S
Header
            پیام نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر در پی زلزله  منطقه جنوب کشور                        بانوان امدادگر حضرت معصومه(س) را الگوی رفتاری خود قرار دهند                        همایش اخلاق و پویایی(قسمت سوم)                        از عملکرد هلال احمر در ارسال‌ فوری محموله‌های بشردوستانه قدرانی شد                        فیلم: گزارش تصویری از یازدهمین گردهمائی مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر                        همایش اخلاق و پویایی(قسمت دوم)                        حجت الاسلام و المسلمین معزی: هلال احمر سیاسی نیست، بلکه وظیفه دینی و الهی است/باید جهاد تبیین انجام و در برابر دشمنی ها ایستادگی شود                        همایش  اخلاق و‌پویایی(1)                        دیدار نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر با خانواده شهید مهدی‌پور                        تمدید تفاهم‌نامه مشترک حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر با حوزه علمیه خراسان            
photo-camera.png
کد خبر : 63635

نخستین همایش تجلیل از واقفین، مصالحین و واهبین هلال احمر برگزار شد

سرویس اخبار
دبیرکل جمعیت هلال احمر در نخستین همایش تجلیل از واقفین، مصالحین و واهبین جمعیت گفت: امروز یکی از آسیب‌های بزرگ کشور، آسیب‌های اجتماعی است که جوانان کشور را هدف قرار داده بنابراین لازم است واقفین و خیرین محترم در هلال‌احمر با انجام کارِ کارشناسی در جهت کمک به جوانان برای دور ماندن از این آسیب‌ها حرکت کنند.
یکشنبه 3 آذر 1398 ساعت 17:10
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
نخستین همایش تجلیل از واقفین، مصالحین و واهبین هلال احمر برگزار شد دبیرکل جمعیت هلال احمر در نخستین همایش تجلیل از واقفین، مصالحین و واهبین جمعیت گفت: امروز یکی از آسیب‌های بزرگ کشور، آسیب‌های اجتماعی است که جوانان کشور را هدف قرار داده بنابراین لازم است واقفین و خیرین محترم در هلال‌احمر با انجام کارِ کارشناسی در جهت کمک به جوانان برای دور ماندن از این آسیب‌ها حرکت کنند. http://Media.nvhelal.ir//Image/2019/11/201911102607284720_Thum.jpg نخستین,همایش,تجلیل,از,واقفین،,مصالحین,و,واهبین,هلال,احمر,برگزار,شد nvhelal

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه به نقل از تارنمای اطلاع رسانی این جمعیت؛ دکتر محمود رضا پیروی در این همایش گفت: امروز بسیار خرسندم در جمع عزیزانی هستم که به فرمایش حضرت حق در جهت صدقه و نیکوکاری و کمک به نیازمندان که بارها در قرآن کریم بر آن تاکید شده، گام برمی‌دارند.

وی گفت: عالمان دینی، وقف را همان صدقه جاریه می‌دانند، تاریخچه وقف در ایران به دوره ساسانیان بازمی‌گردد و این سنت حسنه با قوت تمام در طول قرون گذشته در کشور همچنان پابرجا مانده است و ما وظیفه داریم از این فرهنگ غنی و ارزشمند، پاسداری و مراقبت کنیم.

دبیرکل جمعیت هلا‌ل‌احمر در ادامه گفت: امروز دشمنان، مردم ایران را تنها از نظر اقتصادی هدف قرار نداده‌اند بلکه مهمترین هدف‌گیری آنها سرمایه‌های اجتماعی کشور است و هلال‌احمر به عنوان نهادی که حافظ بسیاری از سرمایه های اجتماعی است از این هدف‌گیری بی‌نصیب نمانده است.

دکتر پیروی تاکید کرد: محاصره و فشارهای اقتصادی اگرچه بسیار مهم، اما قابل جبران است در حالی که سرمایه‌های اجتماعی به سادگی جبران‌پذیر نخواهد بود. بنابراین دقت و درایت ما در حفظ این سرمایه اجتماعی بسیار مهم است.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر افزود: امروز یکی از آسیب‌های بزرگ کشور، آسیب‌هایی است که جوانان کشور را از طریق فضای مجازی، روابط ناسالم و…، هدف قرار داده بنابراین لازم است واقفین و خیرین محترم در هلال‌احمر با انجام کارِ کارشناسی در جهت کمک به جوانان برای دور ماندن از این آسیب‌ها حرکت کنند.

جمع‌آوری کمک‌های مردمی در حوادث و بحران‌ها از طریق هلا‌ل‌احمر

دکتر روح اله فروزش معاون حقوقی و امور مجلس جمعیت هلال احمر نیز در این همایش با اشاره به همراهی خیرین و ایفای نقش آنها در جمعیت از همان سال‌‌های ابتدایی تاسیس و شکل‌گیری جمعیت شیر و خورشید، گفت: امروز هلال‌احمر همچون همیشه مورد وثوق و اطمینان مردم و خیرین است و توانسته این اطمینان را بدهد که به نحو احسن‌ از اموال خیرین و نیکوکاران که به جمعیت سپرده شده، پاسداری کرده و در راه کمک به نیازمندان هزینه می‌کند.

وی گفت: در سال‌های اخیر و از جمله در سیل سال جاری شاهد اعتماد مردمی به هلال‌احمر برای کمک به آسیب‌دیدگان حادثه از طریق هلال‌احمر بودیم. به همین دلیل، تصمیم‌گیران و قانون‌گذاران کشور در قانون مدیریت بحران کشور، جمع‌آوری کمک‌های مردمی در حوادث و بحران‌ها را به هلال‌احمر سپردند.

 

11/24/2019 5:10:43 PM
آخرین اخبار