S
Header
            «داوطلبی» نماد انسانیت و ایمان به خدا است                        خدمات «داوطلبانه و‌ با ایمان» یک عبادت والا و ارزشمند است                        صلیب سرخ مرزها را برای اعزام کمک به فلسطینیان بشکند                        پیام نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر به مناسبت روز جهانی داوطلب                        آئین غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای اهواز انجام شد                        دومین روز مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در ساختمان صلح برگزار شد                        مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در ساختمان صلح برگزار شد                        مقاومت مردم فلسطین مبتنی بر ایمان به وعده‌های الهی است                        انعقاد تفاهم نامه همکاری نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه                        دبیرخانه دائمی اخلاق امدادگری تشکیل شد            
کد خبر : 64207

دکتر همتی: ضرورت تمرکز آموزش‌ها بر تحکیم بنیان خانواده

سرویس اخبار
جلسه کارگروه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب جمعیت هلال احمر با حضور دبیر شورای سیاستگذاری عفاف و حجاب وزارت کشور و رئیس، دبیرکل، رئیس سازمان جوانان، داوطلبان و جمعی از مدیران ارشد هلال احمر و همچنین حجت الاسلام و المسلمین ذاکری معاون نظارت و امور شرعی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر پیش از ظهر امروز برگزار شد.
دوشنبه 17 شهریور 1399 ساعت 16:57
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
دکتر همتی: ضرورت تمرکز آموزش‌ها بر تحکیم بنیان خانواده جلسه کارگروه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب جمعیت هلال احمر با حضور دبیر شورای سیاستگذاری عفاف و حجاب وزارت کشور و رئیس، دبیرکل، رئیس سازمان جوانان، داوطلبان و جمعی از مدیران ارشد هلال احمر و همچنین حجت الاسلام و المسلمین ذاکری معاون نظارت و امور شرعی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر پیش از ظهر امروز برگزار شد. http://media.nvhelal.ir//Image/2020/09/202009105003733622_Thum.jpg دکتر,همتی:,ضرورت,تمرکز,آموزش‌ها,بر,تحکیم,بنیان,خانواده nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسای این جمعیت، دکتر کریم همتی در جلسه کارگروه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب جمعیت هلال احمر که صبح امروز دوشنبه 17 شهریورماه برگزار شد، گفت: جمعیت هلال احمر مخاطبان انبوه و جوانی دارد که از عامه مردم تشکیل می شوند. انبوه بودن این مخاطبان هم مزیت دارد و هم ایراد محسوب می شود. کار کردن با قشری که دیدگاه های مختلفی دارند، سخت است، اما چون ظرفیت خوبی است، می توان برنامه ریزی منسجمی در این زمینه داشت.

وی افزود: باید تاب آوری افراد جامعه در برابر حوادث واقعی افزایش پیدا کند، چرا که تاب آوری در برابر مشکلات در زمینه گسترش عفاف و حجاب بسیار کمک رسان خواهد بود. اگر بحرانی اتفاق افتاد ما باید بدانیم که چطور می توان با حفظ آرامش با این بحران مواجه شد و با کمترین استرس آن را پشت سر گذاشت. مقابله با تهاجم فرهنگی هم از این موضوع مستثنا نیست.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه الزام پیش بردن تنها یک دستور العمل خاص کار را سخت و دشوار می کند، گفت: در حال حاضر نیروی انتظامی هم مباحث قهری را برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب کنار گذاشته است و در این زمینه به ایده های جدید برای جذب جوانان و تعریف دقیق عفاف و حجاب برای آن‌ها نیاز است.

تمرکز آموزش ها بر تحکیم بنیان خانواده

دکتر همتی با اشاره به اینکه بخشی از آموزش ها باید بر تحکیم بنیان خانواده، متمرکز شود، افزود: برنامه های تهیه شده در این زمینه باید علاوه بر انتشار در فضای مجازی، در سایت اصلی جمعیت هلال احمر هم درج شود.

به گفته وی، باید برای خانواده ها برنامه های ویژه ای داشته باشیم، خانواده ها را آگاه کنیم و این تاب آوری را در میان افراد خانواده که جذب محتوا و اطلاعات فضای مجازی می شوند افزایش دهیم. باید آنقدر خوب کار کنیم تا محتوای نامناسب در فضای مجازی خللی در اراده فرد ایجاد نکند.

جامعه تاب آور و مبارزه با محتوای مسموم فضای مجازی

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: وظیفه خطیر خود را در جهت گسترش فرهنگ عفاف و حجاب می توانیم در میان همراهان همیشگی جمعیت هلال احمر گسترش دهیم تا با این روش، جامعه تاب آور شود. 

وی با اشاره به اینکه عفاف و حجاب مختص به بانوان نیست و  به مردان هم مربوط می شود، گفت: از  2 میلیون داوطلبی که با جمعیت هلال احمر همکاری می کنند، حدود نیمی از آن ها بانوان هستند، عفاف و حجاب تنها مختص به بانوان نیست و به مردان هم مربوط می شود. امدادگران ما چه مرد و چه زن در حوادث و سوانح دوشادوش یکدیگر به مردم کشور کمک می کنند.

تاکید بر لزوم توجه به جذابیت در تولید برنامه‌های آموزشی

دکتر همتی درباره اجرای برنامه های آموزشی در جمعیت هلال احمر و اقبال عمومی مردم در این زمینه، تاکید کرد: در دهه 80 در جمعیت هلال احمر مشغول به فعالیت بودم و در آن زمان مردم از دوره های آموزشی که از سوی این جمعیت برگزار می شد، استقبال می کردند. علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی، ما باید جذابیت برنامه های خود را بالا ببریم، بدون آنکه صحبتی از عفاف و حجاب مطرح شود. به عنوان مثال می توان برنامه هایی ساخت که در  قالب این برنامه ها درستکاری، عفیف و پاکدامن بودن به افراد در خانواده بدون اشاره مستقیم به این موضوع، آموزش داده شود.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: لازم است در این زمینه برنامه محور جلو برویم. چارچوب و شاکله هایی لازم است تا این کار انجام شود، طبیعتا هلال احمر، جوی خوب و جوان پسند دارد و جوانان هلال احمر؛ دارای ظرفیت عمده‌ای هستند که می توان از آنها استفاده کرد.

 

9/7/2020 4:57:01 PM
آخرین اخبار