S
Header
photo-camera.png
کد خبر : 63105
دکتر پیوندی در مراسم افتتاحیه دارالقرآن کریم هلال احمر

فعالیت های قرآنی در هلال احمر باید منسجم و منظم باشد

سرویس اخبار
رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم افتتاحیه دارالقرآن جمعیت هلال احمر که از سوی معاونت فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه انجام شد، این اقدام را حرکتی در راستای اهداف و اصول جمعیت هلال احمر دانست و ابراز امیدواری کرد که با افتتاح دارالقرآن حرکت قرآنی جدی در مجموعه شکل بگیرد.
چهارشنبه 3 بهمن 1397 ساعت 17:45
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
فعالیت های قرآنی در هلال احمر باید منسجم و منظم باشد رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم افتتاحیه دارالقرآن جمعیت هلال احمر که از سوی معاونت فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه انجام شد، این اقدام را حرکتی در راستای اهداف و اصول جمعیت هلال احمر دانست و ابراز امیدواری کرد که با افتتاح دارالقرآن حرکت قرآنی جدی در مجموعه شکل بگیرد. http://Media.nvhelal.ir//Image/2019/01/201901106846144423_Thum.jpg فعالیت,های,قرآنی,در,هلال,احمر,باید,منسجم,و,منظم,باشد nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر به نقل از تارنمای روابط عمومی این جمعیت، دکتر علی اصغر پیوندی در آئین افتتاحیه دارالقرآن جمعیت هلال احمر با ابراز خرسندی از حضور در این مراسم و همزمانی آن با ولادت امام سجاد(ع)،گفت: باید از پیگیری‌ها و مساعدت‌های حجت الاسلام و المسلمین معزی برای افتتاح و راه‌اندازی این درالقزآن تشکر کنم. این کار ماندگار و خوبی است که انجام شد و این اتفاق را به فال نیک می گیریم و امیدارم حرکت قرآنی جدی تری در جمعیت هلال احمر شکل بگیرد و ما هم با توجه به اهداف بشردوستانه و اصول هفت گانه ای که داریم در این راه موفق باشیم و امیدوارم این حرکت الگوی خوبی برای سایر نهادها هم باشد.

وی افزود: در جهانی که در یک گوشه اش به اسم تمدن مدرن و در گوشه دیگرش به اسم اسلام جنایت می کنند، در روزگاری که صدای مظلومان به جایی نمی رسد، در زمانه ای که ستمگران و ظالمان جنگ افروزی می کنند، بشر چه پناه و گریزگاهی می تواند داشته باشد جز قرآن و کلام خدایی که نیکی و درستکاری جوهره اصلی آن است.

دکتر پیوندی با یادآوری اینکه ما گاهی در زندگی روزمره از بعضی کارها دور می شویم و ذره ذره فاصله می گیریم،گفت: این فاصله ها آنقدر ریز و کوتاه است که دیده نمی شود، اما وقتی به چشم می آید که بعد از مدتی برگردیم و به پشت سرمان نگاه کنیم و آن وقت می بینیم این فاصله ها چقدر طولانی شده است. معنویات معمولا چیزی است که ما در این فاصله گرفتن ها از دست می دهیم و اقدام ارزشمند راه اندازی خانه های قرآن،حتما راهی برای کم کردن این فاصله هاست و معتقدم باید این اتفاق را یک فرصت بدانیم برای اینکه فاصله مان را با قرآن کم کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با بیان اینکه خواندن قرآن تنها هدف نیست اما به هر حال باید از جایی شروع کرد، افزود: ما وقتی به قرآن نزدیک می شویم که به معانی آیات آن فکر و البته عمل کنیم. پیش نیاز این تفکر و عمل کردن هم توانایی روخوانی قرآن است. وقتی بتوانیم قرآن را درست بخوانیم، معنی آن را درک می کنیم و حتی ممکن است چند آیه از آن را حفظ کنیم و این آیات و ارتباط با قرآن در سخت ترین شرایط زندگی به ما کمک خواهند کرد و آرامش خواهند داد. مخصوصا برای ما که در جمعیت هلال احمر به فعالیت های بشر دوستانه اشتغال داریم، آیات قرآن بسیار الهام بخش و امیدآفرین خواهد بود و مطالبه بنده از مجریان محترم برنامه هم برگزاری منسجم تر فعالیت ها ست و بسیار مناسب است که در فضای فعالیت های فرهنگی جمعیت در آینده شاهد برگزاری مسابقات قرآن میان کارکنان باشیم.

دارالقرآن کریم جمعیت هلال احمر به همت معاونت فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه راه اندازی و در اختیار اعضای این جمعیت قرار گرفته است

 

1/23/2019 5:45:56 PM
آخرین اخبار