S
Header
            تکریم جایگاه شهدا ترویج‌بخش فرهنگ ایثارگری است/شهدا اسوه‌های پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌ها                        نشست برخط «اخلاق امدادگری و مدیریت بحران جامعه‌محور» برگزار شد                        در راستای تعالی و ترقی هلال‌احمر باید از مباحث فرهنگی بهره‌مند شد                        اساس فعالیت در هلال احمر داوطلبانه است / لزوم حراست از ارزش‌های دینی در جامعه                        ملاحظات اخلاقی، روان‌شناختی و معنوی در امداد اهمیت دارد                        ایستادگی، مقاومت و ایمان به مدد پروردگار رمز موفقیت و پیروزی در جنگ تحمیلی بود                        دیدار نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر با نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه                        عملکرد جهادی شهدا الگوی هلال احمر است                        ادیان هویت‌بخش صلح                        قدردانى وزیر خارجه از خدمات بین‌المللی هلال‌احمر در حج، اربعین و امدادرسانی در حوادث منطقه‌ای            
photo-camera.png
کد خبر : 64029
دکترهمتی در مراسم معارفه دبیرکل جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد:

تاکید رئیس‌جمهوری بر تقویت خانه‌های هلال و آموزش همگانی

سرویس اخبار
معارفه دکتر قوسیان مقدم به عنوان دبیرکل جمعیت هلال احمر و دونفر دیگر از مدیران جدید پیش از ظهر امروز با حضور نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر، رئیس این جمعیت و اعضای شورای معاونین و به صورت ویدئو کنفرانس با مدیران عامل استان‌ها برگزار شد.
چهارشنبه 7 خرداد 1399 ساعت 20:39
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
تاکید رئیس‌جمهوری بر تقویت خانه‌های هلال و آموزش همگانی معارفه دکتر قوسیان مقدم به عنوان دبیرکل جمعیت هلال احمر و دونفر دیگر از مدیران جدید پیش از ظهر امروز با حضور نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر، رئیس این جمعیت و اعضای شورای معاونین و به صورت ویدئو کنفرانس با مدیران عامل استان‌ها برگزار شد. http://media.nvhelal.ir//Image/2020/05/202005106668668557_Thum.jpg تاکید,رئیس‌جمهوری,بر,تقویت,خانه‌های,هلال,و,آموزش,همگانی nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسانی هلال احمر، دکتر کریم همتی ظهر امروز در جلسه معارفه دبیرکل، سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس و رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات ماه مبارک رمضان و تبریک عید سعیدفطر، گفت: از نخستین روزهایی که به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر انتخاب شدم، رعایت اخلاق اسلامی مهمترین موضوع بوده است و رعایت نزاکت و اخلاق مداری بسیار مهم است. همه ما پیرو پیامبری هستیم که علی رغم رافتی که داشت با تمام وجود می جنگید و از تمامیت اسلام دفاع می کرد. ما اگر ذره ای از وجود با برکت ایشان را عمل کنیم باید اخلاق مداری را سرلوحه امور خود قرار دهیم. اما حفظ اخلاق و رفتار ما نباید باعث سو استفاده دیگران باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به آغاز فعالیت مدیران هلال احمری در مسندهای مختلف، اضافه کرد:  علت انتخاب مدیرانی از بدنه هلال احمر این بود که آزمون و خطا نداشته باشیم و بتوانیم از تجارب خوب گذشته استفاده کنیم و کارها را با سرعت بیشتری پیش ببریم. دکتر قوسیان مقدم به عنوان دبیرکل جمعیت هلال احمر انتخاب شدند که سالیان سال در مسند دبیرکل و رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر مشغول به خدمت بوده و از زمان رویت ابلاغ و حکم خود، با جدیت کار خود را آغاز کرده است. 

 اهمیت رعایت سلسله مراتب اداری 

 دکتر همتی با تاکید بر اهمیت رعایت سلسه مراتب اداری، گفت: مردمی بودن با رعایت شان مدیران متفاوت است و باید در تمام موقعیت ها سلسله مراتب اداری رعایت شود و ارتباط های دوستانه به هیچ عنوان نافی عدم رعایت سلسله مراتب اداری نیست.

وی افزود: در زمان وقوع بحران، رئیس و دبیرکل جمعیت هلال احمر در مقام اجرا حضور دارند و رئیس سازمان امداد و نجات مجری انجام امور در بحران است و همه افراد حتی با سوابق 50 ساله خدمت، موظف به پیروی از تصمیمات هستند و در این زمینه رعایت سلسله مراتب اداری از واجبات است.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به برگزاری جلسات شورای عالی، شورای معاونین و .... تاکید کرد:  در این جلسات دبیرکل به عنوان  دبیر جلسات محسوب می شود و پیگیر انجام امورات است و هر یک از مدیران تنها امورات مربوط به حوزه خود را رسیدگی کنند و از ورود و فعالیت در سایر حوزه ها خودداری شود.

به گفته وی، افرادی که به تازگی به عنوان مدیر برگزیده شده اند منصوب هیچ جناح، جهت گیری سیاسی و ... نیستند و انتصاب این افراد تنها براساس توانایی ها، توانمندی ها و تجارب افراد بوده است. 

دکتر همتی تاکید کرد: همراهی با دولت کارها را پیش می برد. بهتر است مدیران عامل در استان ها با استانداران، نمایندگان ولی فقیه در استان ها و سایر دستگاه های اجرایی و امنیتی در عین رعایت استقلال جمعیت هلال احمر همکاری های خوبی داشته باشند.

دقت در انتخاب اصلح ترین فرد در انتخابات پیش رو

دکتر همتی با تاکید بر عدم جانبداری از افراد در استان ها برای پیروزی در انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر، بیان کرد: جانبداری از برخی از افراد از دید ما مغفول نیست و با این موضوع به شدت برخورد می شود و در صورت مشاهده تخلف، عزل رئیس شعبه و مدیران را به دنبال خواهد داشت. 

وی ادامه داد: امیدواریم افراد معتدل و کارآمد در انتخابات برگزیده شوند.

دبیرکل، قائم مقام رئیس جمعیت هلال احمر است

دکتر همتی تاکید کرد: جایگاه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ویژه است و از جایگاه رفیعی برخوردار است. لازم است در امور از فرمایشات حجت الاسلام والمسلمین معزی بهره ببریم و از سوابق و تجارب ایشان استفاده کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر جایگاه ارزشمند دکتر قوسیان مقدم به عنوان دبیرکل این جمعیت، گفت: دبیرکل قائم مقام بنده است و با وی همکاری خوب و موثری را داشته باشید. البته قائم مقام بودن دکتر قوسیان مقدم موجب عدم ارتباط رئیس با سازمان ها نیست.رئیس حوزه ریاست هم در خدمت همه مدیران است و پیگیری امور را انجام می‌دهد. البته جلساتی را به صورت منظم با مدیران عامل جمعیت هلال احمر استان ها خواهیم داشت.

وی افزود: به مدیران جمعیت هلال احمر توصیه می کنم تا آبروی خود را برای خدمت به فرد خاصی به حراج نگذارند. اگر مورد اشتباهی بود تذکر دهید. آبروی یکدیگر را حفظ کنید و دعا می کنم که هیچگاه مایه عبرت دیگران نباشیم.

دکتر همتی درباره فعالیت مراکز خارج از کشور جمعیت هلال احمر، گفت: ویدئو کنفرانسی را  با مراکز خارج از کشور هلال احمر در هفته آینده خواهیم داشت، با این مراکز ارتباطات خوبی برقرار خواهیم کرد و با اعزام نیروهای مجرب در جهت تقویت این مراکز گام بر می داریم.البته نظارت ها همواره بر این مراکز وجود خواهد داشت.

انتصاب ها و سوابق درخشان

دکتر همتی درباره انتصاب دکتر همایون یوسفی به عنوان سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس جمعیت هلال احمر هم گفت: دکتر همایون یوسفی هم از اعضای هیات علمی دانشگاه جندی شاپور است، نماینده مجلس دهم بوده و سوابق خوبی در جمعیت هلال احمر استان خوزستان داشته است، فردی مورد قبول با اخلاق، رفتار و منش اسلامی است که برای وی در جایگاه معاون حقوقی و امور مجلس جمعیت هلال احمر آرزوی توفیق دارم.این حوزه جدا از امور مربوط به مجلس، در امور مربوط به املاک و مستغلات جمعیت هلال احمر هم نقش خواهند داشت، سرمایه‌های عظیمی در حوزه املاک و مستغلات است که آسیب دیده و با حضور وی این امور هم به خوبی رسیدگی خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به انتصاب دکتر مهرزادی به عنوان رئیس حوزه ریاست این جمعیت، اضافه کرد: دکتر مهرزادی یکی از جوان ترین مدیران جمعیت هلال احمر، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، مشاور اجرایی بنده در وزارت بهداشت بوده و باید با اخلاق و رفتار اسلامی ارتباط خوبی را با مدیران و روسا و مدیران عامل جمعیت هلال احمر داشته باشد و در این جایگاه در زمانی که فرصت نمی شود تا مدیران را ملاقات کنیم نقطه نظرات از طریق وی به بنده منتقل شود.

وی درباره انتصاب مهدی ولی پور به عنوان سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، گفت: مهدی ولی پور از این پس به عنوان سرپرست سازمان امداد و نجات مشغول به فعالیت خواهد بود، فردی با سوابق و تجارب متعدد است، مدیرعاملی 2 استان بزرگ شمالی کشور را عهده دار بوده است. آرزوی قلبی ما موفقیت وی است و برخی همکاران استانی برای خدمت در سازمان امداد و نجات وارد می شوند. این سازمان امدادی هم می تواند آبروی نظام را حفظ کند و هم آبروی نظام را ببرد.

وضعیت انبارهای امدادی خوب نیست

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به وضعیت نامناسب انبارهای امدادی، افزود: وضعیت انبارهای امدادی اصلا خوب نیست. تعداد چادرهای موجود در انبارهای امدادی هلال احمر استان تهران 45 هزار چادر است و این تعداد چادر برای حتی یک محله در تهران کافی نیست. در این  زمینه با رئیس جمهوری صحبت خواهم کرد تا به صورت جدی و ویژه بودجه اختصاص داده شود؛ چرا که در صورت بروز کوچک ترین بحران در تهران نمی توانیم به درستی پاسخگوی بحران احتمالی باشیم.

وی اضافه کرد: به هیچ عنوان از مدیران قبلی جمعیت هلال احمر بدگویی نکنیم. بدگویی کردن تحت هیچ عنوانی خوب نیست و این موضوع را همواره مد نظر خود قرار دهید.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره برقراری ارتباط با رسانه ها، تاکید کرد: برقراری ارتباط مناسب با رسانه ها مورد تاکید است، سخنگوی جمعیت هلال احمر نافی اعلام مواضع مدیران نیست، سخنگو هماهنگ کننده است، انتظار است اخبار را بیشتر به سخنگو منتقل کنید. زیر ساخت های سایت جمعیت هلال احمر هم باید تقویت شود.

به گفته وی، محوریت کار ما در حال حاضر سفر به استان ها و بازدید از امکانات امدادی آن ها است، روز گذشته 12 ساعت داخل بالگرد بودم و از انبارهای زیادی بازدید کردم.

تاکید رئیس جمهوری بر تقویت خانه های هلال و آموزش همگانی

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تاکیدات رئیس جمهوری  مبنی بر فعالیت خانه های هلال و آموزش همگانی در کشور، گفت: محور فعالیت های ما تا شهریور ماه تقویت خانه های هلال و آموزش همگانی خواهد بود. لازم است تا آموزش همگانی به صورت جدی دنبال شود.

دکتر همتی با تاکید بر موج دوم کرونا در کشور، گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و انجام سفرهای تابستانی، موج دوم کرونا در پیش است و این قضیه را باید به صورت خاص مد نظر داشته باشیم. آرزوی قلبی من این است تا هیچ اتفاق بدی در کشور نیافتد.

سازمان های زیر مجموعه از قوانین هلال احمر تبعیت کنند

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تبعیت همه سازمان ها و شرکت های زیرمجموعه هلال احمر از قوانین این جمعیت، گفت: همه اماکنی که زیر مجموعه جمعیت هلال احمر هستند از جمله مجتمع دارویی درمانی هلال احمر، بیمارستان فوق تخصصی نور افشار و بیمارستان ایرانیان دوبی باید از قوانین این جمعیت تبعیت کنند. 

وی افزود: خدمات مربوط به بهداشت و درمان انجام شود، امور مالی رسیدگی و حراست هم در این زمینه وظایف محوله به خود را رسیدگی کند. در این مراکز هیچ دینی به هیچ فردی نداریم. همکاران ما از حراست، بازرسی در این مراکز حضور پیدا می کنند تا به مشکلات و مطالب مطرح شده رسیدگی کنند.

به گفته دکتر همتی، لازم است همه سازمان ها، معاونت ها و شرکت های زیر مجموعه همکاری لازم را با بازرسان جمعیت هلال احمر داشته باشند و در انتخاب معاونین سازمان ها و معاونت ها مواردی که در قالب نامه به روسا ابلاغ شده است را رعایت شود.

ورود تعدادی از موسسات زیر مجموعه هلال به بورس

دکتر همتی درباره ورود تعدادی از موسسات اقتصادی زیر مجموعه هلال احمر به بورس، افزود: مجموعه هایی در گذشته ایجاد شده اند که باید به صورت جدی مدیریت شوند و این موسسات وارد بورس شوند. با مدیران بورس در این زمینه مذاکره شده است و تعدادی از این موسسات شرایط ورود به بورس را دارند.

وی افزود: سها یک از سال 94 تولید آنژیوکت با ظرفیت 7 میلیون در سال را داشت که متوقف شده بود و هفته گذشته مجددا راه اندازی شد. همه بخش های صافی دیالیز به جز یک مورد توسط هلال احمر تولید می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر درباره فعالیت شرکت صنایع نساجی هلال ایران، گفت: باید محصولاتی در این شرکت تولید شود که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد. این شرکت باید محصولات قابل عرضه در سطح فدراسیون را داشته باشد، کاری که کشورهای دیگر در حال انجام آن هستند.

4006005/27/2020 7:32:01 PMhttp://Media.nvhelal.ir/Image/2020/05/202005106668668557_Thum.jpg
4006005/27/2020 7:32:02 PMhttp://Media.nvhelal.ir/Image/2020/05/202005107205670784_Thum.jpg
4006005/27/2020 7:32:02 PMhttp://Media.nvhelal.ir/Image/2020/05/202005107169522819_Thum.jpg
4006005/27/2020 7:32:02 PMhttp://Media.nvhelal.ir/Image/2020/05/202005107172131435_Thum.jpg
4006005/27/2020 7:32:02 PMhttp://Media.nvhelal.ir/Image/2020/05/202005107145113627_Thum.jpg
4006005/27/2020 7:32:02 PMhttp://Media.nvhelal.ir/Image/2020/05/202005107191137066_Thum.jpg
4006005/27/2020 7:32:01 PMhttp://Media.nvhelal.ir/Image/2020/05/202005107150703518_Thum.jpg
4006005/27/2020 7:32:02 PMhttp://Media.nvhelal.ir/Image/2020/05/202005107227285030_Thum.jpg
4006005/27/2020 7:32:02 PMhttp://Media.nvhelal.ir/Image/2020/05/202005107215546258_Thum.jpg
4006005/27/2020 7:32:02 PMhttp://Media.nvhelal.ir/Image/2020/05/202005107254489168_Thum.jpg
4006005/27/2020 7:32:02 PMhttp://Media.nvhelal.ir/Image/2020/05/202005107242936726_Thum.jpg
4006005/27/2020 7:32:01 PMhttp://Media.nvhelal.ir/Image/2020/05/202005106735933583_Thum.jpg

 

 

5/27/2020 8:39:38 PM
آخرین اخبار