S
Header
            پیام نوروزی مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸                        ضرورت برنامه ریزی و اقدام برای تحقق بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب مبتنی بر تحقیق، فکر و اندیشه                        نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با خانواده شهید داوود مقدم دیدار کرد                        بر ضرورت برنامه ریزی و همت برای نیل به آرمان های انقلاب منطبق با بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد                        از علی آموز اخلاص عمل                        گسترش تحقیقات در زمینه تحقق اهداف هلال احمر و ارائه راهکاری های مناسب برای آمادگی در مواجهه با حوادث طبیعی و غیرطبیعی / ضرورت حمایت و تقویت موسسه علمی کاربردی هلال احمر                        بیانیه راهبردی گام دوم، راهکار 40 ساله دوم نظام است / تبیین 6 مولفه اساسی رشد و توسعه منابع انسانی در یک سازمان                        بیانیه «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران            
کد خبر : 62724
راهبرد: مقام معظم رهبری(مدظله االعالی) در جمع کارگزاران نظام

احتیاج به «تعمیر قلب» داریم

سرویس اخبار
رهبر معظم انقلاب به‌مناسبت آغاز سال جدید، روز دوشنبه‌ هفته‌ جاری (۹۷/۱/۲۰) با برخی از مسئولان و کارگزاران نظام دیدار و بیاناتی کوتاه و صمیمی در جمع آنان ایراد فرمودند. در بخشی از این دیدار، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با توجه به فضای معنوی ماه رجب، اشاراتی به فضای حاکم بر مدیران دهه‌ ۶۰، و حال و هوای آن روزهای کشور داشتند.
جمعه 24 فروردین 1397 ساعت 10:53
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
احتیاج به «تعمیر قلب» داریم رهبر معظم انقلاب به‌مناسبت آغاز سال جدید، روز دوشنبه‌ هفته‌ جاری (۹۷/۱/۲۰) با برخی از مسئولان و کارگزاران نظام دیدار و بیاناتی کوتاه و صمیمی در جمع آنان ایراد فرمودند. در بخشی از این دیدار، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با توجه به فضای معنوی ماه رجب، اشاراتی به فضای حاکم بر مدیران دهه‌ ۶۰، و حال و هوای آن روزهای کشور داشتند. http://Media.nvhelal.ir//Image/2018/04/201804103027812120_Thum.jpg احتیاج,به,«تعمیر,قلب»,داریم nvhelal

بخش‌ هایی از این بیانات به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار معظم له در ادامه ارائه می گردد:

شما آقایان و بعضی از خواهرهایی که ظاهراً اینجا هستند... خیلی از شماها از اوایل انقلاب در میدان فعالیت‌های انقلابی بوده‌اید، یعنی دهه‌ی 60 را به‌خوبی درک کرده‌اید. [آیا] یادتان هست احساسات خودتان در آن دهه را؟ یادتان هست رفتار خودتان در آن دهه را؟ یادتان هست بی‌اعتنایی به مال را که در آن دهه داشتید؟ اهتمام به خدمت را که در آن دهه داشتید؟ یادمان می‌رود؛ این اشکال کار است.
 

تدریج! یکی از بلاهای ما تدریج است، یعنی به‌تدریج دچار یک حالتی می‌شویم [اما] نمی‌فهمیم، پیری خودمان را نمی‌فهمیم؛ تدریجی است. کسی را که شما بیست سال است، بیست‌وپنج سال است ندیده‌اید، حالا می‌بینید، پیری او را می‌فهمید، اما پیری خودتان را که تدریجی است و پیری آن دوست همراهتان را که دائم با هم هستید، نمی‌فهمید، حس نمی‌کنید، چون تدریجی است. ما سقوط خودمان، عقب گرد خودمان را که تدریجی است، درست نمی‌فهمیم، خیلی باید دقت کنیم.

 این خیلی مهم است. البته یک راهی هم دارد، یعنی با وجود اینکه تدریج بر اعمال ما و حالات ما حاکم است و این مانع می‌شود که جایگاه و موقعیت خودمان را درست تشخیص بدهیم، لکن راه دارد، معیار دارد؛ معیار این است که به عمل‌های خودمان نگاه کنیم، مثلاً فرض بفرمایید جنابعالی نگاه کنید ببینید که قبل‌ها مثلاً بیست سال پیش، پانزده سال پیش مقیّد بودید که حتماً این دو رکعت نشسته‌ نافله‌ی عشاء را به‌جا بیاورید؛ حالا نمی‌کنید، حالا مقیّد نیستید، [البته] نافله‌ِ شب و نوافل دیگر را عرض نمی‌کنم، [بلکه] همین دو رکعت کوچک و کوتاه را بفهمید که عقب رفته‌اید.

 اگر دیدید که یک عمل خیری را در دهه‌ی 60  یا دهه‌ی 70 انجام می‌دادید، حالا که دهه‌ی 90  است، آن را انجام نمی‌دهید یا رغبت ندارید یا اصلاً فراموش کرده‌اید، یک دعایی بود که آن وقت می‌خواندید، حالا اصلاً یادتان نیست، یا یک عمل خلافی بود، یک حرامی بود که آن وقت مقیّد بودید انجام ندهید، حالا انجام می‌دهید راحت و بی‌دغدغه، بفهمید که عقب رفته‌اید؛ علامتش این است. اعمال خودمان را می‌توانیم بفهمیم، می‌توانیم مشاهده کنیم؛ حالات و وضعیت دل خودمان را آسان نیست که بفهمیم، عادت کرده‌ایم به آن اما عمل را راحت می‌توانید؛ نگاه کنید ببینید. اینکه اساتید اخلاق دائماً ماها را توصیه می‌کنند به اینکه مراقبت داشته باشید، مراقبه، یکی از کارهای اساسی مراقبه است، مراقبه برای همین است؛ مراقب خودمان باشیم.

 عزیزان من! از هر جا که هستید، قوه‌ی مجریه، مقننه، قضائیه، جاهای دیگر همه در این جهت یکسانید و یکسانیم. ما در جمهوری اسلامی احتیاج داریم به تعمیر قلب خودمان؛ به این نیاز داریم چون جمهوری اسلامی با یک حکومت متعارف معمولی در دنیا فرق دارد. جمهوری اسلامی با یک هدفی، با یک آرمانی، با یک منطقی، با یک عَلَمی به‌وجود آمده؛ آن عَلَم عبارت است از توحید، از حکم الهی، از شریعت الهی؛ با این عَلَم به‌وجود آمده. همه‌ آن چیزهایی که ما می‌خواهیم  آزادی و عدالت و استقلال و غیره  همه در همین عَلَم اسلام مندرج و مندمج است.

 

4/13/2018 10:53:02 AM
آخرین اخبار