S
Header
کد خبر : 63352
دیدار شهردار تهران و رئیس جمعیت هلال‌احمر

همکاری‌های مشترک برای مواجهه با زلزله تهران توسعه می‌یابد

سرویس اخبار
رئیس جمعیت هلال احمر و شهردار تهران در مورد همکاری های مشترک در زمینه افزایش آمادگی مردم شهر تهران برای مقابله با زلزله بحث و گفت و گو کردند و مقرر شد تا همکاری هایی در قالب تفاهم نامه مشترک میان این دو نهاد شکل بگیرد.
دوشنبه 13 خرداد 1398 ساعت 19:53
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
همکاری‌های مشترک برای مواجهه با زلزله تهران توسعه می‌یابد رئیس جمعیت هلال احمر و شهردار تهران در مورد همکاری های مشترک در زمینه افزایش آمادگی مردم شهر تهران برای مقابله با زلزله بحث و گفت و گو کردند و مقرر شد تا همکاری هایی در قالب تفاهم نامه مشترک میان این دو نهاد شکل بگیرد. http://Media.nvhelal.ir//Image/2019/06/201906107715105224_Thum.jpg همکاری‌های,مشترک,برای,مواجهه,با,زلزله,تهران,توسعه,می‌یابد nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، در این دیدار که مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات؛ احمد سلطانی، معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر و شاهین فتحی، سرپرست جمعیت هلال احمر استان تهران حضور داشتند درباره همکاری های مشترک میان جمیعت هلال احمر و شهرداری تهران برای افزایش ایمنی شهر در برابر حوادث و آمادگی مردم به ویژه در زمان زلزله احتمالی شهر تهران بحث و گفت و گو شد.

دکتر علی اصغر پیوندی در این دیدار گفت: در جمعیت هلال احمر همواره در مورد تهران یک دغدغه جدی داریم و ضروری است در زمینه آموزش همگانی فعالیت بیشتری انجام دهیم. اگر در این زمینه جدی تر وارد شویم بی شک راهی کم هزینه تر، موثرتر و دائمی‌تر خواهد بود.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به آمادگی پایین مردم برای مقابله با زلزله گفت: بررسی ها نشان می دهد که کمتر از ۱۰ درصد مردم برای مقابله با زلزله آمادگی دارند و این در حالی است که بیش از ۸۰ درصد ریسک خطراتی مانند زلزله در کشور وجود دارد.  این فاصله در تهران هم زیاد است ضمن اینکه این شهر از نظر بافت فرهنگی و اجتماعی هم ممکن است با شهرهای دیگر تفاوت داشته باشد و این مساله هم در کار تاثیر گذار است.

وی با پیشنهاد انجام کار مشترک با شهرداری در زمینه آمادگی برابر زلزله گفت: شهرداری امکانات و توانمندی‌های گسترده ای در شهر دارد  که می توان از چنین ظرفیت هایی بهره برد.

دکتر پیوندی ادامه داد: می توان با همکاری جمعیت هلال احمر و شهرداری یک کار جدی را در مورد زلزله در شهر تهران آغاز و فضایی را برای افزایش آمادگی شهروندان ایجاد کرد.

در همین زمینه رئیس جمعیت هلال احمر پیشنهاد تدوین یک تفاهم نامه مشترک میان دو نهاد را ارائه کرد که مورد استقبال شهردار تهران قرار گرفت.

پیروز حناچی، شهردار تهران نیز ضمن تقدیر از فعالیت های اخیر جمعیت هلال احمر در مناطق سیل زده در مورد زلزله تهران گفت: ما باید قبول کنیم که زلزله تهران حتما خواهد آمد و این اجتناب ناپذیر است؛ چرا که سابقه تاریخی این شهر نشان می دهد که چنین اتفاقی خواهد افتاد.

وی با تشریح امکانات و تمهیدات زمان بحران در شهر تهران گفت: ما شبکه مدیریت بحرانی داریم که پیش، حین و پس  از حادثه برنامه های مشخصی را دنبال می کند.قطعا می توانیم با توسعه همکاری های فیمابین در هر سه حوزه مذکور اقدامات جدی و موثری انجام دهیم.

شهردار تهران از آمادگی کامل این نهاد برای هم‌افزایی امکانات و ظرفیت‌ها خبر داد و اظهار امیدواری کرد: به زودی و با همکاری نزدیک‌تر شهرداری تهران و جمعیت هلال احمر بتوان در این کلانشهر اقدامات مناسبی را برای افزایش آمادگی مردم برای حوادث احتمالی از جمله زلزله و سیل عملیاتی کرد.

در پایان این نشست شهردار تهران با دریافت کارت عضویت و کاور هلال احمر به عضویت داوطلبانه جمعیت هلال احمر درآمد.

 

6/3/2019 7:53:07 PM
آخرین اخبار