S
Header
            فیلم: گزارش تصویری از یازدهمین گردهمائی مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر                        همایش اخلاق و پویایی(قسمت دوم)                        حجت الاسلام و المسلمین معزی: هلال احمر سیاسی نیست، بلکه وظیفه دینی و الهی است/باید جهاد تبیین انجام و در برابر دشمنی ها ایستادگی شود                        همایش  اخلاق و‌پویایی(1)                        دیدار نماینده ولی فقیه در هلال‌احمر با خانواده شهید مهدی‌پور                        تمدید تفاهم‌نامه مشترک حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر با حوزه علمیه خراسان                        دیدار نماینده ولی فقیه در هلال احمر با رئیس حوزه علمیه خراسان                        قدردانی آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی از عملکرد هلال احمر                        دیدار نماینده ولی فقیه در هلال احمر با تولیت آستان قدس رضوی                        مراسم اختتامیه گردهمایی یازدهمین دوره مسئولان دفاتر استانی برگزار شد            
کد خبر : 63316

ادعیه روزهای ماه مبارک رمضان

سرویس اخبار
جمعه 20 اردیبهشت 1398 ساعت 21:46
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
ادعیه روزهای ماه مبارک رمضان http://Media.nvhelal.ir//Image/2019/05/201905109009103545_Thum.jpg ادعیه,روزهای,ماه,مبارک,رمضان, nvhelal

دعای روز اول

اللهمَ اجْعلْ صِیامی فیه صِیام الصّائِمینَ، و قیامی فیهِ قیامَ القائِمینَ، و نَبّهْنی فیهِ عن نَومَةِ الغافِلینَ، و هَبْ لی جُرمی فیهِ، یا الهَ العالَمینَ، و اعْفُ عنّی، یا عافیاً عنِ المجْرمینَ.

خدایا ... قرار بده روزه مرا در این ماه، روزهِ روزه داران واقعى و قیام و عبادت مرا در این ماه، قیام شب زنده داران و بیدارم نما در این ماه،از خواب بى خبران و ببخش به من جنایتم را در این ماه، اى معبود جهانیان و در گذر از من، اى بخشنده ی جنایت کاران.

دعاى روز دوم

اللّهُمّ قَرّبْنی فیهِ الى مَرْضاتِک، وَ جَنّبْنی فیهِ من سَخَطِک وَ نَقماتِک، وَ وفّقْنی فیهِ لقراءةِ آیاتِک، برحْمَتِک یا أرْحَمَ الرّاحِمین.

خدایا ... نزدیک کن مرا در این ماه، به سوى خوشنودیت و بر کنارم دار در این ماه، از خشم و انتقامت و توفیق ده مرا در این ماه، خواندن آیات قرآنت را، به رحمت خودت، اى مهربان ترین مهربانان.

دعاى روز سوم

اَللّهُمّ ارْزُقنی فیهِ الذّهْنَ وَ التّنَبیهَ، وَ باعِدْنی فیهِ من السّفاهة وَ التّمْویهِ، وَ اجْعَل لی نصیباً مِنْ کلّ خَیْرٍ تُنَزّلُ فیهِ، بِجودِک یا أجْوَدَ الأجْوَدین.

خدایا ... روزى کن مرا در این ماه، هوش و خود آگاهى را و دور بدار در این ماه، از نادانى و گمراهى و قرار بده مرا بهره و فایده از هر چیزى که فرود آوردى در این ماه،به بخشش خودت، اى بخشنده ترین بخشندگان.

دعاى روز چهارم

اَللّهُمّ قوّنی فیهِ على إقامَةِ أمْرِک، و اذِقْنی فیهِ حَلاوَةَ ذِکرِک، و أوْزِعْنی فیهِ لأداءِ شُکرَک بِکرَمِک، و احْفَظنی فیهِ بِحِفظْک و سِتْرِک، یا أبْصَرَ النّاظرین.

خدایا ... نیرومندم نما در این ماه، به پا داشتن دستور فرمانت و بچشان در این ماه،شیرینى یادت را و مهیا کن مرا در این ماه، راى انجام سپاس گذاریت به کرم خودت، نگه دار مرا در این ماه، به نگاه داریت و پرده پوشى خودت اى بینا ترین بینایان.

دعاى روز پنجم

اللّهُمّ اجْعَلْنی فیهِ من المُسْتَغْفرینَ، و اجْعَلْنی فیهِ من عِبادَک الصّالحینَ القانِتین، و اجْعَلْنی فیهِ من اولیائِک المُقَرّبینَ، بِرَأفَتِک یا ارْحَمَ الرّاحِمین.

خدایا ... قرار بده مرا در این ماه، از آمرزش جویان و قرار بده مرا در این ماه، از بندگان شایسته و فرمانبردارت و قرار بده مرا در این ماه، از دوستان نزدیکت، به مهربانى خودت اى مهربان ترین مهربانان.

دعاى روز ششم

اَللّهُمّ لا تَخْذِلْنی فیهِ لِتَعَرّضِ مَعْصِتِک، و لا تَضْرِبْنی بِسیاطِ نَقْمَتِک، و زَحْزِحْنی فیهِ من موجِباتِ سَخَطِک، بِمَنّک و ایادیک، یا مُنْتَهى رَغْبَةَ الرّاغِبین.

خدایا ... وا مگذار مرا در این ماه، در پى نافرمانیت روم و مزن مرا با تازیانه کیفرت، و دور و برکنارم بدار از موجبات خشمت به حقّ احسان و نعمت هاى بى شمارت، اى حدّ نهایى علاقه و اشتیاق مشتاقان.

دعاى روز هفتم

اَللّهُمّ اعنّی فیهِ على صِیامِهِ و قیامِهِ، و جَنّبنی فیهِ من هَفَواتِهِ و آثامِهِ، و ارْزُقْنی فیهِ ذِکرَک بِدوامِهِ بتوفیقِک، یا هادیَ المُضِلّین.

خدایا ... یارى کن مرا در این ماه، بر روزه گرفتن و عبادت، و بر کنارم دار در این ماه، از بیهودگى و گناهان، و روزیم کن در این ماه،یادت را براى همیشه به توفیق خودت، اى راهنماى گمراهان

دعاى روز هشتم

اَللّهُمّ ارْزُقنی فیهِ رحْمَةَ الأیتامِ، و إطْعامِ الطّعامِ، و إفْشاءِ السّلامِ، و صُحْبَةِ الکرامِ، بِطَوْلِک یا ملجأ الآمِلین.

خدایا ... روزیم کن در این ماه، ترحّم بر یتیمان، و طعام نمودن بر مردمان، و افشاء سلام و مصاحبت کریمان، به فضل خودت اى پناه آرزومندان.

دعاى روز نهم

اَللّهُمّ اجْعَلْ لی فیهِ نصیباً من رَحْمَتِک الواسِعَةِ، و اهْدِنی فیهِ لِبراهِینِک السّاطِعَةِ، و خُذْ بناصیتی الى مَرْضاتِک الجامِعَةِ بِمحبّتک، یا أمَلَ المُشْتاقین.

خدایا ... قرار بده برایم در این ماه، بهره اى از رحمت فراوانت و راهنمائیم کن در این ماه، به برهان و راه هاى درخشانت و بگیر عنانم را به سوى رضایت همه جانبه ات به دوستى خودت، اى آرزوى مشتاقان.

دعاى روز دهم

اَللّهُمّ اجْعلنی فیهِ من المُتوکّلین علیک، و اجْعلنی فیهِ من الفائِزینَ لَدَیْک، و اجْعلنی فیهِ من المُقَرّبینَ الیک، بإحْسانِک یا غایَةَ الطّالِبین.

خدایا ... قرار بده مرا در این ماه، از متوکّلان به درگاهت و مقرّر کن در این ماه، از کامروایان حضرتت و مقرّر فرما در این ماه، از مقرّبان درگاهت، به احسانت اى نهایت همّت جویندگان.

دعاى روز یازدهم

اَللّهُمّ حَبّبْ الیّ فیهِ الإحْسانَ، و کرّهْ الیّ فیهِ الفُسوقَ و العِصْیانَ، و حَرّمْ عَلَیّ فیهِ السّخَطَ و النّیرانَ، بِعَوْنِک یا غیاثَ المُسْتغیثین.

خدایا ... دوست گردان به من در این ماه، نیکى را و ناپسند بدار در این ماه، فسق و نافرمانى را، و حرام کن بر من در این ماه، خشم و سوزندگى را، به یاریت، اى داد رس داد خواهان.

 دعاى روز دوازدهم

اَللّهُمّ زَیّنّی فیهِ بالسّتْرِ و العَفافِ، و اسْتُرنی فیهِ بِلباسِ القُنوعِ و الکفافِ، و احْمِلنی فیهِ على العَدْلِ و الإنْصافِ، و امِنّی فیهِ من کلِّ ما أخافُ بِعِصْمَتِک یا عِصْمَةَ الخائِفین.

خدایا ... زینت ده مرا در این ماه، با پوشش و پاک دامنى، و بپوشانم در این ماه، جامه قناعت و خوددارى، و وادارم نما در این ماه، بر عدل و انصاف، و آسوده ام دار در این ماه، از هر چیزی که مى ترسم، به نگاه دارى خودت اى نگه دار ترسناکان.

دعاى روز سیزدهم

اَللّهُمّ طَهّرنی فیهِ من الدَّنَسِ و الأقْذارِ، و صَبّرنی فیهِ على کائِناتِ الأقْدارِ، و وَفّقْنی فیهِ للتّقى و صُحْبةِ الأبْرار،ِ بِعَوْنِک یا قُرّةَ عیْنِ المَساکین.

خدایا ... پاکیزه ام کن در این ماه، از چرک و کثافت، و شکیبائیم ده در این ماه، به آن چه مقدّر است از شدنى ها، و توفیقم ده در این ماه، براى تقوى و هم نشینى با نیکان به یاریت اى روشنى چشم مستمندان.

دعاى روز چهاردهم

اَللّهُمّ لا تؤاخِذْنی فیهِ بالعَثراتِ، و اقِلْنی فیهِ من الخَطآیا و الهَفَواتِ، و لا تَجْعَلْنی فیه غَرَضاً للبلآیا و الآفاتِ، بِعِزّتِک یا عزّ المسْلمین.

خدایا ... مؤاخذه نکن مرا در این ماه، به لغزش ها، و در گذر از من در این ماه، از خطا ها و بیهودگی ها، و قرار مده مرا در این ماه، نشانه تیر بلا ها و آفات، اى عزّت دهنده مسلمانان

 دعاى روز پانزدهم

اَللّهُمّ ارْزُقْنی فیهِ طاعَةَ الخاشِعین، و اشّْرَحْ فیهِ صَدْری بإنابَةِ المُخْبتینَ، بامانک یا امان الخائِفین.

خدایا ... روزى کن مرا در این ماه، فرمانبردارى فروتنان، و بگشا سینه ام را در این ماه، به بازگشت دل دادگان به امان دادنت، اى امان ترسناکان.

دعاى روز شانزدهم

اَللّهُمّ وَفّقْنی فیهِ لِموافَقَةِ الأبْرارِ، و جَنّبْنی فیهِ مُرافَقَةِ الأشْرارِ، و أوِنی فیهِ بِرَحْمَتِک الى دارِ القَرارِ، بالهِیّتَک یا إلَهَ العالَمین.

خدایا ... توفیقم ده در این ماه، به سازش کردن با نیکان، و دورم دار در این ماه، از رفاقت بَدان، و جایم ده در این ماه، با مهرت به سوى خانه آرامش، به خدایى خودت اى معبود جهانیان.

دعاى روز هفدهم

اَللّهُمّ اهْدِنی فیهِ لِصالِحِ الأعْمالِ، و اقْضِ لی فیهِ الحَوائِجَ و الآمالِ، یا من لا یَحْتاجُ الى التّفْسیر و السؤالِ، یا عالِماً بما فی صُدورِ العالَمین، صَلّ على محمّد و آلهِ الطّاهِرین.

خدایا ... راهنمائیم کن در این ماه، به کار هاى شایسته و اعمال نیک، و بر آور برای من حاجت ها و آرزو هایم را، اى که نیاز به سویت، احتیاج به تفسیر و سؤال ندارد، اى داناى به آن چه در سینه هاى جهانیان است، درود فرست بر محمّد و آل او از پاکیزگان.

 دعاى روز هیجدهم

اَللّهُمّ نَبّهْنی فیهِ لِبَرَکاتِ أسْحارِهِ، و نَوِّرْ فیهِ قلبی بِضِیاءِ أنْوارِهِ، و خُذْ بِکلّ أعْضائی الى اتّباعِ آثارِهِ، بِنورِک یا مُنَوّرَ قُلوبِ العارفین.

خدایا ... آگاهم نما در این ماه، براى برکات سحر هایش و روشن کن در این ماه، دلم را به پرتو انوارش، و قرار ده در همه اعضایم پیروى نمودن از آثارش، به نور خودت، اى روشنى بخش دل هاى حقّ شناسان

دعاى روز نوزدهم

اَللّهُمّ وفّرْ فیهِ حَظّی من بَرَکاتِهِ، و سَهّلْ سَبیلی الى خَیْراتِهِ، و لا تَحْرِمْنی قَبولَ حَسَناتِهِ، یا هادیاً الى الحقّ المُبین.

خدایا ... زیاد بگردان در این ماه،بهره مرا از برکاتش و آسان کن راه مرا به سوى خیر هایش و محروم نکن ما را از پذیرفتن نیکى هایش اى راهنماى به سوى حقّ آشکار.

دعاى روز بیستم

اَللّهُمّ افْتَحْ لی فیهِ أبوابَ الجِنانِ، و اغْلِقْ عَنّی فیهِ أبوابَ النّیرانِ، وَ وَفّقْنی فیهِ لِتِلاوَةِ القرآنِ، یا مُنَزّلِ السّکینةِ فی قُلوبِ المؤمِنین.

خدایا ... بگشا برایم در این ماه، در هاى بهشت را، و ببند برایم در هاى آتش دوزخ را، و توفیقم ده در این ماه، براى تلاوت قرآن، اى نازل کننده آرامش در دل هاى مؤمنان.

 دعاى روز بیست و یکم

اَللّهُمّ اجْعَلْ لی فیهِ الى مَرْضاتِک دلیلاً، و لا تَجْعَل للشّیْطان فیهِ عَلَیّ سَبیلاً، و اجْعَلِ الجَنّةِ لی مُنْزِِلاً و مَقیلاً، یا قاضی حَوائِجَ الطّالِبین.

خدایا ... قرار بده برایم در این ماه، به سوى خوشنودى هایت راهنمایى، و قرار مده شیطان را در این ماه، بر من راهى، و قرار بده بهشت را برای من منزل و آسایشگاهی، اى بر آورنده حاجت هاى جویندگان

دعاى روز بیست و دوم

اَللّهُمّ افْتَحْ لی فیهِ أبوابَ فَضْلَک، و أنزِل علیّ فیهِ بَرَکاتِک، وَ وَفّقْنی فیهِ لِموجِباتِ مَرْضاتِک، و اسْکنّی فیهِ بُحْبوحاتِ جَنّاتِک، یا مُجیبَ دَعْوَةِ المُضْطَرّین.

خدایا ... بگشا به رویم در این ماه، در هاى فضلت را، و فرود آور برای من در این ماه، برکات خودتت را، و توفیقم ده در این ماه، راهی را براى موجبات خوشنودیت، و مسکنم ده در این ماه، وسط هاى بهشتت را، اى اجابت کننده خواسته ها و دعا هاى بی چارگان.

دعاى روز بیست و سوم

اَللّهُمّ اغسِلْنی فیهِ من الذُّنوبِ، و طَهِّرْنی فیهِ من العُیوبِ، و امْتَحِنْ قَلْبی فیهِ بِتَقْوَى القُلوبِ، یا مُقیلَ عَثَراتِ المُذْنِبین.

خدایا ... شست و شوى ده مرا در این ماه، از گناه، و پاکم نما در این ماه، از عیب ها، و آزمایش کن دلم را در این ماه، به پرهیزکارى دل ها، اى چشم پوش لغزش هاى گناه کاران.

دعاى روز بیست و چهارم

اَللّهُمّ إنّی أسْألُک فیه ما یُرْضیک، و أعوذُ بِک ممّا یؤذیک، و أسألُک التّوفیقَ فیهِ لأنْ أطیعَک و لا أعْصیک یا جَوادَ السّائلین.

خدایا ... من از تو می خواهم در این ماه، آن چه تو را خوشنود سازد، و پناه مى برم به تو، از آن چه تو را می آزارد، و از تو توفیق می خواهم در این ماه، براى این که فرمانت را بَرَم، و نا فرمانى تو ننمایم، اى بخشنده به سائلان.

دعاى روز بیست و پنجم

اَللّهُمّ اجْعَلْنی فیهِ محبّاً لاوّلیائِک، و مُعادیاً لأعْدائِک، مُسْتَنّاً بِسُنّةِ خاتَمِ انْبیائِک، یا عاصِمَ قُلوبِ النّبییّن.

خدایا ... قرار بده در این ماه، دوستی با دوستانت، و دشمنی با دشمنانت، و پیروی نمودن از راه و روش خاتم پیغمبرانت، اى نگه دار دل هاى پیامبران.

دعاى روز بیست و ششم

اللّهُمّ اجْعَل سَعْیی فیهِ مَشْکوراً، و ذَنْبی فیهِ مَغْفوراً، و عَملی فیهِ مَقْبولاً و عَیْبی فیهِ مَسْتوراً، یا أسْمَعِ السّامعین.

خدایا ... قرار بده کوشش مرا در این ماه، قدر دانى شده، و گناه مرا در این ماه، آمرزیده شده، و کردار مرا در این ماه، مورد قبول، و عیب مرا در این ماه، پوشیده، اى شنوا ترین شنوایان.

دعاى روز بیست و هفتم

اَللّهُمّ ارْزُقْنی فیهِ فَضْلَ لَیْلَةِ القَدْر،ِ و صَیّرْ أموری فیهِ من العُسْرِ الى الیُسْرِ، و اقْبَلْ مَعاذیری، و حُطّ عنّی الذّنب و الوِزْرِ، یا رؤوفاً بِعبادِهِ الصّالِحین.

خدایا ... روزى کن مرا در این ماه، فضیلت شب قدر را، و بگردان در این ماه، کار هاى مرا از سختى به آسانى، و بپذیر عذر هایم، و بریز از من گناه و بار گران را، اى مهربان به بندگان شایسته خویش.

دعاى روز بیست و هشتم

اَللّهُمّ وفّر حظّی فیهِ من النّوافِلِ، و اکرِمْنی فیهِ بإحْضارِ المَسائِلِ، و قَرّبِ فیهِ وسیلتی الیک من بینِ الوسائل، یا من لا یَشْغَلُهُ الحاحُ المُلِحّین.

خدایا ... زیاد کن بهره مرا در این ماه، از اقدام به مستحبات، و گرامى دار در این ماه، به حاضر کردن و یا داشتن مسائل، و نزدیک گردان در این ماه، وسیله ام را به سویت از میان وسیله ها، اى آن که سر گرمش نکند، اصرار و سماجت اصرار کنندگان.

دعاى روز بیست و نهم

اَللّهُمّ غَشّنی بالرّحْمَةِ، و ارْزُقْنی فیهِ التّوفیقِ و العِصْمَةِ، و طَهّرْ قلْبی من غَیاهِبِ التُّهْمَةِ، یا رحیماً بِعبادِهِ المؤمِنین.

خدایا ... بپوشان در این ماه، با مهر و رحمت، و روزى کن مرا در این ماه، توفیق و خوددارى، و پاک کن دلم را از تیرگی ها و گرفتگى هاى تهمت، اى مهربان به بندگانِ با ایمان خودت.

دعاى روز سی ام

اَللّهُمّ اجْعَلْ صیامی فیهِ بالشّکرِ، و القَبولِ على ما تَرْضاهُ، و یَرْضاهُ الرّسولُ مُحْکمَةً فُروعُهُ بالأصُولِ، بحقّ سَیّدِنا محمّد و آلهِ الطّاهِرین و الحمدُ للهِ ربّ العالمین.

خدایا ... قرار بده روزه مرا در این ماه، مورد قدر دانى و قبولی، که بر طبق خوشنودى تو و پسند رسول تو باشد، و استوار باشد فرعش بر اصل، به حقّ آقاى ما، محمّد و خاندان پاکش، و ستایش خاصّ پروردگار جهانیان است.

 

5/10/2019 9:46:38 PM
آخرین اخبار