S
Header
            دعوت نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر از آحاد مردم برای حضور پر شور در انتخابات                        تجلیل از برندگان مسابقات اخلاق امدادگری در گلستان                        برگزاری مراسم جشن نیمه شعبان در هلال احمر                        پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در هلال احمر                        پیام نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر به مناسبت عید بزرگ نیمه شعبان                        انتخابات مظهر اراده‌ مردم در صحنه‌های گوناگون سیاسی و اقتصادی است.                        نماز نسخه شفابخش زندگی است                        والدین باید زمینه ازدواج آسان برای جوانان را فراهم کنند                        برگزاری یادواره شهدا اقدامی ارزشمند در معرفی ارزش‌ها، آرمان ها و راه‌ شهدا به جوانان است                        رابطین فرهنگی هلال احمر در جذب مشارکت خیرین اهتمام نمایند            
photo-camera.png
کد خبر : 63623
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر

تعمیق باورهای دینی در مردم و در خانواده کارکنان هلال احمر ضرورت دارد

سرویس اخبار
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر تاکید کرد: ارتقای فرهنگ و تعمیق ایمان و باورهای دینی در مردم، مخاطبان و در خانواده کارکنان هلال احمر ضرورت دارد که دستیابی به این مهم نیازمند تدبیر، برنامه و فعالیت‌های عملیاتی است.
سه‌شنبه 21 آبان 1398 ساعت 14:56
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
تعمیق باورهای دینی در مردم و در خانواده کارکنان هلال احمر ضرورت دارد نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر تاکید کرد: ارتقای فرهنگ و تعمیق ایمان و باورهای دینی در مردم، مخاطبان و در خانواده کارکنان هلال احمر ضرورت دارد که دستیابی به این مهم نیازمند تدبیر، برنامه و فعالیت‌های عملیاتی است. http://media.nvhelal.ir//Image/2019/11/201911101732344488_Thum.jpg تعمیق,باورهای,دینی,در,مردم,و,در,خانواده,کارکنان,هلال,احمر,ضرورت,دارد nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر، حجت الاسلام والمسلمین معزی، در اختتامیه دهمین گردهمایی مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان‌های کشور با تبیین برنامه‌های اصلی و اولویت‌های حوزه نمایندگی ولی فقیه اظهار کرد: یکی از محورهای عمده فعالیت‌ها در سال آتی، تقویت هیئت‌های علی اکبر(ع) جوانان است که لازم است با غنای معرفتی و برنامه‌های فرهنگی متناسب با جدیت پیگیری شده و متکی به پشتوانه مردمی گام بردارد.

وی با اشاره به فعالیت کانون طلاب به عنوان یکی از حرکت‌های محوری مورد توجه نمایندگی ولی فقیه گفت: اکنون 250 کانون در جمعیت هلال احمر فعال است که باید به نحو مناسب و مطلب بهره برداری گردد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر توصیه کرد: چهار مناسبت ویژه را به‌عنوان استراتژی تبلیغاتی مهم در بعثت، غدیر، عاشورا و دهه مهدویت مدنظر جدی قرار داشته و دنبال گردد و برنامه ریزی هر چه بهتری برای بهره مندی از این مناسبت ها شکل گیرد.

وی افزود: در بعثت، دین خاتم نازل شده، غدیر موعد تکمیل دین است، عاشورا دفاع از دین است تا پای جان و فرجام تاریخ هم با تحقق عینی دین و ظهور انسان کامل و دوران مهدویت فرا می‌رسد.

حجت الاسلام و المسلمین معزی با اشاره به لزوم پرهیز از برنامه‌های کنفرانس‌گونه تاکید کرد: باید جشن ها را با حضور جوانان برگزار کنیم و طراحی برنامه‌های کانون طلاب باید به گونه‌ای باشد که فعالیت اجتماعی انجام دهد و تاثیرات جدی به دنبال داشته باشد.

وی یادآوری کرد: فعالیت هلال احمر صرفا امدادرسانی در حوادثی مانند سیل نیست و رویکرد فرهنگی و داوطلب‌محور ضرورت دارد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خطاب به مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در استان ها خواستار ارائه ایده و طرح‌های مختلف فرهنگی و مذهبی برای اجرایی شدن در هلال احمر شد و بر ضرورت عدم ورود به عرصه سیاست و فعالیت‌های سیاسی جناحی تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین معزی با بیان این هشدار که در کشور مشکلات زیادی داریم اما با وجود تحریم ها هم می‌توانیم بهترین کارها را انجام دهیم افزود: جمعیت هلال احمر در ایران در عرصه های گوناگون به ویژه در عرصه فرهنگ منطبق بر فرهنگ اسلامی، در جهان پیشتاز و نمونه است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر تصریح کرد: فرهنگ حاکم بر هلال احمر ایران فرهنگ اسلامی است و بنابراین رویکرد هلال احمر باید منطبق با احکام، معارف و منبعث از جهان بینی اسلامی باشد و در شرایط امروز نیز بیانیه گام دوم انقلاب یک نقشه راه است و آنچه که از بیانیه گام دوم رهبری با اهداف هلال احمر منطبق است را باید شناسایی کرد و سرلوحه برنامه‌ها قرار داد.

حجت الاسلام والمسلمین معزی تاکید کرد: منشور گام دوم انقلاب بیانیه یک ساله و چندساله نیست که نوشته شده و فقط برای همین یک سال آن را بخوانیم و تمام شود و در واقع این بیانیه، نقشه راه چهل سال آینده است.

وی افزود: در مرحله اول باید بارها این بیانیه را همگی بخوانند و در مراحل بعد تبیین، تفسیر و تطبیق شود و در این مسیر به محتوا و بیانات عمل کنیم.

وی ادامه داد: مسئله بعد این که هلال احمر رسالت خود را در زمینه ارتقای فرهنگ و تعمیق باور و ایمان مردم و همکاران و مرتبطین را باید با جدیت پیگیری و محقق نماید.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر با اشاره به روایت "اجتنبوا عن مواضع التهم" تاکید کرد: حتما نسبت به موارد و موضوعات دارای شبهه و ورود به مسائل مالی حساس باشید.

شایان ذکر است دهمین همایش مسئولان دفاتر نمایندگی فقیه در جمعیت هلال احمر به مدت دو روز در مجتمع فرهنگی ولایت مشهد برگزار شد.

11/12/2019 2:56:00 PM
آخرین اخبار