S
Header
کد خبر : 63928
دکتر همتی خبر داد:

توزیع ۵۰۰ هزار بسته بهداشتی بین بیماران خاص و سرطانی/ برنامه ریزی برای کمک به معیشت حدود دو میلیون نفر از آسیب دیدگان از کرونا

سرویس اخبار
سرپرست جمعیت هلال احمر از برنامه توزیع ۵۰۰ هزار بسته بهداشتی برای بیماران خاص و سرطانی خبر داد.
یکشنبه 17 فروردین 1399 ساعت 17:19
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
توزیع ۵۰۰ هزار بسته بهداشتی بین بیماران خاص و سرطانی/ برنامه ریزی برای کمک به معیشت حدود دو میلیون نفر از آسیب دیدگان از کرونا سرپرست جمعیت هلال احمر از برنامه توزیع ۵۰۰ هزار بسته بهداشتی برای بیماران خاص و سرطانی خبر داد. http://media.nvhelal.ir//Image/2020/04/202004105611859349_Thum.jpg توزیع,۵۰۰,هزار,بسته,بهداشتی,بین,بیماران,خاص,و,سرطانی/,برنامه,ریزی,برای,کمک,به,معیشت,حدود,دو,میلیون,نفر,از,آسیب,دیدگان,از,کرونا nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسانی این جمعیت؛ دکتر کریم همتی، در گفت‌وگوی زنده شبکه خبر، درباره طرح‌های حمایتی جمعیت هلال احمر برای اقشار آسیب‌پذیر در شیوع بیماری کرونا گفت: طرح دست یار برای جلب مشارکت های مردمی و توزیع لوازم بهداشتی در میان اقشار محروم و آسیب پذیر آغاز شده. تا به حال 93 هزار بسته بهداشتی در این مناطق توزیع شده است.

وی گفت: در ضد عفونی کردن معابر و مناطق پرخطر اعم از گرمخانه ها، معابر شهری، اتوبوس ها، زندان ها و ... هم کمک کرده ایم. تا به حال بالغ بر 387 هزار لیتر مایع ضدعفونی کننده برای این کار استفاده شده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر با اشاره به نیاز بیمارستان‌ها به دستگاه‌های کمک تنفسی گفت: بزودی با کمک مردم و خیرین اقدام به خرید تعدادی دستگاه ونتیلاتور برای بیماران کرونایی و تحویل به بیمارستان ها خواهیم کرد. فعلا حدود ۵۲ دستگاه خریداری شده و آمادگی داریم تا صد دستگاه را با هزینه ای بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان برای نقاط کمتر برخوردار تهیه و اهدا کنیم.

دکتر همتی همچنین خبر داد: بزودی برای حدود 500 هزار نفر از بیماران بسته های بهداشتی تهیه و توزیع خواهد شد. 160 هزار بسته هم اکنون برای بیماران خاص (مثل هموفیلی ها، دیالیزی ها و...) آماده شده که در مراکز محل رفت و آمد آنها توزیع می شود. بیماران سرطانی در مرحله بعد قرار دارند.

سرپرست جمعیت هلال احمر در ادامه این گفتگو از تلاش این جمعیت با همراهی خیرین و گروههای مرجع برای کمک معیشتی به حدود دومیلیون نفر از افراد آسیب دیده از بحران کرونا خبر داد و گفت: افرادی هستند که تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و سایر نهادهای حمایتی نیستند و به دلیل بحران کرونا معیشت آنها دچار مشکل شده است. هلال احمر با همراهی سایر خیرین و گروه های اجتماعی در تلاش است تا با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان بسته های معیشتی را برای حدود دو میلیون نفر از این افراد تهیه و توزیع نماید.

آموزش ۵۴ میلیونی کرونا در فضای مجازی

سرپرست جمعیت هلال احمر همچنین در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود به آموزش همگانی توسط هلال احمر که یک ماه پیش از اعلام شناسایی نخستین بیمار مبتلا به کرونا در ایران شروع شد، اشاره کرد و گفت: اولین محصولات آموزشی در زمینه کرونا در جمعیت هلال احمر تولید شده و این محصولات تا به حال بالغ بر 54 میلیون بار در فضای مجازی دیده شده اند

وی افزود: در دوره های آموزش آنلاین هم با همکاری نظام پزشکی تا به حال به 764 هزار نفر آموزش داده شده و گواهی صادر شده است. با راه اندازی سایت کرونا دات آی آر و راه اندازی سیستم تست، برای اولین بار در ایران بصورت آنلاین تست کرونا گرفته شده و تا به حال 10میلیون نفر در آن شرکت کرده اند. همین موضوع باعث آرامش بیشتر و کاهش بار بیمارستان ها شده است.

غربالگری بیش از ۲۱ میلیون نفر

دکتر همتی همچنین به عملیات غربالگری مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: تب سنجی و غربالگری بصورت فیزیکی هم در 471 پایگاه و با 851 اکیپ از 27 اسفند آغاز شده و همچنان در برخی از استان ها ادامه دارد. تا به حال بالغ بر 21 میلیون و 387 هزار نفر در 7 میلیون و 618 هزار خودرو غربالگری شده اند و از میان آنها 14 هزار 288 نفر با علائم مشکوک به کرونا به تیم های بهداشتی و درمانی ارجاع داده شده اند.

وی درباره تامین داروهای مورد نیاز برای بیماران کرونا گفت: سازمان تدارکات پزشکی و داروخانه های هلال احمر همچنان در زمینه تامین و توزیع دارو در حال انجام فعالیت های خود هستند. در داروخانه مرکزی روزانه به بیش از هزار نفر خدمات ارائه می شود و در شهرهای پرخطر هم داروخانه های هلال احمر بازوی کمکی مراکز درمانی هستند. در مجموع روزانه 5تا6 هزار نفر خدمت دریافت می کنند.

سرپرست جمعیت هلال احمر گفت: اگرچه کرونا داروی خاصی ندارد اما با توجه به تب بازار درباره برخی داروها یک میلیون کپسول تامی فلو و 600 هزار داروی کلترا از سوی هلال احمر وارد ایران شد.

تولید روزانه ۱۰ هزار ماسک و گان

دکتر همتی در ادامه به تولید ماسک و گان در شرکت نساجی هلال ایران اشاره کرد و گفت: کارخانه نساجی وارد تولید ماسک شده و روزانه 10 هزار ماسک سه لایه و البسه محافظتی (گان) تولید می کند. بزودی یک خط مکانیزه تولید ماسک هم در هلال احمر نصب و آغاز به کار می کند که توان تولید روزانه بالغ بر 70 هزار ماسک را دارد.

وی گفت: کارخانجات سها هم روزانه 10 هزار لیتر مایع ضد عفونی کننده تولید می کنند.

سرپرست جمعیت هلال احمر همچنین درباره راه‌اندازی نقاهت‌گاه‌ها برای بیماران بهبودیافته از کرونا گفت: هلال احمر برای راه اندازی 2600 تخت نقاهت گاهی در شهرهای مختلف پرخطر اعلام آمادگی کرده بود که از این میزان 1500 تخت آماده است. اما فعلا از حدود 450 تخت آن استفاده می شود. آمادگی لازم برای  راه اندازی مابقی تخت ها هم در صورت نیاز وجود دارد.

 

4/5/2020 5:19:31 PM
آخرین اخبار