S
Header
کد خبر : 63092
نماینده ولی فقیه در هلال احمر در سالروز میلاد حضرت زینب(س)

مهمترین رمز ماندگاری عاشورای حسینی، وجود حضرت زینب (س) بود 

سرویس اخبار
نماینده ولی فقیه در هلال احمر در سالروز میلاد حضرت زینب(س) گفت:مهمترین رمز ماندگاری عاشورای حسینی، وجود حضرت زینب (س)بود.
شنبه 22 دی 1397 ساعت 19:20
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
مهمترین رمز ماندگاری عاشورای حسینی، وجود حضرت زینب (س) بود  نماینده ولی فقیه در هلال احمر در سالروز میلاد حضرت زینب(س) گفت:مهمترین رمز ماندگاری عاشورای حسینی، وجود حضرت زینب (س)بود. http://Media.nvhelal.ir//Image/2019/01/201901104010066368_Thum.jpg مهمترین,رمز,ماندگاری,عاشورای,حسینی،,وجود,حضرت,زینب,(س),بود  nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر‏، حجت الاسلام و المسلمین معزی ظهر امروز در جمع مدیران، کارکنان و اعضای این نهاد مردمی در نمازخانه ساختمان صلح با تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت زینب(س)، به تبیین شاخص ها و خصایص برگزیده و الهی آن حضرت پرداخت و گفت : شجاعت‏، ایستادگی، مقاومت و ایثار این بانوی بزرگ تاریخ درس های عمیق معرفتی و شناختی به دنبال دارد. نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با اشاره به مصائب بزرگ وارد شده بر حضرت زینب کبری(س)، از کودکی تا زمان رحلت ایشان خاطر نشان کرد: اگر تربیت الهی این بانوی بزرگوار در مکتب پیامبر اکرم(ص)، علی (ع) و فاطمه زهرا سلام ا... علیها نبود‏، زینب کبری در برابر آماج دردها و رنج ها هرگز تاب نمی آورد. حجت الاسلام و المسلمین معزی در تکمیل این بخش از سخنان خود تصریح کرد: حضرت زینب(س) در محیطی که کانون سعادت و کمال بود رشد یافت و هر روز بردباری و عطوفت ایشان افزون می یافت. وی با اشاره به شخصیت بزرگ حضرت زینب (س)، تجلی عظمت ایشان را در واقعه عاشورا دانست و گفت: یکی از رمزهای ماندگاری مکتب عاشورای حسینی (ع)، حضور موثر ایشان در آن روز پا به پای برادر و پس از آن اهتمام در تبلیغ و تبیین حقایق بوجود آمده در عاشوراست. نماینده ولی فقیه در هلال احمر سپس با تاکید بر روحیه شجاعت و دلیری حضرت زینب (س) به سخنرانی ایشان در مجلس یزید پس از فاجعه ی عاشورای حسینی اشاره کرد و افزود: این بانوی گرانقدر با صبوری و تحمل و همچنین با درایتی که از پدر بزرگوار خویش فرا گرفته بود‏، تلاش کرد تا علی رغم همه ناملایمتی های درونی اش‏، پیام خون های به ناحق ریخته عاشورا را در آن مجلس فریاد زده و به گوش جهانیان برساند و ظالمان تکیه زده بر تخت را تحقیر و ذلیل کند. نماینده ولی فقیه در هلال احمر در پایان با یادآوری این نکته که حضرت زینب(س)، اسوه و الگوی زنان مسلمان در پایداری در مسیر حق و حقیقت است افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری ، زینب سلام ا... علیها نشان داد که می توان حجب و عفاف زنانه را به عزت مجاهدانه تبدیل کرد.

1/12/2019 7:20:54 PM
آخرین اخبار