S
Header
            دیدار حجت الاسلام‌والمسلمین معزی با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی                        اهمیت مسئولیت پذیری و راهکارهای افزایش آن در جامعه                        از ابزارهای روزآمد در مسیر ترویج فرهنگ، دین و تقویت ایمان بهره گیرید/ ائمه جماعات همچون سفیران امید آفرینی و تقویت روحیه مسئولیت ‌پذیری عمل کنند                        دومین نشست گفتمان تبیینی ائمه جماعات جمعیت هلال احمر برگزار شد                        نماهنگ: دلتنگتم یا امام رضا(ع)                        دیدار صمیمانه نماینده رهبر معظم انقلاب باائمه جماعات هلال احمر فارس                        جشن ولادت امام رضا (ع)در هلال احمر فارس                        سنگ مضجع شریف حرم مطهر امام زاده سید علاالدین حسین(ع) رونمایی شد                        بازدید نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر از جمعیت شهرستان نی‌ریز                        انس و تدبر در قرآن ضرورت جامعه به ویژه جوانان است / قرآن مسیر هدایت و تعالی انسان هاست            
کد خبر : 63980
پیام نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال‌احمر به مناسبت روز هلال‌احمر

روز هلال‌احمر روز بزرگداشت کرامت انسان است

سرویس اخبار
نماینده رهبر معظم انقلاب در آستانه روز هلال‌احمر در پیامی به ایثار و مجاهدت همکاران،اعضا و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در مقابله با ویروس کرونا و نیز حضور موثر ایشان در رزمایش مواسات و همدلی پرداختند و از مجاهدت مومنانه آنان تقدیر کردند.
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 ساعت 10:30
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
روز هلال‌احمر روز بزرگداشت کرامت انسان است نماینده رهبر معظم انقلاب در آستانه روز هلال‌احمر در پیامی به ایثار و مجاهدت همکاران،اعضا و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در مقابله با ویروس کرونا و نیز حضور موثر ایشان در رزمایش مواسات و همدلی پرداختند و از مجاهدت مومنانه آنان تقدیر کردند. http://media.nvhelal.ir//Image/2020/05/202005104682175165_Thum.jpg روز,هلال‌احمر,روز,بزرگداشت,کرامت,انسان,است nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر، متن پیام به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

روز هلال‌احمر را به همه افرادی که با دل‌های ‌پاک و اراده‌های معطوف به زدودن رنج از جان و چهره رنجدیدگان عالم به خدمت مشغول‌اند تبریک می‌گویم.
روز هلال‌احمر روز یک نهاد و سازمان نیست. روز ارایه گزارش عملکرد اداری و‌ سازمانی نیست . روز بزرگداشت مقام کرامت انسان است. کرامت صفتی است که خالق متعال به انسان عطا فرموده و هیچ‌کس نمی‌تواند آن را از او بازستاند. همه انسان‌ها فارغ از رنگ و‌ نژاد و عقیده و دانش و ثروت از وصف کرامت برخوردارند. روز هلال‌احمر روز احترام به کرامت بشر است. روز احترام به کسانی است که برای کاستن از رنج‌های انسان ایستاده‌اند.
امسال روز هلال با ماه مبارک رمضان هم‌زمانی دارد. جان‌مایه همه فعالیت‌های هلال‌احمر کرامت انسانی است . ماه مبارک رمضان نیز ماهی است که در آن خداوند انسان‌ها را اهل کرامت خود قرار داده است.* امسال هجوم ویروسی ناشناخته آرامش و آسایش زمین را برهم زده است. میلیون‌ها نفر را مبتلا کرده و‌ زندگی همه اهل زمین را دستخوش تغییرات جدی کرده است. امروز رنج مشترک بشر بیماری ناشناخته‌ایست که گلوی زندگی را فشرده و نفس انسانی را که گمان می‌کرد مرزهای دانش را درنوردیده و‌ بر هستی مسلط گردیده و به اسرار عالم آگاه گردیده به شماره انداخته است. بشر دریافته در برابر پیش‌آمدهای ناآزموده ضعیف و‌ بی‌دفاع است.

آنچه بیش از همه چیز در این بحران فراگیر رخ نمود دریافتن این حقیقت بود که بشر بیش از حد بر ثروت و‌ دانش تجربی تکیه کرده است. نگاه بشر آینده به دنیا متفاوت خواهد بود. بشر دریافته که برای دست‌یافتن به زندگی بهتر باید عدالت در برخورداری از امکانات بهتر برای همه فراهم شود. در بحران‌های بزرگ جوامع بدون پشتوانه معنویت شکننده‌تر هستند. روزگار کنونی دوره عبرت‌های بی‌نظیر برای انسان معاصر است.

در میانه میدان مقابله با ویروسی که از شش جهت هجوم می‌آورد اهل هلال درخشیده‌اند. خادمان بی‌منت مردم در مجاهدت خود پرفروغ بودند. هلال‌احمر همه توان خود را در این راه بسیج کرد و انصافا همه مرتبطین هلال بی‌واهمه از خطر و‌ بی‌پروای از ابتلا در صف مقدم مقابله با ویروس و خدمت به مبتلایان پیشتاز بودند. تلاششان ماجور و عندالله عمل خیرشان محفوظ است.
ماه مبارک رمضان امسال صحنه تجلی همدلی مومنانه مردم خیرخواه ایران است. دلبستگی به یکدیگر و غم دیگری را غم خود دانستن بزرگترین جلوه انسجام اجتماعی است. تاریک‌اندیشان دنیا فشار اقتصادی را ابزار شکاف اجتماعی و مسیر فروپاشی جامعه همدل ایرانی پنداشته بودند، در حالی‌که کریم‌ترین مردم باتقواترین آنان‌اند. صحنه‌های ایثار و‌ دست‌گیری در این ماه در سراسر کشور نمایان گردید. سفره‌های کوچک در آینه قلب‌های مومنان تکثیر و بی‌نهایت شد.
درود بر همت بلند مردم ایران .

هلال‌احمر در این عمل‌خیر نیز مشارکت موثری داشته و‌ واسطه خیر در رساندن کمک‌های مردمی به نیازمندان است. امید که این خیرخواهی ملی مستدام باشد و سایه فقر ویرانگر از این دیار کوتاه گردد.
حوادث اخیر نشان داد آمادگی برای مواجهه با انواع بحران‌ها ضروری است. مسئولان و برنامه‌ریزان هلال‌احمر اهتمام خود را مصروف افزایش آمادگی نمایند. در این راه مراقبت از سرمایه بی‌‌‌بدیل همکاران خدوم هلال‌احمر و اعضا و داوطلبان ایثارگر اولویت دارد.

انشاالله به برکت ادعیه خالصانه مردم مومن در این ماه شریف و در شب‌های قدر همه مردم از نعمت عافیت برخوردار باشند.
 

عبدالحسین معزی
نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر

 

* هو‌ شهر دعِیتُمْ فِیهِ إِلَی ضِیَافَةِ اللَّهِ وَ جُعِلْتُمْ فِیهِ مِنْ أَهْلِ کَرَامَةِ اللَّهِ (فرازی از خطبه پیامبر مکرم (ص) در آستانه ماه مبارک رمضان و در توصیف این ماه)

5/6/2020 10:30:00 AM
آخرین اخبار