S
Header
            لباس آبی‌ها بمانند/هلال احمر در مدرسه علوی چه کرد؟                        نماهنگ: دهه فجر، مظهر عزم ملی                        میلاد جواد الائمه(ع)                        حضور طلاب جهادی در مناطق زلزله‌زده                        ساماندهی طلاب برای ارائه خدمات به زلزله زدگان                        ارتقا فرهنگ دینی یک اولویت در هلال احمر است                        پنجمین طرح نذرآب اجرایی شد                        بر ضرورت تقویت کانون‌های طلاب تاکید شد                        قدردانی از هلال احمر در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز                        شماره 491 نشریه پیام هلال منتشر شد            
کد خبر : 63451
گزارش شفاف سازی(۱) درخصوص نحوه هزینه‌کرد کمک‌های مردمی در سیل

آغاز توزیع ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی «مهرانه» در میان سیل‌زدگان کشور

سرویس اخبار
جمعه 21 تیر 1398 ساعت 06:54
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
آغاز توزیع ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی «مهرانه» در میان سیل‌زدگان کشور http://Media.nvhelal.ir//Image/2019/07/201907102168488850_Thum.jpg آغاز,توزیع,۱۰,هزار,بسته,لوازم,خانگی,«مهرانه»,در,میان,سیل‌زدگان,کشور nvhelal

۱۰ هزار بسته لوازم خانگی به ارزش بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال از محل کمک های مردمی به جمعیت هلال‌احمر، تهیه و فرآیند توزیع آن در استان‌های مختلف کشور آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسانی این جمعیت، هلال احمر در اطلاعیه‌ای از آغاز توزیع ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی در میان سیل‌زدگان کشور خبر داد.

در این اطلاعیه بر موارد زیر تاکید شده است:

تمامی اجناس از طریق مناقصه رسمی و قانونی و با حضور همه تولیدکنندگان اصلی بازار خریداری شده است.

به دلیل ایجاد رقابت و خرید انبوه، اجناس اهدایی حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد زیر قیمت تک‌فروشی بازار است، بدین معنا اگرچه قیمت بسته اهدایی حدود ۵٫۵ میلیون تومان است، اما بالغ بر ۸ میلیون تومان در بازار ارزش دارد.

تمامی کالاهای تامین شده ایرانی است و بدین ترتیب مردم خوب کشورمان، هم توانسته‌اند به سیل‌زدگان کمک کرده و هم در رونق اقتصادی کشورمان سهیم باشند.

کل مبلغ بسته مهرانه بالغ بر۵۵ میلیارد تومان است که از محل کمک‌های مردمی تامین شده است و در واقع این بسته اهدایی مردم کشورمان به سیل‌زدگان است که با واسطه جمعیت هلال‌احمر به دست آنها می‌رسد.

مرز کمک‌های نقدی مردم نوع‌دوست کشورمان به جمعیت هلال‌‌احمر در رکوردی بی‌سابقه هم‌اکنون از ۲۰۰ میلیارد تومان عبور کرده است که در تاریخ کمک‌های نقدی مردمی در کشورمان سابقه ندارد و این نشان از اعتمادی است که مردم نوع‌دوست کشورمان به جمعیت هلال‌احمر داشته‌اند. قدردان اعتماد آنها هستیم و سعی می کنیم امانتدار خوبی باشیم.

جمعیت هلال‌احمر ریالی از کمک‌های مردمی را صرف ماموریت‌های جاری وظایف ذاتی خود نکرده و سعی می‌کند برای جبران خسارات سیل‌زدگان گام بردارد. برای نحوه هزینه‌کرد باقیمانده کمک‌های مردمی طرح‌های دیگری داریم که پس از نهایی‌شدن به اطلاع مردم می‌رسانیم.

کالاها به استان‌های سیل‌زده در حال ارسال است. توزیع آنها در مراسمی رسمی در روز شنبه ۲۲ تیرماه و از استان لرستان آغاز خواهد شد و امیدواریم ظرف ۲۰ روز بتوانیم تمامی ۱۰ هزار بسته را میان هموطنان سیل‌زده توزیع کنیم.

با توجه به هماهنگی‌ها در ستاد بازسازی مناطق سیل‌زده، این بسته‌ها به کسانی تعلق می‌‌گیرد که در فهرست ارزیابی بنیاد مسکن و استانداری‌ها باشند و از نهاد حمایتی دیگری نیز بسته لوازم خانگی دریافت نکرده باشند.

 

جزئیات کامل بسته اهدایی در جدول زیر آمده است:

مشخصات بسته اهدایی لوازم خانگی «مهرانه»

 

4996197/12/2019 6:53:25 AMhttp://Media.nvhelal.ir//Image/2019/07/201907102259640769_Thum.jpg

قیمت کل بسته مهرانه (۵ قلم جنس) : ۵۰٫۷۴۰٫۰۰۰ ریال)

مالیات بر ارزش افزوده ( ۹درصد): ۴٫۵۶۶٫۶۰۰ ریال)

قیمت نهایی بسته مهرانه: ۵۵٫۳۰۶٫۶۰۰ ریال)

مبلغ نهایی پروژه ۱۰هزاربسته) : ۵۵۳٫۰۶۶٫۰۰۰٫۰۰۰ریال (حدود ۵۵ میلیارد تومان(

 

 

 

 

7/12/2019 6:54:49 AM
آخرین اخبار