسلام لحظه ای آسوده ننشست.
ارتباط کلامی عمیقی که سخنان او با آیات قرآن کریم داشت، سبب شد که لقب بانوی صبر، ایثار، مسئولیت­ پذیری نیز به ایشان داده شود. 
بدون شک اگر رشادت حضرت زینب(س) نبود، فقط نشانی از نام امام حسین(ع) بر روی زبان ها می ماند و به راستی می توان گفت : 
 
آن روز که صبر را مصوَب کردند
 با هلهله وقفِ قلبِ زینب کردند
 
بعد از ولادت حضرت زینب (س)، حسین(ع) چهارساله بود که به محضر رسول خدا(ص) آمد و عرض کرد: خداوند به من خواهرى عطا کرده است. پیامبر(ص) با شنیدن این سخن، منقلب و اندوهگین شد و اشک از دیده گان ایشان فرو ریخت. 
امام حسین (ع ) علت اندوهگین شدن پیامبر(ص) را پرسیدند و پیامبر(ص) فرمودند: اى نور چشمم، راز آن به زودى برایت آشکار خواهد شد. تا اینکه روزى جبرئیل نزد رسول خدا (ص) آمد، در حالى که گریه مى  کرد، رسول خدا (ص ) از علت گریه او پرسید، جبرئیل عرض ‍ کرد: زینب(س) از آغاز زندگى تا پایان عمر همواره با بلا، رنج و اندوه دست به گریبان خواهد بود؛ گاهى به درد مصیبت فراق تو مبتلا شود، زمانى دستخوش ماتم مادرش و سپس ماتم مصیبت جانسوز برادرش امام حسن (ع ) گردد و از این مصایب دردناک تر و افزون تر این که به مصایب جانسوز کربلا گرفتار شود، به طورى که قامتش خمیده گردد و موى سرش سفید می شود.
پیامبر (ص) گریان شد و صورت پر اشکش را بر صورت زینب (س) نهاد و بسیار گریست.
 
 
پایگاه اطلاع­ رسانی
حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر
 
 
2/16/2022 4:15:00 PM
آخرین اخبار