S
Header
            تکریم جایگاه شهدا ترویج‌بخش فرهنگ ایثارگری است/شهدا اسوه‌های پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌ها                        نشست برخط «اخلاق امدادگری و مدیریت بحران جامعه‌محور» برگزار شد                        در راستای تعالی و ترقی هلال‌احمر باید از مباحث فرهنگی بهره‌مند شد                        اساس فعالیت در هلال احمر داوطلبانه است / لزوم حراست از ارزش‌های دینی در جامعه                        ملاحظات اخلاقی، روان‌شناختی و معنوی در امداد اهمیت دارد                        ایستادگی، مقاومت و ایمان به مدد پروردگار رمز موفقیت و پیروزی در جنگ تحمیلی بود                        دیدار نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر با نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه                        عملکرد جهادی شهدا الگوی هلال احمر است                        ادیان هویت‌بخش صلح                        قدردانى وزیر خارجه از خدمات بین‌المللی هلال‌احمر در حج، اربعین و امدادرسانی در حوادث منطقه‌ای            
کد خبر : 64273

فساد و فریاد

سرویس یادداشت
هلال در ایــن قــرن کــه ســال آخــرش را می گذرانیــم (و چه ســال دردنا ک و پررنجی اســت) به بخشی از خاطره تسلا بخش جامعه ایرانی در روزهای آوار رنج و بال تبدیل شده است . این نهاد که از مردم و برای مردم است بار بسیاری از رنج ها را به دوش کشیده، هر چند رنجور بوده و نحیف اما استوار و قابل اتکا بوده است. کارکنان، اعضا و داوطلبان این جمعیت انسان نمونه ایرانی بوده اند؛ آیین باوران مردم دوست..
پنج‌شنبه 8 آبان 1399 ساعت 06:04
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
فساد و فریاد هلال در ایــن قــرن کــه ســال آخــرش را می گذرانیــم (و چه ســال دردنا ک و پررنجی اســت) به بخشی از خاطره تسلا بخش جامعه ایرانی در روزهای آوار رنج و بال تبدیل شده است . این نهاد که از مردم و برای مردم است بار بسیاری از رنج ها را به دوش کشیده، هر چند رنجور بوده و نحیف اما استوار و قابل اتکا بوده است. کارکنان، اعضا و داوطلبان این جمعیت انسان نمونه ایرانی بوده اند؛ آیین باوران مردم دوست.. http://media.nvhelal.ir//Image/2020/10/202010109683911333_Thum.jpg فساد,و,فریاد nvhelal

این جمعیت روزبه روز و ذره ذره اعتبارش را از زیر آوارها و مسیر سیلاب ها و زبانه های آتش و پرتگاه های مهیب و قله های دست نیافتنی اندوخته و آبرومند و سربلند گردیده است. بزرگ باد این نام، سرفراز باد این جمعیت و در اهتزاز باد این پرچم.

نهادی که یک قرن سابقه در کشورمان دارد و همه تاریخش خدمت و تلاش برای کمک به مردم دردمند این سرزمین است دارایی عمده اش تعلق به مردم و سرمایه اصلی اش کارنامه درخشــان خدمتگزاری به آنهاســت.

این داشــته ارزشــمندتر از همه ســرمایه های مادی این نهاد اعم از موقوفات و املاک و تجهیزات است. زمین و ساختمان را می توان خرید. بسیارند نهادهایی که ســابق های کمتر از هلال احمر دارند ولی امکانات و ســرمایه های مادی بســیاری دارند. اعتبار اما به ساختمان و تجهیزات نیست، اگر چه این ها برای انجام وظیفه لازم اند اما تفاوت است بین خدمتگزاری عزتمندانه با عمل به تکلیف قانونی.

سرمایه و اعتبار اجتماعی جمعیت را میلیون ها کارمند و عضو و امدادگر هلال درطول یک قرن بــرای ایــن نهــاد به دســت آورده اند. اکنون پر ارج ترین نهاد ســاختارمند اجتماعی اســت. این سرمایه را مدیران این جمعیت بیش از هرکسی باید قدر بدانند و پاس بدارند.

در پاسداشت اعتبار جمعیت علاوه بر پاکدستی و شفافیت، آبروداری و حفظ حرمت این اعتبار نیز ضروری اســت. مبارزه با فساد بیش از فریاد زدن به عمل شفاف و صادقانه و انضباط اداری و مالی احتیاج دارد. این در بوق کردن فسادها اعتبار صدساله جمعیت را خدشه دار می کند. مراقبت شود شایعات دامن اعتبار و ارزش جمعیت را لکه دار نکند. تخلفات یک یا چند نفر را به پای این نهاد با سابقه و معتبر نباید گذاشـت. خودمان با دسـت و زبان خودمان این ســرمایه را تخریب نکنیم که این سرمایه سوزی، فسادی عمیق تر و زیان بارتر است.

یاسر احمدوند

کلمه نخست ماهنامه"مهر و ماه"

شماره 60

10/29/2020 6:04:04 AM
آخرین اخبار