S
Header
کد خبر : 63193

آمادگی هلال برای ارائه خدمات امدادی، فرهنگی و اجتماعی در نوروز ۹۸

سرویس اخبار
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه فعالیت های این نهاد تنها مربوط به امداد و نجات نیست افزود: فعالیت های فرهنگی و اجتماعی از جمله رویکردهای ما است که فعالیت ها در این زمینه با استفاده از ظرفیت سازمان جوانان دنبال می شود.
چهارشنبه 22 اسفند 1397 ساعت 18:36
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
آمادگی هلال برای ارائه خدمات امدادی، فرهنگی و اجتماعی در نوروز ۹۸ رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه فعالیت های این نهاد تنها مربوط به امداد و نجات نیست افزود: فعالیت های فرهنگی و اجتماعی از جمله رویکردهای ما است که فعالیت ها در این زمینه با استفاده از ظرفیت سازمان جوانان دنبال می شود. http://Media.nvhelal.ir//Image/2019/03/201903103489557767_Thum.jpg آمادگی,هلال,برای,ارائه,خدمات,امدادی،,فرهنگی,و,اجتماعی,در,نوروز,۹۸ nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر به نقل از تارنمای این جمعیت، رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر نوروز ۹۸ صبح امروز با حضور مسئولان هلال احمر، ناجا و راهنمایی و رانندگی در ضلع جنوبی حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.

دکتر علی اصغر پیوندی در این مراسم اظهار کرد: جمعیت هلال احمر نهادی است که اغلب فعالیت داوطلبانه است و این ویژگی است که باعث ایجاد تفاوت جمعیت هلال احمر در مقابل سایر دستگاه های مسئول می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه فعالیت های این نهاد تنها مربوط به امداد و نجات نیست افزود: فعالیت های فرهنگی و اجتماعی از جمله رویکردهای ما است که فعالیت ها در این زمینه با استفاده از ظرفیت سازمان جوانان دنبال می شود.

وی با اشاره به افزایش روزهای تعطیل در ایام نوروز سال جاری ادامه داد: به این دلیل طرح امداد و نجات نوروزی از ۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین به مدت ۲۲ روز در سراسر کشور اجرا می شود و به واسطه این افزایش مدت تعطیلات میزان حضور جمعیت هلال احمر نیز افزایش پیدا کرده است.

پیوندی با اشاره به اقدامات جمعیت هلال احمر برای حضور موثر در طرح نوروزی گفت: برای حضور موثر در این تعطیلات از اواخر دی امسال ستاد طرح ملی امداد و نجات نوروزی تشکیل شد و برنامه ریزی های مناسبی برای برگزاری دوره باز آموزی و بازتوانی برای نیروهای عملیاتی در ۳۱ استان کشور انجام شد و همچنین در طرح ساماندهی انبارها تجهیزات عملیاتی شعب و پایگاه های سراسر کشور مورد بازبینی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه برای ارائه خدمات مناسب تر هماهنگی های لازم با دستگاه های همکاری شامل پلیس، اورژانس، راهداری و ستاد هماهنگی خدمات سفر صورت گرفته است ادامه داد: همچنین برای به کارگیری توان امداد هوایی برای پوشش هوایی کل کشور نشست های تخصصی با سازمان ها و اعضای کارگروه امداد و نجات صورت گرفت.

وی با اشاره به تیم های واکنش سریع و توانا گفت: ۳۱ تیم واکنش سریع در مراکز استان ها شامل ۴۶۵ نفر و همین طور ۳۱ تیم توانا خواهران که هر تیم متشکل از ۵ نفر است، در ایام برگزاری طرح نوروزی آماده باش هستند و به عبارتی روزانه ۱۵۵ نفر خدمت رسانی خواهند کرد

رئیس جمعیت هلال احمر در مورد تجهیزات به کار گرفته شده نیز اظهار کرد: ۳۴۷۸ دستگاه خودرو از جمله ۱۲۸۲ خودروی امدادی، ۱۰۲۶ دستگاه آمبولانس، ۴۳۸ خودروی نجات، ۵۰ خودروی ویژه عملیاتی، ۱۱ خودروی ارتباطات، ۴۷۵ موتورسیکلت امدادی، ۱۲۲ موتورآمبولانس و ۲۴ بالگرد امدادی به کار گرفته خواهد شد.

پیوندی به افزایش ۷۵ دستگاه خودروی نجات تیپ ۲ و توزیع آن در ۳۱ استان کشور اشاره کرد و گفت: علاوه بر چنین اقداماتی برای تقویت تجهیزات استان ها، برای تمام نیروهای عملیاتی پرونده سلامت تشکیل شده است و همچنین انبارهای امدادی سراسر کشور نیز با بسته های غذایی ۷۲ ساعته و یک ماهه شارژ شده اند.

وی ادامه داد: استقرار مرکز فرماندهی عملیات طرح نوروزی در محل EOC سازمان امداد و نجات، برنامه ریزی برای اعزام امداگران و نجاتگران حاضر در طرح به اردوهای زیارتی و سیاحتی بعد از پایان طرح و راه اندازی تجهیزات ارتباطات رادیویی و مخابراتی و اجرای پروژه زون بندی شبکه VHfکشوری برای یکسان سازی شبکه رادیویی در خصوص پاسخگویی به سوانح و حوادث، تجهیز ۱۶ استان کشور به سیستم های بی سیم های دیجیتال از ویژگی های طرح نوروزی سال ۹۸ جمعیت هلال احمر است.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی نیز فعالیتی است که در حوزه جوانان انجام می شود گفت: سازمان جوانان نیز امسال برای نوزدهمین سال است که طرح ویژه ای برای نوروز اجرا می کند و جوانان ما در ۱۲۲۶ پست ثابت و سیار خدمات ایمنی و سلامت را به مسافران ارائه می کنند.

وی افزود: این جوانان در ۳۸۶ پایگاه نیز خدمات فرهنگی ارائه می کنند و فضای دوست دار کودک و خیمه های نماز یکی از این نمونه ها است. فضاهایی که خانواده ها در طول سفر می توانند چند دقیقه در آنجا توقف و استراحت کنند.

پیوندی با اشاره به فعالیت تیم های سحاب نیز گفت: ۱۶۶ تیم سحاب(سامانه حرکت های امدادی و بشردوستانه) در نقاط پر تردد و گردشگرپذیر شهرها حضور پیدا می کنند و به انجام فعالیت های آموزشی می پردازند.

رئیس جمعیت هلال احمر در مورد پویش ملی بهرفت نیز گفت: این پویش با هدف بهبود رفتارهای ترافیکی و با مشارکت جوانان در فضای مجازی پیگیری می شود و امیدواریم که در کاهش سوانح جاده ای تاثیر داشته باشد.

 

3/13/2019 6:36:08 PM
آخرین اخبار