S
Header
photo-camera.png
کد خبر : 63635

نخستین همایش تجلیل از واقفین، مصالحین و واهبین هلال احمر برگزار شد

سرویس اخبار
دبیرکل جمعیت هلال احمر در نخستین همایش تجلیل از واقفین، مصالحین و واهبین جمعیت گفت: امروز یکی از آسیب‌های بزرگ کشور، آسیب‌های اجتماعی است که جوانان کشور را هدف قرار داده بنابراین لازم است واقفین و خیرین محترم در هلال‌احمر با انجام کارِ کارشناسی در جهت کمک به جوانان برای دور ماندن از این آسیب‌ها حرکت کنند.
یکشنبه 3 آذر 1398 ساعت 17:10
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
نخستین همایش تجلیل از واقفین، مصالحین و واهبین هلال احمر برگزار شد دبیرکل جمعیت هلال احمر در نخستین همایش تجلیل از واقفین، مصالحین و واهبین جمعیت گفت: امروز یکی از آسیب‌های بزرگ کشور، آسیب‌های اجتماعی است که جوانان کشور را هدف قرار داده بنابراین لازم است واقفین و خیرین محترم در هلال‌احمر با انجام کارِ کارشناسی در جهت کمک به جوانان برای دور ماندن از این آسیب‌ها حرکت کنند. http://Media.nvhelal.ir//Image/2019/11/201911102607284720_Thum.jpg نخستین,همایش,تجلیل,از,واقفین،,مصالحین,و,واهبین,هلال,احمر,برگزار,شد nvhelal

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه به نقل از تارنمای اطلاع رسانی این جمعیت؛ دکتر محمود رضا پیروی در این همایش گفت: امروز بسیار خرسندم در جمع عزیزانی هستم که به فرمایش حضرت حق در جهت صدقه و نیکوکاری و کمک به نیازمندان که بارها در قرآن کریم بر آن تاکید شده، گام برمی‌دارند.

وی گفت: عالمان دینی، وقف را همان صدقه جاریه می‌دانند، تاریخچه وقف در ایران به دوره ساسانیان بازمی‌گردد و این سنت حسنه با قوت تمام در طول قرون گذشته در کشور همچنان پابرجا مانده است و ما وظیفه داریم از این فرهنگ غنی و ارزشمند، پاسداری و مراقبت کنیم.

دبیرکل جمعیت هلا‌ل‌احمر در ادامه گفت: امروز دشمنان، مردم ایران را تنها از نظر اقتصادی هدف قرار نداده‌اند بلکه مهمترین هدف‌گیری آنها سرمایه‌های اجتماعی کشور است و هلال‌احمر به عنوان نهادی که حافظ بسیاری از سرمایه های اجتماعی است از این هدف‌گیری بی‌نصیب نمانده است.

دکتر پیروی تاکید کرد: محاصره و فشارهای اقتصادی اگرچه بسیار مهم، اما قابل جبران است در حالی که سرمایه‌های اجتماعی به سادگی جبران‌پذیر نخواهد بود. بنابراین دقت و درایت ما در حفظ این سرمایه اجتماعی بسیار مهم است.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر افزود: امروز یکی از آسیب‌های بزرگ کشور، آسیب‌هایی است که جوانان کشور را از طریق فضای مجازی، روابط ناسالم و…، هدف قرار داده بنابراین لازم است واقفین و خیرین محترم در هلال‌احمر با انجام کارِ کارشناسی در جهت کمک به جوانان برای دور ماندن از این آسیب‌ها حرکت کنند.

جمع‌آوری کمک‌های مردمی در حوادث و بحران‌ها از طریق هلا‌ل‌احمر

دکتر روح اله فروزش معاون حقوقی و امور مجلس جمعیت هلال احمر نیز در این همایش با اشاره به همراهی خیرین و ایفای نقش آنها در جمعیت از همان سال‌‌های ابتدایی تاسیس و شکل‌گیری جمعیت شیر و خورشید، گفت: امروز هلال‌احمر همچون همیشه مورد وثوق و اطمینان مردم و خیرین است و توانسته این اطمینان را بدهد که به نحو احسن‌ از اموال خیرین و نیکوکاران که به جمعیت سپرده شده، پاسداری کرده و در راه کمک به نیازمندان هزینه می‌کند.

وی گفت: در سال‌های اخیر و از جمله در سیل سال جاری شاهد اعتماد مردمی به هلال‌احمر برای کمک به آسیب‌دیدگان حادثه از طریق هلال‌احمر بودیم. به همین دلیل، تصمیم‌گیران و قانون‌گذاران کشور در قانون مدیریت بحران کشور، جمع‌آوری کمک‌های مردمی در حوادث و بحران‌ها را به هلال‌احمر سپردند.

 

11/24/2019 5:10:43 PM
آخرین اخبار