S
Header
کد خبر : 62421
نماینده رهبر انقلاب در هلال احمر

درس هایی که می توان از مکتب انسان ساز عاشورا گرفت، متعدد و بی شمار است

سرویس اخبار
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در جمع مدیران و کارکنان جمعیت هلال احمر و همزمان با فرا رسیدن ماه محرم با تاکید بر عبرت آموزی از ابعاد مختلف حرکت الهی امام حسین(ع)، عاشورا را به مثابه یک مکتب دانست و خاطر نشان کرد: در همه ی صحنه های این حادثه ی عظیم تاریخ بشریت درس هایی است که باید به آن توجه کرد.
یکشنبه 2 مهر 1396 ساعت 18:57
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
درس هایی که می توان از مکتب انسان ساز عاشورا گرفت، متعدد و بی شمار است نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در جمع مدیران و کارکنان جمعیت هلال احمر و همزمان با فرا رسیدن ماه محرم با تاکید بر عبرت آموزی از ابعاد مختلف حرکت الهی امام حسین(ع)، عاشورا را به مثابه یک مکتب دانست و خاطر نشان کرد: در همه ی صحنه های این حادثه ی عظیم تاریخ بشریت درس هایی است که باید به آن توجه کرد. http://Media.nvhelal.ir//Image/2017/09/201709100856392765_Thum.jpg درس,هایی,که,می,توان,از,مکتب,انسان,ساز,عاشورا,گرفت،,متعدد,و,بی,شمار,است nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر، حجت الاسلام و المسلمین معزی با تبیین وقایع و مصائب وارد آمده بر خاندان ابا عبدالله الحسین (ع) در واقعه ی عاشورا و تکیه بر گره زدن عقل و دل به این مسائل تصریح کرد: اولین عبرتی که از این مسئله پر اهمیت تاریخ بشری می توان گرفت این است که چگونه عده ای جاهل، برده ی دنیا و جاه طلب برای مطاع ناچیز دنیا بر پسر پیامبر و خاندانش شمشیر کشیده و در جنگی نا برابر، ظالمانه و دور از انسانیت آنان را به شهادت می رساند.

وی ادامه داد: این عمل تنها از روی کینه و عداوت دیرینه با پیامبر و سیره و منش وی بود که جاه طلبانی چون یزید را در برابر آیت الهی و پیشوای مسلمانان قرار داد.

حجت الاسلام و المسلمین معزی با تاکید بر اینکه امروز نیز این جهالت در گوشه گوشه ی دنیا دیده می شود افزود: " فقط در کربلا نبود که انسان برده ی دنیا و دنیا طلبی شد " بلکه امروز نیز همین مسئله، اساس دین که برای بخشیدن حیات و زندگی به روح بشریت آمده است را هدف گرفته است.

نماینده رهبر انقلاب در هلال احمر وفای به عهد را یکی از مهمترین مسائل سفارش شده در دین اسلام دانست و گفت: درس دیگری که از این حادثه دردناک تاریخ می توان گرفت، توجه به بدعهدی های کوفیان و استفاده ی ابزاری از دین از سویی و در مقابل، قیام برای نگهداشتن دین خدا و وفاداری به آیین الهی در سخت ترین شرایط امام حسین (ع) و یاران با وفایش است.

حجت الاسلام و المسلمین معزی در بخش دیگری از سخنان خود به فلسفه قیام و پایداری امام حسین(ع) در برابر ظلم و استبداد اشاره کرد و گفت: ایستادگی ما در برابر استکبار و مقاومت در مقابل دشمنان و ظالمان حاصل همان حرکت عاشورایی امام حسین (ع) است که امروز نیز فریاد آزادی خواهی آن حضرت به گوش ما می رسد.

وی در پایان با پر اهمیت خواندن فعالیت های انسان دوستانه جمعیت هلال احمر، تلاش در این مجموعه را فرصتی برای خدمت بی منت به نیازمندان و جامعه دانست و گفت: باید با تاسی از درس های بزرگ عاشورایی در مسیر خدمت به انسان ها وفادار بود.

 

9/24/2017 6:57:44 PM
آخرین اخبار