S
Header
کد خبر : 63285
رئیس مجلس در دیدار با مدیران ارشد جمعیت هلال احمر

هلال احمر در سیل‌های اخیر با تدبیر عمل کرد

سرویس اخبار
رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس، دبیرکل و اعضای شورای معاونان جمعیت هلال احمر، با تقدیر از عملکرد این نهاد در مناطق سیل زده گفت: شما در حوادث اخیر با تدبیر عمل کردید و به موقع حاضر شدید.
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 ساعت 12:24
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
هلال احمر در سیل‌های اخیر با تدبیر عمل کرد رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس، دبیرکل و اعضای شورای معاونان جمعیت هلال احمر، با تقدیر از عملکرد این نهاد در مناطق سیل زده گفت: شما در حوادث اخیر با تدبیر عمل کردید و به موقع حاضر شدید. http://Media.nvhelal.ir//Image/2019/04/201904100796161534_Thum.jpg هلال,احمر,در,سیل‌های,اخیر,با,تدبیر,عمل,کرد nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از تارنمای اطلاع رسانی این جمعیت ، دکتر علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر به همراه دکتر پیروی دبیرکل و سایر اعضای شورای معاونان جمعیت هلال احمر در جلسه ای با دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدارکردند.

دکتر لاریجانی در این دیدار با تقدیر از عملکرد جمعیت هلال احمر در حوادث اخیر و امدادرسانی در مناطق سیل زده گفت: از زحماتی که در این مدت کشیدید صمیمانه تشکر می کنم. در این ایام از نزدیک دیدم که اعضای جمعیت هلال احمر چگونه تلاش کردند. انصافا در حوادث اخیر با تدبیر عمل کردید و به موقع حاضر شدید و امدادگران و داوطلبان هم با نشاط در صحنه حضور داشتند.

وی گفت: سازمان شما یک سازمان کاملا حرفه ای و مورد اعتماد مردم است. میزان کمک های نقدی و غیر نقدی که انجام شده نیز نشان گر همین موضوع است.باید از این اعتماد حفاظت کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی به ضرورت فرماندهی واحد اشاره کرد و گفت: در روزهای اول حوادث همواره محور اصلی هلال احمر است و فکر می کنم نکته ای که در این حوادث باید مورد توجه قرار بگیرد وجود یک فرماندهی واحد است. در این زمینه اگر نیاز به قانونی باشد مجلس همراهی می کند. البته این موارد در قانون جدید ستاد مدیریت بحران هم دیده شده و اگر اجرایی شود کار شما مثمرثمر تر خواهد بود.

دکتر لاریجانی به نگاه مثبت مجلس نسبت به جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: این مساله را در زمان تصویب بودجه هم شاهد بودیم و این هم پشتوانه ای برای شما است. همچنین در مورد قانون ارزش افزوده هم کمک می کنیم تا زودتر در مجلس تصویب شود و یک پشتوانه دائمی و بودجه پایدار برای هلال احمر تشکیل شود.

وی در مورد ضرورت همراهی صدا و سیما با جمعیت هلال احمر گفت: آموزش امر بسیار مهمی است که فکر می کنم در این زمینه باید نشستی با مسئولان صدا و سیما هم تشکیل شود و تصمیمات مناسبی گرفته شود.

دکتر لاریجانی در مورد استخدام امدادگران داوطلب گفت: باید برای این موضوع فکری کنیم، ضمن اینکه در حال حاضر دولت هم کمی در استخدام ها مشکل دارد.

همچنین در ابتدای این جلسه دکتر پیوندی به ارائه گزارشی در مورد عملکرد جمعیت هلال احمر در جریان سیلاب های اخیر کشور در حوزه های امداد و نجات، اسکان، تغذیه و درمان اضطراری و همچنین حمایت های روحی و روانی پرداخت و در مورد کمک های مردمی گفت: تاکنون بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان کمک های نقدی مردم به جمعیت هلال احمر بوده و ارزش مالی کمک های غیرنقدی نیز بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است. ضمن اینکه رکورد کمک های نقدی نیز شکسته شد. پیش از این مردم در زلزله کرمانشاه ۶۳ میلیارد تومان کمک کرده بودند.

رئیس جمعیت هلال احمر به هزینه ۱۳۰ میلیارد این نهاد از منابع داخلی خود در جریان سیلاب های اخیر اشاره کرد و گفت: با توجه به فعالیتی که در استان های متاثر داشتیم ذخیره انبارهای ما تقریبا رو به اتمام است و خدای ناکرده اگر باز هم اتفاق خاصی بیفتد ممکن است کمی کار مشکل شود.

دکتر پیوندی در مورد موافقت رهبری در مورد بهره برداری از صندوق توسعه ارزی گفت: با توجه به هزینه هایی که جمعیت هلال احمر انجام داده که وظیفه ذاتی ما است و با توجه به کمبودهایی که در انبارها وجود دارد درخواست داریم که از این مبلغ جهت تجهیز و پر کردن انبارها سهمی به جمعیت هلال احمر اختصاص یابد.

وی با اشاره به تاثیر ویژه امداد هوایی در استان های سیل زده به محدودیت ها و مشکلات پیش رو در زمینه خرید بالگرد اشاره کرد و گفت: یک سال و نیم است که ما قصد داریم سه فروند بالگرد تهیه کنیم اما متاسفانه به دلیل تحریم ها موانعی در این زمینه ایجاد شده است. امیدواریم با توجه به عملکرد این ناوگان با کمک شما و مجلس این مشکلات کمتر شود.

دکتر پیوندی با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر در سال جاری تمرکز ویژه ای بر افزایش اعتماد عمومی هر چه بیشتر نسبت به این نهاد دارد گفت: بحث آموزش همگانی نیز از مباحث دیگری است که باید با یک حرکت ملی به صورت ویژه پیگیری کنیم و این نیازمند همسویی هر چه بیشتر میان آموزش و پرورش و صدا و سیما نیز هست.

رییس جمعیت هلال احمر همچنین بر افزایش ظرفیت داوطلبی اشاره کرد و در مورد ساماندهی امدادگران نیز گفت: در حال حاضر ۵۰ هزار نفر امدادگر در ۵۸۹ پایگاه به شکل داوطلبانه کار می کنند و در ماه ۱۰ روز هم کشیک دارند. این افراد تنها در ماه نزدیک به ۶۰۰-۷۰۰ هزارتومان به عنوان هزینه ایاب و ذهاب دریافت می کنند و استخدام نیستند. در حال حاضر در جمعیت هلال احمر مشغول انجام یک کار کارشناسی در این زمینه هستیم تا بتوانیم در وضعیت این افراد تغییرات مناسبی ایجاد کنیم. در این زمینه همراهی دولت و مجلس هم نیاز است.

 

4/24/2019 12:24:00 PM
آخرین اخبار